مجله گل گیس

با این سوالات خطر ابتلا به سرطان پستان را اندازه گیری کنید

با این سوالات خطر ابتلا به سرطان پستان را اندازه گیری کنید

سرطان پستان شایع ترین سرطان در بین خانم ها ست. این نوع از سرطان از جمله بیماری هایی است که موارد فوت بیشتری را در انواع سرطان زنان به خود اختصاص داده است. علت دقیق ابتلا به سرطان پستان هنوز مشخص نشده است ولی عوامل متعددی به این امر و بیماری، وابسته و مربوط هستند. برای به دست آوردن تصویری مناسب از خطر ابتلا به سرطان پستان و ریسک این بیماری در خودتان به سوالات زیر پاسخ داده و نتیجه را در ادامه مطلب پیگیری کنید.

عوامل

خطر
  کم متوسط

زیاد

سن زیر ۴۰ سال ۴۰ تا ۵۰ سال بالای ۵۰ سال
سابقه سرطان در خودتان

نه

بله

سنتان در اولین عادت ماهیانه

بعد از ۱۵ سالگی

۱۲ الی ۱۴ سالگی

قبل از ۱۲ سالگی

سن در زمان یائسگی

بالای ۵۰ سالگی

وزن

دارای کمبود وزن

دارای وزن متعادل

دارای اضافه وزن

سنتان در زمان تولد اولین فرزند

زیر ۳۰ سال

بالای ۳۰ سال

بدون فرزند

سابقه سرطان پستان در مادر

نه

بله

سابقه سرطان پستان در خواهر

نه

بله

با این سوالات خطر ابتلا به سرطان پستان را اندازه گیری کنید
با این سوالات خطر ابتلا به سرطان پستان را اندازه گیری کنید

هر چه جواب هایی که داده اید در ستون سمت راست بیشتر باشد خطر ابتلا به سرطان پستان در شما کمتر است اما در مورد ریسک جواب های سمت چپ نمی توان نظر قطعی داد. این نکته را یاد آوری می کنیم حتی اگر تمام پاسخ های شما در ستون سمت راست بودند باز هم شما در معرض این سرطان قرار دارید. حقیقت این است که هر خانمی تا حدی در معرض خطر سرطان پستان قرار دارد و این عوامل فقط معیارهایی است که پزشکان حدس می زنند می توانند با سرطان پستان رابطه مستقیمی داشته باشند. در هر صورت مراجعه مداوم و مستمر بعد از ۳۰ سالگی به پزشک متخصص زنان می تواند ریسک ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.