راهکار سفید کردن دندان در منزل
راهکار سفید کردن دندان در منزل

راهکار سفید کردن دندان در منزل

اگر با دیدن یک هنرپیشه و یا خواننده معروف سریعا به داشتن دندان های سفید آنها غبطه می خورید و دوست دارید کاش مانند آنها دندان های سفید و جذابی داشته باشید تا در پس زمینه ی رژ لب شما حسابی خود نمایی کنند، با روش های خانگی و بی هزینه با ما همراه باشید. بلیچینگ یعنی سفید کردن دندانها بوسیله مواد خاص اکسید کننده مثل پر اکسید هیدروژن. مواد اکسید کننده به داخل ساختار کریستالی میله مانند مینای دندان نفوذ کرده و رنگیزه‌های رسوب کرده در بین هرم‌های مینائی را اکسید می‌کنند. با گذشت زمان نفوذ مواد اکسید کننده به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار داردنیز صورت گرفته و رنگ آن نیز روشن تر می‌شود.

در سال‌های اخیر محصولات زیادی نیز برای سفیدکردن در داروخانه‌ها وسوپرمارکت‌ها ارائه می‌شوند که غلظتی کمتر از ده درصد دارند وبه علت نظارت نداشتن دندانپزشک بر مراحل درمان استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌گردد.

راهکار سفید کردن دندان در منزل
راهکار سفید کردن دندان در منزل

برای سفید کردن دندان در منزل چه راهکارهایی وجود دارد؟

امروزه دندان های سفید چیزی است که بسیاری از ما به دنبال آن هستیم. برخی سالانه هزینه زیادی صرف انواع روش های سفید کردن دندان ها می کنند، ولی همیشه یک راه حل خانگی نیز وجود دارد.  روش ها اگرچه ارزان هستند ولی موثرند و لازم به ذکر نیست که آنها به اندازه مواد شیمیایی به دندان ها آسیب نمی زنند.
در زیر با دو روش آشنا خواهید شد که درست کردن آنها تنها دو دقیقه زمان می برد و مواد مورد نیاز آنها نیز تشکیل شده از تنها دو ماده است:

راهکار اول

شما به ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب یک عدد لیمو نیاز خواهید داشت.
جوش شیرین را داخل کاسه بریزید و روی آن آب یک عدد لیمو را بچکانید. اسید موجود در لیمو دو دقیقه وقت لازم دارد تا با جوش شیرین ترکیب شود.
خوب هم بزنید تا محلول مورد نظر به دست آید و سپس آن را روی دندان ها زده و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی دندان بماند. سپس به سادگی و مانند معمول دندان ها را بشویید.

راهکار دوم

شما به ۱-۲ توت فرنگی له شده و یک دوم قاشق چایخوری جوش شیرین نیاز دارید.
اجازه دهید به مدت دو دقیقه توت فرنگی ها با جوش شیرین ترکیب شود و سپس این مخلوط را به دندان زده و پنج دقیقه روی دندان بماند. سپس دهان را با آب فراوان بشویید.

نکته هایی برای سفید ماندن دندان

نوشیدن زیاد قهوه و چای پر رنگ ، کشیدن سیگار، استفاده زیاد  از نوشابه های رنگی و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان ، از عواملی هستند که باعث می شوند مدت زمان دوام  سفید کردن دندان های شما کمتر شود، پس با رعایت این نکات دندان های سفید و زیبایی را داشته باشید.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید