ته چین مرغ و آلو
ته چین مرغ و آلو

ته چین مرغ و آلو

بد نیست امروز یه غذای سنتی اما متفاوت درست کنید، به همین خاطر امروز بهتون پیشنهاد پخت ته چین مرغ و آلو رو می کنم که خیلی خوشمزه است و هم جدیده، در ادامه آموزش با ما باشید:

مواد لازم برای ته چین مرغ و آلو

برنج ۴پیمانه
ماست چکیده ۲پیمانه
زرده تخم مرغ+یک عدد تخم مرغ
سینه مرغ یک عدد
نمک وزردچوبه و دارچین
زعفران ۱ق چ
آلو به مقدار دلخواه
روغن مایع ۱پیمانه
کره ۱۰۰گرم
زرشک+خلال پسته و بادام برای تزیین

 ته چین مرغ و آلو
ته چین مرغ و آلو

طرز تهیه

ابتدا برنج را که چندساعت قبل خیسانده ایم در آبجوش ریخته و بعد آبکش میکنیم تا آبش گرفته بشه. آلوها را از قبل خیس میکنیم تا نرم شوند.

سینه مرغ را تکه تکه کرده و به همراه پیاز خورد شده و آلوهای خیس خورده و نمک و یک تکه کوچک دارچین و زردچوبه در روغن کم با درب بسته اجازه میدهیم با آب خودش بپزد سپس که آبش گرفته شد کمی سرخشون میکنیم.Te Chinese chicken and prunes (2)

تخم مرغها رو با چنگال میزنیم و به ماست زده شده اضافه میکنیم. روغن مایع زعفران دم کرده به همراه نمک و کمی پودردارچین را افزوده و سپس برنج را اضافه کرده مخلوط میکنیم. کف ظرف رو چرب میکنیم نصف برنجها رو ریخته و با قاشق فشار میدیم تا منسجم بشه. سپس آلوها رو دورتادور ظرف چیده و مرغها رو وسطشون میریزیم. من یه ردیف هویج رنده شده و سرخ شده هم اضافه کردم. بعد بقیه برنج رو ریخته دوباره با قاشق صاف میکنیم. روی ظرف رو بافویل میپوشونیم و در فر ۱۸۰ درجه تا وقتی که ته چینمون کمی طلایی شه. بعد با زرشک و خلالهای تفت داده شده تزیین میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید