مجله گل گیس

پوستتان درباره تغذیه شما چه می گوید؟

اختلال در زیبایی پوست

قبل از خوردن هر خوراکی این در نظر بگیرید که رژیم غذایی شما ممکن است بیش از به خطر انداختن وزن و سلامت، می توان به نابودی پوست منجر شود. در این مطلب می خواهیم رابطه علائم پوستی با خوراکی ها را بسنجیم و به این پرسش پاسخ دهیم که پوستتان درباره تغذیه شما چه می گوید؟ در واقع در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند. مطلبی که در ادامه می خوانید ترجمه ای از کتاب آغاز جوانی پوست به قلم دکتر نیگما طالب Dr. Nigma Talib می باشد.

چهره های لبنی
افرادی که بیش از حد مواد لبنی مصرف می کنند چهره های لبنی دارند. علائم این چهره شامل تورم پلک، وجود کیسه هایی در زیر چشم، تیرگی زیر چشم، آکنه گسترده و لکه، گونه های رنگ پریده و جوش متمرکز بر روی چانه می باشد. مانند تصویر زیر.

چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند
چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند

این علائم به چه معناست؟ ممکن است شما عادت های همیشگی و دائمی مانند اضافه کردن شیر در قهوه خود و یا خوردن مداوم بستنی با مغز گردو را داشته باشید. دکتر طالب هشدار می دهد که ظهور این علائم را در چهره خود جدی بگیرید. حتی اگر بدنتان در برابر هضم لاکتوز واکنش نشان ندهد.این چهره ها معمولا خسته و رنگ پریده نشان داده می شوند.

اگر صورتتان شروع به متورم شدن کرد و حالتی شبیه به افراد خواب آلودگی گرفت و پوست حالت خسته کننده داشت، دکتر طالب توصیه می کند تا چند هفته در خوردن لبنیات به بدنتان استراحت دهید و کمتر از این محصولات استفاده کنید.

چهره های شکری
علائم افرادی که در برنامه غذایی خود شکر زیادی استفاده می کنند شامل خطوط و چین و چروک بر روی پیشانی بالا، افتادگی و شل شدن زیر چشم، لکه گسترده و دانه چرکی یا آکنه کیستیک، ظاهر لاغر، نازک شدن پوست، وجود قسمت های سفید خاکستری یا خمیری رنگ بر روی پوست می باشد. چهره این افراد به شکل تصویر زیر است.

چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند
چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند

مصرف بیش از حد قند علاوه بر تاثیر بد بر روی تناسب اندام، تاثیرات ویران کننده پوستی نیز دارد. شکر منجر به گلیکوزیله شدن ( فرایندی که در آن مولکول گلوکز های اضافی به کلاژن پوست می چسبند) شده و کنترل و تحرک آنها را مشکل می کند.

اگر شما واقعا می خواهید پوست زیبا داشته باشید از خوردن بیش از حد شکر اجتناب کنید در واقع دکتر طالب اشاره می کند ” مصرف معتدل شکر پیشنهاد من به شماست. “

چهره فاقد گلوتن

کمبود گلوتن ( گلوتن پروتئینی است که در گندم، جو و چاودار یافت می‌شود) در بدن علائمی نظیر لکه در سراسر پیشانی، پف گونه ها، ظاهر پف کرده صورت، قرمزی روی گونه ها، لکه و یا تکه های تیره در چانه را به همراه دارد. تصویر زیر را مشاهده کنید.

چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند
چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند

با توجه به انواع چهره و دانستن پاسخ سوال ” چه خوراکی هایی موجب اختلال در زیبایی پوست می شوند ؟ ” اگر هر کدام از این عوامل را بر روی صورت دارید حتما توصیه های دکتر طالب را جدی بگیرید. و از مصرف هر گونه مواد خوراکی بیش از حد اعتدال خود داری کنید تا هم سالم و هم زیبا بمانید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.