اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش
اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش

اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش؛ طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم.

مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

شما برای خرید لوازم آرایش کجا می رید؟ داروخانه یا فروشگاه های عرضه کننه لوازم آرایشی و بهداشتی؟ شاید هم می روید سراغ بساط دست فروش ها و با قیمت کمتر چند قلم از محصولات آرایشی و بهداشتی را می خرید و می برید خونه.

به هر حال اگر اهل استفاده از لوازم آرایشی در منزل هستید، بد نیست اصول خرید این محصولات را یاد بگیرید. در اینجا به اشتباهات رایج در خرید لوازم آرایش اشاره می کنم :

فاحش ترین اشتباهات در خرید لوازم آرایش

لوازم آرایشی ارزان قیمت نخرید

خیلی از بانوان، طرفدار لوازم آرایشی هستن که روی پوست آنها ماندگاری طولانی تری داشته باشند که البته فروشندگان هم با توجه به این نیاز، محصولات خود را تحت عنوان، رژ لب ۲۴ ساعته و یا کرم پودر گریم به مشتریان عرضه می کنن. بعضی از فروشگاه ها با سوء استفاده از این نیاز خانوم ها محصولاتی رو به این عزیزان ارائه می کنند که نه تنها این مدت ماندگاری که مدعی می شن رو نداره بلکه خیلی هم آلوده و سمی هستن چون تولید کننده های اونها برای سود بیشتر از مواد ممنوع استفاده می کنن مثلا رژلب های ۲۴ ساعته که با قیمت ناچیزی هم می فروشن و تازه هم تولید کننده وهم فروشنده سود خودشون رو می کنند و مشتری بیچاره هم راضی از این که یک رژلب ارزون پیدا کرده اونو می خره و می بره خونه بی خبر از این که مواد آرایشی ارزان قیمتی که دارای ماندگاری طولانی تری روی پوست هستن، حاوی درصد بالایی سرب هستن، زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگ‌های آرایشی روی پوست داره، و تولید کننده های معتبر لوازم آرایشی های شناخته شده مجاز به استفاده از ترکیبات سربی در لوازم آرایشی شون نیستن؛ و هر چه قدر سرب در این محصولات آرایشی بیشتر باشه، ماندگاری این محصولات روی پوست هم طولانی تر خواهد بود.

بد نیست بدانید لوازم آرایشی معتبر که مواد مصرف شده در تولید آن روی برچسبشان ذکر شده است، سرب ندارند و وزارت بهداشت هم برای لوازم آرایشی و بهداشتی که حاوی سرب باشند، برچسب فارسی تایید شده را صادر نمی کنه. که مشتری های معصوم بدون در نظر گرفتن این مورد این لوازم آرایشی ارزون قیمت رو می خرن و با خودشون به خونه می برن.

اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش
اشتباهات وحشتناک در مورد خرید لوازم آرایش

خانوم تاریخ مصرف شون رو نگاه کن!

مهمترین نکته ای که هنگام خرید لوازم آرایش باید به آن توجه کنین، تاریخ مصرف ذکر شده روی جعبه لوازم آرایشی است. به گفته محققان روسی، بیش از نیمی از بانوانی که برای خرید لوازم آرایش به فروشگاه ها می روند کوچکترین توجهی به تاریخ مصرف این محصولات ندارند و به علاوه تا وقتی تمام نمی شه آن را دور نمی ریزند. این در حالی است که خیلی از این محصولات ماه ها هم در فروشگاهها، گمرک وجا های دیگه باقی می مونه و وقتی به فروش می رسند چیزی به پایان تاریخ مصرف شان باقی نمانده است. آیا شما هم عادت دارید اگر عاشق رنگ یک سایه چشمتان هستید، آن را سال ها نگه دارید؟ ولی حتما می دانید بعد از چند سال، آن ماده آرایشی دیگه حالت پودری اولیه خودش را نداره و به آسانی روی پوست شما پخش نخواهد شد.

محصولات تقلبی را از محصولات اصل تشخیص دهید

ممکن است شما به جعبه یک ریمل نگاه کنین و ببینید برچسب کنترل کیفیت وزارت بهداشت را داره و با خیال راحت آن را بخرید، ولی بد نیست بدانید فقط داشتن برچسب وزارت بهداشت کافی نیست. برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نشوید، اول لوازم آرایشی معتبر را انتخاب کنین و بعد از برچسب وزارت بهداشت و پلمپ بودن آن محصول مطمئن شوید.

گاهی مواد آرایشی بهداشتی که حتی از کانال‌های رسمی و با مجوز وزارت بهداشت و درمان وارد کشور می شن، بسته بندی پلمپ شده ندارند و به راحتی به وسیله افراد سودجو تخلیه و با مواد دیگه ای پر می شن که ممکن است عوارض بدی روی سلامت پوست شما بر جای بگذارند. در این صورت شما پول زیادی بابت یک مارک معتبر پرداخته اید، ولی لوازم آرایشی قلابی را مصرف می کنین. در برخی از موارد، متخلفان حتی قالب ظروف و برچسب مواد خارجی را ساخته و با موادی خیلی متفاوت با موادی که روی ظرف درج شده است، پر می کنن که این مساله سلامت مصرف کننگان را تهدید می کنه. این در حالی است که با وجود پرداخت هزینه خیلی زیاد برای تهیه مواد خارجی و با اطمینان از برچسب وزارت بهداشت، باز هم معلوم نیست که واقعا چه چیز مصرف می کنن.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید