مجله گل گیس

آبرسانی به پوست در تابستان

آبرسانی به پوست در تابستان
loading...

پوست صورت که آیینه تمام نمای زیبایی هر فرد محسوب می شود، نیاز به مراقبت ها و توجهات خاص دارد. امروزه در کنار روش های متعددی که سعی در حفظ شادابی و احیای تازگی در پوست دارند، روش های قدیمی تر مانند آبرسانی هنوز هم پررنگ و مسمر ثمر واقع می شوند.

آبرسانی یا هیدرودرمی، که از این طریق رطوبت پوست از راه بیرونی  افزایش می یابد. یعنی رطوبت به سلول های لایه شاخی و تورژسانس تزریق شده و پوست فرد حالت شادابی و بشاشیت به خود می گیرد. این کار که توسط آرایشگران و یا پزشکان زیبایی صورت می گیرد به روش های مختلفی صورت می گیرد که یکی از از این روش ها به وسیله تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته می کنند. شایع ترین روش، مزوتراپی است که در آن هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب است به پوست داده می شود تا کمبود آن را جبران کنند.. هیالورونیک اسید در پوست همه افراد وجود دارد اما با افزایش سن مقدارش کم می شود و از علل خشک تر شدن پوست، کم شدن آن است.

مراقبت های بعد از هیدرودرمی

معمولا بعد از هیدرودرمی باید از کرم های مرطوب کننده و چرب کننده استفاده شود، کسانی که پوست چرب و جوش دار دارند، نباید این کار را انجام دهند. چون جوش ها بیشتر می شود، اما کسانی که پوست خشک و معمولی دارند، می توانند از این روش استفاده کنند. البته آبرسانی بیشتر برای پوست های خشک پیشنهاد می شود. بعد از آن هم لازم است از کرم مرطوب کننده قوی استفاده کرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

آبرسانی به پوست در تابستان
آبرسانی به پوست در تابستان

روش های خانگی برای آبرسانی

برای آبرسانی به پوست اولا توصیه می شود که این کار توسط افراد ماهر انجام شود، اما در اصورت اطلاع کافی از اصول این کار می توان مواد و لوازم آبرسانی را از داروخانه تهیه  و در منزل انجام داد. ولی باید نهایت دقت انجام شود تا پوست دچار سوختگی نشود.

البته روش های ساده ی دیگری که با استفاده از دستگاه بخور یا اسید میوه ضعیف است، روش های مطمئن تری برای مصارف خانگی هستند. کرم های لایه بردار که در آن ها اسید های میوه ی ضعیف به کار برده شده و یا استفاده از دستگاه بخور که در این روش بخار آب جذب پوست شده و پس از خشک کردن باید بعد از آن از کرم های مرطوب کننده استفاده کرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

نکته شایان ذکر این است که آبرسانی معمولا برای پوست های خشک استفاده می شود.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.