مجله گل گیس

راهکارهای خلاصی از غبغب

ways-to-get-rid-of-a-double-chin

همانطور که می دانیم صورت اولین جایگاه به نمایش گذاشتن زیبایی در هر فرد است. بر طرف کردن عیب های نمایان در آن و اضافه کردن زیبایی های هر چه بیشتر آن دغده ای است که جمع بسیار زیادی از افراد را در سرتاسر جهان به خود مشغول کرده. از پزشکان و متخصصان زیبایی گرفته تا عطاری ها و خواص جادویی گیاهان همه و همه، انرژی و وسرمایه ای است که امروزه حتی به تجارت های جهانی تبدیل شده است. حال با توجه به اهمییت موضوع ذکر شده بد نیست در پی توجه به این امر نگاهی دقیق تر به ظاهرتان داشته باشید.

یکی از عوامل و مشکلاتی که نقش به سزایی در زیبا تر دیده شدن هر فرد دارد عدم وجود غبغب در چهره افراد است. غبغب که معمولا سبب می شود بیننده تصویر نادرستی از زیبایی چهره را ببیند، به سرعت القا کننده ی حس چاقی در فرد است. این معضل بزرگ که سبب می شود چهره افراد به خصوص خانم ها بزرگ و زمخت به نظر بیاید، روش هایی برای مقابله با آن نیز وجود دارد. به همین سبب در زیر به تمریناتی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند از شر غبغب خلاص شوید، یادتان باشد که باید این تمرینات را به طور منظم انجام دهید تا تاثیرگذار باشد.

ways-to-get-rid-of-a-double-chin
ways-to-get-rid-of-a-double-chin
  •  باز کردن دهان

یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کرده و زبانتان را هم تا جایی که می‌توانید بیرون بیاورید، انگار می‌خواهید آن را به چانه‌تان برسانید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می‌دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان درحال سفت شدن هستند.

  •  آویزان نگه داشتن سر

روی تخت یا کاناپه دراز بکشید، طوری که سرتان از تخت آویزان بماند. چانه‌تان را به سمت سینه بکشانید. این انقباض را ۱۰ ثانیه نگه دارید، بعد به آرامی به حالت شروع برگردید، این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.

  • بالا بردن چانه

این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می‌کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه‌تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب‌هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید، این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

  • چرخاندن گردن

صاف بایستید، سرتان را به بغل طوری بچرخانید که چانه‌تان موازی شانه‌تان شود. چشم‌هایتان هم باید رو به جانب باشد. سپس به آرامی سرتان را به سمت پایین برده و به سمت دیگر بچرخانید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

  • تمرین پلاتیسما

این تمرین روی عضلاتی کار می‌کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب‌ها به روی دندان‌هایتان و پایین بردن گوشه‌های لب، تاندون‌های فکتان را سفت کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

  •  تمرین توپ تنیس

یک توپ تنیس جلو گردنتان قرار دهید و سعی کنید با چانه‌تان آن را نگه دارید. چانه‌تان را سفت به توپ بچسبانید و بعد رها کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.
وزنتان را پایین بیاورید

علاوه بر انجام تمرینات بالا، باید وزنتان را هم کم کنید (البته اگر اضافه‌وزن دارید). وقتی چاق هستید، چربی در همه قسمت‌های بدنتان انباشته می‌شود و درنتیجه غبغب هم می‌آورید. تمرینات غبغب درکنار رژیم‌ غذایی بهترین نتیجه را برایتان خواهد داشت.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.