مجله گل گیس

نکاتی در مورد رنگ کردن مو

نکاتی در مورد رنگ کردن مو
loading...

رنگ مو یکی از عوامل مهمی است که می تواند تغییر بسیاری در چهره شما ایجاد کند. به جهت همین تغییری که ایجاد می کند اکثر خانم ها مکررا در پی رنگ کردن مو های خود هستند. ما دراین مطلب برای دوستانی که در سالن های زیبایی به این رشته مشغولند و خانم هایی که علاقمند به رنگ کردن مو هستند مطلبی با عنوان نکاتی در مورد رنگ کردن مو را آماده کرده ایم. امیدواریم با مطالعه این مطلب و رعایت این نکات موهای سالم تری را پس از رنگ کردن تجربه کنید.

هرگز در خانه مبادرت به رنگ کردن مو نکنید

رنگ کردن مو یک حرفه تخصصی است. بسیاری از خانم ها گمان می کنند می توانند این عمل را در منزل انجام دهند. به همین دلیل مقداری از موهای خود را به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از جنس موهای خود و رنگ موی که باید مورد استفاده قرار دهند، از دست می دهند. پیشنهاد می کنیم برای رنگ کردن موهای خود به سالن زیبایی مراجعه کنید و این کار را به افراد متخصص این رشته بسپارید. این افراد اطلاعات کافی و مناسبی در زمینه رنگ مو دارند که به شما کمک می کند هم رنگ مو دلخواهتان را داشته باشید و هم آسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

موها را مرحله به مرحله روشن کنید

در صورتی که می خواهید پایه رنگ مو را به درجات روشن برسانید این کار را در مراحل مختلف و به فاصله چند روز انجام دهید. تعداد مراحل بستگی به رنگ مو فعلی و رنگ موی که می خواهید به آن برسید دارد. این کار به موها اجازه تنفس و بازسازی را می دهد.

نکاتی در مورد رنگ کردن مو
نکاتی در مورد رنگ کردن مو

بعد از رنگ کردن مو آنها را مرطوب کنید

رنگ کردن مو باعث می شود بخش اعظمی از رطوبت آن از دست برود. بعد از رنگ کردن مو حتما از ماسک مو استفاده کنید و مطمئن شوید رطوبت کافی به موها بازگشته است.

مراقبت بعد از رنگ مو

تا یک هفته پس از رنگ کردن مو ها مراقبت خاصی را باید انجام دهید. از شامپو ملایم برای شستشو استفاده کنید. این شامپوها موجب محافظت از رنگ مو می شوند و معروف به شامپو مخصوص موهای رنگ شده  هستند. برای خشک کردن موها نیز هرگز با حوله موها را بیش از حد ماساژ ندهید. موها پس از رنگ کردن رطوبت زیادی را از دست داده اند و بسیار شکننده هستند این کار باعث می شود موها بشکنند. پس از استحمام موها را با ماسک تقویت کننده مو و روغن های تقویتی مانند روغن آرگان ماساژ دهید.

نگهداری از مو در هنگام شنا

یکی از موادی که به طور جدی بر روی رنگ مو تاثیر گذاشته و آن  را کدر می کند کلر موجود در استخر است. برای محافظت از اثرات مخرب این ماده هنگام شنا موها را جمع کرده و از کلاه شنا استفاده کنید و پس از خارج شدن از استخر موها را با شامپو بشویید. دقت کنید در صورتی که کلر بر روی موها باقی مانده باشد هرگز با آب خالی پاک نخواهد شد.

مراجعه مداوم به آرایشگاه

رنگ مو هر چه روشن تر باشد نیازمند مراقبت بیشتری است. در صورتی که رنگ موهایتان را بلوند کرده اید باید هر دو سه هفته یک بار به سالن زیبایی مراجعه کرده و رنگ موهایتان را تجدید کنید تا هم درخشندگی موها باز گردد و هم اثرات محیطی مخرب بر روی مو از بین برود.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.