مجله گل گیس

راز طول عمر

The secret of longevity
loading...

طول عمر به طور کلی رعایت شیوه های صحیح تغذیه که در پیشگیری بروز انواع بیماری ها سرطان ها و پیری زودرس نقش دارند برای افرادی که میخواهند زندگی سالم و طولانی داشته باشند ضروری است. به رغم اینکه دانشمندان نقش تغذیه و عادات غذایی را در سلامت بدن و پیشگیری از بیماری های مزمن به اثبات رسانیده اند ولی همچنان شاهد شیوع چاقی و بیماری های مربوط به آن نظیر تصلب شرایین، دیابت، نارسایی قلبی و… که همگی در کاهش طول عمر نقش اساسی دارند هستیم.

به طور کلی رعایت شیوه های صحیح تغذیه و برخی از رفتارها در پیشگیری از بروز انواع بیماری ها، سرطان ها و پیری زودرس نقش دارند، برای افرادی که می خواهند زندگی سالم و طولانی داشته باشند، ضروری است این شیوه ها رارعایت کنند.

The secret of longevity
The secret of longevity

نکات ظریف راز طول عمر

 1. خود و فرزندانتان را به خوردن صبحانه عادت دهید،حتی اگر یک میوه یا یک لیوان آب میوه تازه باشد.
 2. از خوردن میان وعده های غذایی بین صبحانه و ناهار، ناهار و شام غافل نشوید. سعی کنید در این وعده ها بیشتر میوه و سبزی، کیک و کلوچه های کم شکر با یک لیوان شیر استفاده کنید.
 3. در هنگام گرسنگی تنقلات نخورید. استفاده از مواد غذایی کم ارزش مانند چیپس و پفک تنها باعث ایجاد عادت غذایی ناسالم می شود و هیچ نقشی جز بر هم زدن رژیم غذایی شما نخواهند داشت.
 4. روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.
 5. از خوردن شام سنگین، بپرهیزید. خوردن سالاد سبزی به همراه روغن زیتون را در کنار شام فراموش نکنید.
 6. مصرف گوشت قرمز را به دو مرتبه در هفته کاهش دهید و سعی کنید بیشتر از ماهی مرغ و میگو استفاده کنید.
 7. در تهیه غذا به روش صحیح پخت و پز و حفظ ارزش مواد غذایی توجه کنید. حتما قبل از پخت چربی های زائد گوشت و مرغ را بکنید و بیشتر از روش بخار پز و کباب کردن استفاده کنید.
 8. بلافاصله پس از صرف غذا به رختخواب نروید، سه ساعت فاصله بین شام و خواب کافی است.
 9. از مصرف زیاد نمک خودداری کنید.
 10. هرگز پس از صرف غذا چای ننوشید زیرا مانع جذب آهن می شود.
 11. به اندازه کافی میوه و سبزی بخورید خوردن روزانه ۵ واحد میوه و سبزی تازه و متنوع برای داشتن بدنی سالم ضروری است.
 12. مصرف غذاهای آماده حافی چربیهای اشباع و سس را محدود کنید.
 13. از انجام روزانه نیم ساعت ورزش کوتاهی نکنید.
loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.