مجله گل گیس

تهیه دسر تیرامیسو

دسر تیرامیسو

اگر جزو کهنه کار ها و حرفه ای های دنیای دسر باشید، حتما حتما با نام و طعم دسر تیرامیسو آشنا شدید. این دسر که تونسته طرفدارهای بسیار زیادی رو به خودش جلب کنه امروز به مجله گل گیس اومده تا کام شما رو شیرین کنه. امیدوارم ایامتون هم مثل کامتون همیشه شیرین باشه. در ادامه با آموزش این دسر همراه ما باشید.

مواد لازم دسر تیرامیسو

ماسکارپونه یا پنیر خامه ای ۲ لیوان .

پودر شکر نصف لیوان . قهوه اماده سرد ۲ لیوان

خامه زده شده ۲ لیوان .

بیسکوییت لیدی فینگر به مقدار لازم .( اگر قابل تهیه نبود می تونید از پتی بور استفاده کنید)

پودر کاکائو به مقدار لازم

مراحل تهیه تیرامیسو

طرز تهیه : شکر و پنیر ماسکارپونه را مخلوط کنید و برای ۱ دقیقه هم بزنید سپس خامه و ۱ لیوان قهوه را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

کف قالب مستطیل شکلی را با کاغذ روغنی یا المینیوم بپوشانید ، ۱ لیوان قهوه سرد را داخل بشقاب بریزید و به نوبت بیسکوییت های لیدی فینگر را داخل آن بزنید و کف قالب بچینید ( سریع داخل قهوه بزنید و خارج کنید تا بیسکوییت ها له نشوند ).

دسر تیرامیسو
دسر تیرامیسو

نصف مخلوط خامه ای را روی بیسکوئیت ها بریزید و سطح آن صاف کنید ، مجدد مقداری بیسکوییت را در قهوه سرد بزنید و روی لایه خامه ای قرار دهید ، بقیه مخلوط خامه ای را روی بیسکوییت ها ریخته و سطح ان را صاف کنید سپس روی آن پودر کاکائو یا نسکافه بپاشید و به مدت ۳-۶ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.
برای سرو کردن تیرامیسو را پس از خارج کردن از یخچال به اندازه دلخواه برش بزنید و در ظرف مورد نظر قرار دهید.

نکته : میتوانید بجای استفاده از بیسکوییت لیدی فینگر از بیسکوییت های نرم یا کیک اسفنجی استفاده کنید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.