راز دستان زیبا

راز دستان زیبا

دستان ما که اغلب در طول روز دائماً در حال کار با آنها هستیم، در معرض دید دیگران قرار دارد. این قسمت از بدن ما که نقش زیادی در بیان سلیقه و زیبایی زنان مطرح می کند، گاها از مرکز توجه خانم ها دور می ماند. با نگاهی دقیق و کارشناسانه می توان به این نتیجه رسید که امروزه ابزارها و وسایل بسیاری برای هر چه زیباتر نشان دادن دست ها توسط شرکت ها ، لابراتوارها و هم چنین هنرمندان در حال ساخت و طراحی می باشد. البتهکمک گرفتن و نقش  ابزاری مانند: لاک ها، براق کننده ها، مانیکور، پدیکور و … برای آذین و زیبایی بخشیدن به دست ها اجتناب ناپذیر است، اما بهتر است به این نکته توجه کنید هرچند که ما از ابزار و وسایل مختلفی برای زیباتر نشان دادن دست هایمان استفاده کنیم، اما اگر پوست دست های ما زیبایی خاصی نداشته باشد، هرگز این زیبایی و آراستگی به چشم نخواهد آمد.

در این مطلب قصد داریم با ذکر برخی از مشکلات پوستی و روش های درمانی به شما عزیزان و خوانندگان گل گیس کمک کنیم تا قدمی دیگر برای حفظ زیبایی خود بردارید.

پوست دستتان را پلینگ کنید

چروکیدگی پوست دست ناشی از نازک شدن لایه کلاژن است. برای تقویت کلاژن پوست کرمی خریداری و استفاده کنید که حاوی رتینول یا اسیدهای آلفا هیدروکسی و البته اسید لاکتیک باشد، تا به نرمی بافت پوست دست نیز کمک کند. هنگامی که استفاده از کرم به تنهایی کفایت نمی کند، لایه برداری شیمیایی توصیه می شود، که هم اثرات مخرب آفتاب را بهبود می بخشد و هم پوست مرده را بر می دارد و پوست جوان تر می شود.

راز دستان زیبا
راز دستان زیبا

نکته: توجه داشته باشید که معمولاً تا یک هفته بعد از پیلینگ پوسته ریزی ملایمی مشاهده می شود و این امر طبیعی است.

از رگهای بیرون زده غافل نشوید!!!

بیرون زدگی رگ ها که معمولا در اثر از بین رفتن لایه چربی در زیر پوست دست است، معولا بر اثر گذشت زمان به وجود می آید. اگر به دستهای کودکان نگاه کنید خواهید دید که دست های آنها بسیار توپر و زیباست. هنگامی که این چربی به مرور زمان از بین می رود، استخوان ها و رگ های خونی به وضوح دیده می شوند.

در برخی موارد درمان از طریق تزریق چربی خود بیمار و یا استفاده از روش پی آر پی انجام می شود، که می تواند حالت گوشتی و پر به دست دهند و استخوان ها و رگ ها را پوشاند. البته این روش باید توسط متخصص انجام شود. تا از ایجاد توده زیر پوست و نا قرینگی جلوگیری شود.

قهوه ای ها زشت هستند

اکثر لک های قهوه ای که پیامد تابش نور آفتاب هستند، معمولاً تعدادشان کم نیست و بسیار زشت و زننده هم هستند. لکه های تازه پیداشده را می توان با استفاده از کرمهای روشن کننده از بین برد. اما لکه های قدیمی و پایدار فقط به وسیله ی متخصصان پوست با بهره گیری از تکنولوژی جدید قابل برداشتن هستند، اگر چه زمانی که لکه ها بسیار تیره باشند لیزر می تواند رنگ دانه ها را مورد هدف قرار دهد، و یا برای درمان لکه های کم می توان با فریز کردن توسط نیتروژن مایع آنها را از بین برد.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *