راه های درمان سلولیت
راه های درمان سلولیت

راه های درمان سلولیت

سلولیت به معنای تجمع چربی زیر پوست است. این تجمع چربی بیشتر در نواحی ران، شکم، روی معده و پشت گردن اتفاق می افتد. تقریبا ۹۰% زنان در نواحی از بدن خود دارای سلولیت هستند. بر خلاف باور عموم سلولیت تنها مختص افراد چاق و دارای اضافه وزن نیست بلکه افراد لاغر نیز با تجمع سلول های چربی در زیر پوست می توانند دچار این عارضه شوند.

چگونه می توان از این عارضه رهایی یافت؟ ما در این مطلب رایج ترین راه های درمان سلولیت را برای شما بازگو خواهیم کرد.

راه های درمان سلولیت
راه های درمان سلولیت

راه های درمان سلولیت

  1. سلولایز: این روش درمان برای سلولیت، به این روش است که یک لوله لیزر کوچک در زیر پوست بیمار وارد می شود و به عنوان لیزر گرم، چربی ناصاف و بافت همبند این چربی ها که موجب پیوند آنها می شود را ذوب می کند. در این روش سلولیت بهمیزان قابل توجهی بهبود یافته وظاهر سلولیت به حداقل می رسد.
  2. از بین بردن: این درمان غیر تهاجمی ادعا می کند که یک راه سریع و بدون درد برای کاهش چربی و سفت شدن پوست دارد.در این روش با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی به طور مستقیم به سلول های چربی هدف قرار گرفته شده و با استفاده از گرما به منطقه دارای سلولیت، این سلول ها بدون آسیب رساندن به پوست و یا عضلات یا بافت های اطراف آن از بین می رود.
  3. کرم های سلولیت: اکثر کرم های مبارزه با سلولیت حاوی کافئین به عنوان ماده فعال است، که می تواند مفید باشد. این به دلیل اثرات موقت کافئین بر روی بدن، یک روش موقتی است که در طولانی مدت می تواند جوابگو باشد.
  4. اسکراب قهوه: کافئین به عنوان مواد تشکیل دهنده اصلی قهوه کمک می کند تا ظاهر پوست صاف کردن گردد. کافئین با اضافه کردن برخی از انقباض واقعی به سلول های چربی آنها را کاهش می دهد. درست مانند کرم های سلولیت. برای نتیجه بهتر در طول روز ۲ الی ۳ بار از اسکراب قهوه استفاده کنید.
  5. ماساژ خشک: یک رویکرد جامع تر با سطح اثر بخشی مشابه به مالش قهوه، تکنیک ماساژ خشک است. با استفاده از یک برس سفت مو، با فشار ملایم بر روی پوست خشک به سمت قلب، با تمرکز بر مناطق مستعد سلولیت برای تحریک سیستم لنفاوی باعث افزایش گردش خون و کشش، و کاهش ظاهر سلولیت می شود. برای نتیجه مناسب این کار ۲ الی ۳ بار در روز در مناطق دارای سلولیت تکرار کنید.
  6. مزوتراپی: این روش ابتدا در اروپا برای تسکین درد التهاب پوست مانند اگزما و پسوریازیس استفاده می شد. اما امروزه محبوب ترین روش در اروپا و آسیا و گاها آمریکا می باشد. مزوتراپی شامل تزریق مواد مانند ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها به بافت زیر پوست است که به کاهش سلولیت کمک می کند.

در حالی که بسیاری از این درمان ها با هدف صاف کردن ظاهر پوست و به حداقل رساندن فرورفتگی سطح پوست طراحی شده اند،اما تصمیم گیری در مورد روش مناسب برای شما یک تصمصم پزشکی می باشد و انتخاب استفاده از یکی از این روش ها باید با مشورت پزشک صورت گیرد.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید