براشینگ چیست؟
براشینگ چیست؟

براشینگ چیست؟

به عمل حالت دادن مو به وسیله ی برس و حرارت ( سشوار) براشینگ گفته می شود . این عمل که معمولا برای رسیدن به نتیجه ی حرفه ای و تمیز تر با ماندگاری بالا در سالن های آرایش انجام می پذیرد، نه تنها رابطه ی مستقیمی با زیبایی چهره ی هر فرد دارد، بلکه نمایش رنگ موها فقط و فقط وابسته به انجام درست و صحیح این عمل است. از آنجا که شاید امروزه افراد بیشتر تمایل داشته باشند که اغلب اوقات با ظاهری مرتب دیده شوند، یادگیری اصول و فنون انجام صحیح براشینگ امری ضروری است.

مراحل انجام براشینگ صحیح

برای انجام براشینگ ابتدا موها باید تمیز شسته شده باشند، یعنی پوست سر خشک ولی ساقه های موها باید نم دار باشد. برای انجام براشینگ به صورت حرفه ای و سالنی، ابتدا یک حوله تمیز یا یک پیشبند بر روی دوش شخص می اندازیم و سپس موها را به وسیله ی چند گیره برای رسیدن به نتیجه و تسلط بهتر جدا می کنیم، (اگر به اصول و فنون آرایشگری وارد می باشید تقسیم بندی ۵ گانه را انجام دهید.). اولین تقسیم در قسمت پایین سر است در این تقسیم بندی به اندازه ای که تسلط داشته باشیم و مو را در کنترل خود داشته باشیم دسته ای مو را رها می کنیم ، در قسمت بعد سشوار را در دست راست و برس در دست چپ قرار می دهیم . برای جلوگیری از الکتریسته ساکن در سشوار کردن موهای لخت می توانیم در هنگام براشینگ از مقداری موس استفاده کنیم و برای رسیدن به نتیجه ی بهتر در موهای مجعد از هیچ نوع ماده ی چسبناکی همانند موس و ژل استفاده نکنید.

توجه : مراقب باشید که هرگز روی موهای سشوار کشیده آب نریزید و یا در محیط مرطوب قرار نگیرید زیرا رطوبت سبب وز شدن موها می شود.
سشوار کشیدن سه حالت کلی دارد:

  1. همه ی مو را به زیر سشوار کنیم.
  2. همه ی موها را از رو سشوار کنیم.
  3. موها را تا قسمتی از زیر و نوک (انتهای ساقه) آنها را به طرف بیرون سشوار کنیم.
براشینگ چیست؟
براشینگ چیست؟

بد نیست برای موهایی که بسیار وز هستند از دو برس یکی از زیر و دیگری از رو سشوار می کنیم. در این حالت بد نیست یک نفر برای کمک سشوار را نگه دارد.
تا قسمتهای مرکزی سر را با زاویه ی نود درجه سشوار کنید. اگر صورت گرد باشد بهتر است قسمت بالای سر بیشتر پف داشته باشد و اگر صورت باریک باشد قسمت های بغلی سر باید بیشترین پف را داشته باشد. مرکز سر نیز باید زاویه ی نود درجه و به سمت بالا براشینگ شود و در این حالت سشوار باید همزمان با برس حرکت کند. البته فراموش نشود نظر مشتری برای اینکه براشینگ از رو یا از زیر باشد مهم است. قسمت های نوک مو را باید به صورت چرخشی بر روی برس بچرخانیم. در نهایت سشوار را دور کرده دوباره حرکت چرخشی را ادامه می دهیم تا اینکه موها سرد شود. بعد آهسته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد می کنیم و با دست بسیار سطحی آن ها را به فرم و مدل دلخواه و نهایی دیزاین می کنیم.

نکته: هرگز موهای گرم را با گیره یا دست جمع نکنید زیرا باعث می شوید موها پف و حالت خود را از دست بدهند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید