مجله گل گیس

تاثیر سفر بر روح و روان

تاثیر سفر بر روح و روان
loading...

گاهی آنقدر درگیر روزمرگی می شویم که خودمان را فراموش می کنیم، و این فراموشی دوری از روح و نیاز های احساسی هر فرد است. زنان که همواره شهرتشان در داشتن احساسات است، بیشتر در معرض این چالش و خطر تخریب روانی قرار دارند.
سفر و مسافرت یک تجربه است، تجربه ای که باعث رشد و تحول می شود. دستیابی به آرامش و نشاط، نزدیک تر شدن به خود، تنوع در زندگی، فاصله گرفتن از روزمرگی ها، رفع خستگی و به دست آوردن نیروی جدید و انرژی مضاعف و انگیزه بیشتر برای ادامه دادن زندگی از فواید سفر کردن می باشند. ررسی‌های موجود نشان می‌دهد: ۱۵ تا ۲۵ درصد جامعه دچار افسردگی هستند. شیوع این بیماری در بانوان ۵ تا ۶ برابر بیشتر است و تاثیر نامطلوب آن باعث شده اغلب خانواده‌ها در معرض عوارض این بیماری قرار گیرند و همین امر موجب افزایش اختلالات روانی در جامعه شود.

اگر انسانها در محیط یکنواختی زندگی کنند ممکن است به تنش‌های فکری دچار شوند که قطعا تنوع و مسافرت می‌تواند انسان را از این حالت خارج کند، و همین به آرامش رسیدن ذهن و جسم، انرژی زیادی به ما می دهد و باعث می شود بیشتر از طبیعت و هوای تازه و سالم لذت ببریم.

دلیل سفر چیست

با تغییر آب و هوا و پای نهادن به محل های جدید، روح آدمی به وجد و سرور می آید و همین فرحناکی، در سلامت جسم نیز اثر می گذارد. همچنین سفر کمک می کند با فرهنگ، آداب و رسوم هر منطقه آشنا شده و همین تجربه های شیرین است که خاطرات شیرین را رقم می زند.

تاثیر سفر بر روح و روان
تاثیر سفر بر روح و روان

کاهش اضطراب با سفر

در هر سفر همیشه با وجود برخی از معضلات و مشکلات مانند عدم هماهنگی، برنامه ریزی نادرست، یکسان نبودن سلایق، برخی از مشکلات پیش بینی نشده و…  نه تنها استرس و اضطراب افراد کم نشده، بلکه از نظر روحی با قرار گرفتن در شرایط پیش بینی نشده، دچار پریشانی بیشتر می شوند. وجود افراد خوش خلق و خو در طی سفر از رنج های سفر کاسته و به بهتر شدن شرایط کمک می کند.

با قدم گذاشتن در دل طبیعت و لذت بردن از صفات ذاتی آن، به انرژی های مثبت دست پیدا کرد. اگر شما قانون جذب انرژی از کائنات را خوانده باشید، به خوبی به این نتیجه خواهید رسید که قرار گرفتن در دامان طبیعت به حفظ روحیه و امید افراد کمک بسیاری می کند. امروزه روان شناسان به این نتیجه رسیده اند، که برای درمان بسیاری از بیماریها مانندافسردگی های دوران بارداری و یا حتی پس از زایمان، عدم تحمل و تفاوت ها برای زوجین، و نا توانی در حل مشکلات و… به جای قرار گرفتن در دوره درمانی روانشناسی و روی آوردن به قرص های آرام بخش بهتر است به دامان طبیعت پناه برد و از آرامش طبیعت لذت برد.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.