مجله گل گیس

روش های حفظ جوانی و زیبایی

روش های حفظ جوانی و زیبایی
loading...

برای حفظ سلامتی و زیبایی همیشه لازم نیست در اولین قدم به سراغ پزشکان و متخصصان زیبایی بروید، گاهی  با دانستن  روش های حفظ جوانی و زیبایی، می توانید کمک بزرگی به خودتان کنید و با به کار گیری این روش ها از زندگی سالم تر و شاداب تری برخوردار باشید. امروز برایتان نتیجه ی تحقیقاتی را گذاشتم که با مطالعه ی آنها به راحتی متوجه خواهید شد چقدر به دست آوردن جوانی و زیبایی به شما نزدیک است و بسیاری از این پیشنهاد ها نه تنها هزینه ای در بر ندارد بلکه بسیار رایگان می باشد.

با ما همراه باشید در روش های حفظ جوانی و زیبایی

  •  روغن ماهی ضدپیری استاسیدهای چرب امگا۳ (EPA و DHA) در روغن ماهی بهترین راه تقویت قوای جسمانی و ذهنی است. چرا که این روغن‌ها از روند پیر شدن سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. درواقع مصرف ۳ گرم روغن امگا۳ در طول روز لازم است. مصرف این روغن‌ها بدن را در مقابل استرس هم محافظت می‌کند. یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف اسیدهای چرب امگا۳ در اسیدهای چرب امگا۳ از تخریب DNA هم جلوگیری می‌کند و این به معنی کند شدن روند پیری است.
  • سیگار ممنوع! موادشیمیایی موجود در سیگار سبب می‌شوند سلول‌های مغز در خواب فرو بروند. در کوتاه‌مدت، سیگار کشیدن توانایی مغز را در جذب و تحلیل اطلاعات کاهش می‌دهد. در درازمدت سیگار کشیدن موجب آسیب نورون‌ها شده و سبب از دست رفتن حافظه ‌شده و تمرکز ضعیف می‌شود.

 

  • روش های حفظ جوانی و زیبایی
    روش های حفظ جوانی و زیبایی

 

  •  به همسرتان نزدیک‌تر باشید تحقیقات نشان می‌دهد انجام روابط جنسی سبب به تاخیر افتادن پیری می‌شود. محققان با مطالعه بیش از ۳۵۰۰ فرد دریافتند انجام روابط جنسی منظم با همسر روند پیر شدن را کندتر می‌کند. رابطه جنسی به چند دلیل در این امر دخیل است. یکی اینکه سبب می‌شود تا شما به همسرتان بیشتر محبت کنید و به او نزدیک‌تر باشید. دیگر تاثیرات جسمانی آن است. هنگام روابط جنسی، بدن هورمونی به نام DHEA ترشح می‌کند که با کاهش وزن و تقویت عضلات ارتباط دارد. مطالعات نشان می‌‌دهند تولید هورمون DHEA سبب کاهش فرآیند پیری می‌شود. انجام روابط جنسی منظم یکی از راه‌های پیشگیری و کاهش پیری است. در زنان رابطه جنسی سبب ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود که می‌تواند نوسانات خلقی را کمتر کند. در مردان با انجام رابطه جنسی تولید هورمون تستوسترون تحریک‌شده و این سبب کندی تغییرات مرتبط با پیری می‌شود.
  • بیشتر بخوابیدخوابیدن کمتر از ۸ ساعت در شبانه‌روز سبب خستگی می‌شود. کم‌خوابی سبب افزایش خطر دیابت، حملات قلبی و سکته می‌شود. کمبود خواب موجب افزایش هورمون گرین می‌شود که اشتها را افزایش می‌دهد. فقدان خواب همچنین سبب سرکوب هورمون لپتین می‌شود که موجب ایجاد حساس سیری می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که کمتر از ۸ ساعت می‌خوابند بیشتر دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند
  •  تیروییدتان را چک کنیداگر حس می‌کنید همیشه احساس خستگی می‌کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. غده تیرویید شما سیستم متابولیکی شما را تنظیم می‌کند وقتی این غده به خوبی عمل نکند شما دچار افزایش وزن   می‌شوید و همیشه احساس خستگی و میل جنسی خود را از دست می‌دهید.
loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.