چه لوازم آرایشی بیشتر از همه عمر می‌کنند؟
چه لوازم آرایشی بیشتر از همه عمر می‌کنند؟

چه لوازم آرایشی بیشتر از همه عمر می‌کنند؟

هر پنکیک یا پودری را حداقل می‌توان ۲ تا ۳ سال استفاده کرد به شرط آنکه در محیطی خشک و خنک نگهداری شوند اما پنکیک‌هایی که منشا گیاهی دارند چون مقدار خیلی کمی آب در آنها وجود داره درنتیجه رشد باکتری‌ها در آنها محتمل است. بنابراین اول از همه به برچسب پنکیک‌تان نگاه کنین اگر روی آن عبارت گیاهی وجود داشت یا نوشته بود که دارای موادی چون بابونه، آلوورا، بامبو، چای سبز یا…. است، باید در نگهداری آن دقت بیشتری کنین چون در آنها کمی آب وجود داره. پودرهای فشرده تا ۲ سال و پودرهای نرم را تا ۳ سال می‌توانید استفاده کنین.

لوازم آرایش

از کجا بفهمید فاسد شده‌ است؟
پنکیک تاریخ گذشته چندان قابل تشخیص نیست اما شاید بتوان تا حدی حدس‌هایی درباره فساد آن زد مثلا اگر دیدید در یک دوره زمانی دچار تغییر رنگ شد احتمالا تاریخ مصرف آن به انتها رسیده و قابل استفاده نیست یا اگر متوجه شدید بافت آن تغییر کرده‌ یا مواردی از این قبیل، تاریخ مصرف آن گذشته است.

برس ها رو بشویید

دقیقا همان قانونی که درباره پنکیک‌ها وجود داشت در مورد رژگونه‌های پودری هم صدق می‌کنه یعنی اگر در مواد تشکیل‌دهنده آن آب وجود نداشته‌ باشه، می تونید تا مدت‌ها یعنی ۲ تا ۳ سال از آن استفاده کنین البته اگر رژگونه کرمی باشه، باید هرسال آن را عوض کنین. اگر می‌خواهید عمر رژگونه را زیاد کنین به طور مرتب برس آن را بشویید و رژگونه را در محیطی تاریک و خشک نگهداری کنین.اگر رژگونه‌تان مرطوب یا نم‌دار می شه احتمال رشد باکتری‌ها در آن تسریع می شه.

از کجا بفهمید فاسد شده ‌است؟
وقتی شما رژگونه خود را روی کرم صورت یا کرم‌پودر می‌مالید، چربی‌ها لابه‌لای موهای برس گیر می‌کنن و به رژگونه انتقال می‌یابند. این حالت باعث می شه یک لایه کمرنگ سفید خاکستری روی رژگونه‌ پودری یا لایه‌ای گچی روی کرم‌ها به وجود بیاید. برای اینکه از به وجود آمدن این حالت جلوگیری کنین بعد از استفاده از مرطوب‌کننده یا کرم‌پودر چند دقیقه صبر کنین و بعد رژگونه بزنید. همچنین می تونید قبل از استفاده از رژگونه چربی‌های صورت را پاک کنین و بعد از استفاده هم برس رژگونه را با یک حوله خشک تمیز کنین.در مورد کرم‌ها و پودرها ترکیب ظاهری آنها هم می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشه. اگر ترکیب رژگونه‌تان خیلی سفت و سخت شده ‌بود و به راحتی از هم جدا نمی‌شد و تکان نمی‌خورد، باید یک رژگونه نو بخرید.

چه لوازم آرایشی بیشتر از همه عمر می‌کنند؟
چه لوازم آرایشی بیشتر از همه عمر می‌کنند؟

هر ۳ ماه یکبار

خط‌چشم مایع یا مداد باید هر ۳ ماه یکبار عوض شوند. اگر از مداد استفاده می‌کنین توصیه می‌کنیم هربار قبل از استفاده آن را بتراشید تا اگر آلودگی روی آن وجود داشت از بین برود

از کجا بفهمید فاسد شده ‌است؟
آلودگی خط چشم معمولا هیچ نشانه آشکاری نداره. اگر خط چشم‌تان آلوده باشه احتمال قرمزی،خارش و در موارد بد، التهاب به وجود می‌آ‌ید، البته گاهی می‌توان قبل از التهاب تشخیص‌هایی داد مثلا اگر به طور واضح دیدید که ماده آرایشی شما لایه‌لایه شده است فورا از شر آن خلاص شوید. ناگفته نماند که از مداد چشم می‌توان زمان بیشتری استفاده کرد.

شراکت ممنوع!

از آنجا یی که رژلب‌ها مدام با لب‌ها در تماس هستن، بهتر است هر سال عوض شوند البته در رژلب‌ها آبی وجود نداره بنابراین احتمال فاسد شدن آنها خیلی کمتر است، البته اگر اخیرا بیمار بوده‌اید بهتر است رژ خود را دور بیندازید.هیچ وقت رژلب خود را به کسی قرض نبدید یا از رژ کسی استفاده نکنین چون احتمال سرایت بیماری از این راه خیلی است.

از کجا بفهمید فاسد شده ‌است؟
رژلب‌ها دارای مواد روغنی شکل هستن بنابراین در طول زمان بوی روغن مانده می‌گیرند. باید بدانید که ظاهر این محصول می‌تواند فاسد شدنش را نشان دهد. هرگاه احساس کردید در بافت و ترکیب رژتان تغییری ایجاد شده، آن را دور بیندازید، یکی دیگه از نشانه‌های فاسد شدن ، سفت شدن رژ است به طوری که رنگدانه‌های آن به راحتی روی لب نمی‌نشینند و اگر شما از آن استفاده کنین ناصافی‌اش را احساس می‌کنین.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید