آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود
آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود

آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود!

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود! طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

یک شب بی‌خوابی یا یک روز پرکار می‌تواند به کلی ظاهری متفاوت از ما بسازد، آنقدر که هر غریبه‌ای با یک نظر می‌فهمه که چقدر خسته‌ایم اما گاهی بعد از یک شب بی‌خوابی یا یک روز پرمشغله یک قرار مهم داریم یا دعوت به یک مهمانی شده‌ایم که اصلا نمی‌خواهیم با همان ظاهر خسته در جمع حاضر شویم و به همه جواب دهیم که چرا اینقدر خسته‌ایم. در این مواقع لوازم آرایشی می‌توانند حسابی به کمک بیایند و خستگی‌ها را از روی صورت پاک کنن. البته باید قبل از هر کاری صورت‌تان را با آب سرد بشویید تا منقبض‌شدن رگ‌های زیر پوستی کمی حال پوست را جا بیاورد. بعد از شستن دست به کار شوید و خستگی‌ها را به روش‌هایی که برای‌تان می‌‌گوییم، بپوشانید.

ازبین بردن پف چشم

ابرو را با ضربات نرم مداد پر کنین، چراکه وقتی ابرو حالت خوبی داشته ‌باشه دیگه پف چشم خیلی جلب‌توجه نمی‌کنه.

روشن کننده اطراف چشم

کانسیلر با اسفنجی مناسب کانسیلر را دقیقا زیر پف‌ها بزنید و بعد به سمت بینی محو کنین. حواس‌تان باشه که نباید کانسیلر را به سمت بالا ببرید.

آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود
آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود

کمک گرفتن از سایه

باید روی پلک را کامل با سایه قهوه‌ای بپوشانید، یعنی از خط مژه‌های بالا تا فرورفتگی بالای چشم، این تیرگی تا حد زیادی ایرادهای پلک را می‌پوشاند و کاری می‌کنه که پف‌های زیر چشم کمتر به نظر برسن.

از مدادتون کمک بگیرید

سایه پررنگ روی خط مژه بالا و پایین کاری می‌کنه که چشم‌ها زیبایی خود را بیشتر نشان دهند و درنتیجه آنقدر چشم‌ها جلوه کنن که دیگه ورم‌های زیر چشم به نظر نیایند.

مژه ها رو فراموش نکنید

اگر می‌خواهید سنگ‌تمام بذارید در این قسمت مژه مصنوعی استفاده کنین و بعد برای اینکه همه مژه‌ها یکدست شوند تمام مژه‌ها را دو دور ریمل بزنید.

مراحل رو با من تکرار کنید

کمبود خواب، کم‌آ‌بی و حتی برخی آلرژی‌ها می‌توانند باعث شوند که از رگ‌های ضعیف خونی زیر چشم کمی مایع تراوش کنه و ورم‌هایی ایجاد می شه. برای محوکردن این حالت چیزهایی که نیاز داریداینا هستن

آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود
آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود

اول:

با چنین کانسیلری می تونید کاری کنین که فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های زیر چشم کمتر جلب توجه کنن و درنتیجه پف‌های زیر چشم کمتر دیده ‌شوند. رنگ این کانسیلر حتما باید یک تا دو درجه از رنگ طبیعی پوست خودتان روشن‌تر باشه.

دوم:

یک سایه قهوه‌ای نرم: هرقدر رنگ سایه مات‌تر باشه بهتر هست، چون رنگ‌های مات خطوط ریز را تا حد زیادی می‌پوشونه

سوم:

ریمل حجم‌دهنده وقتی مژه‌ها حسابی حجم پپدا کنن، جلب توجه می‌کنن و درنتیجه نمی‌گذارند ورم‌های زیر چشم خیلی به‌نظر بیایند.

پوست تون رو فراموش نکنید

کمبود خواب در مکانیسم‌های سلول‌های پوستی اختلال به وجود می‌آورد و حتی می‌تواند تولید هورمون مربوط به استرس یعنی کورتیزول را افزایش دهد که این افزایش به ساختار اصلی پروتئین‌های پوست آسیب می‌زند و درنتیجه پوست ظاهری خشک و بدون طراوت پیدا می‌کنه. در چنین موقعیتی بهترین راه استفاده از سرم‌ها یا کرم‌های رطوبت‌رسان است به‌خصوص کرم‌هایی که حاوی ویتامین c برای احیای پوست هستن؛ البته نوشیدن آب زیاد هم می‌تواند کمک کننده باشه. اگر هم به دنبال مواد طبیعی هستید ژل گیاه آلوورا می‌تواند در این مواقع حسابی به فرایند بازسازی پوست کمک کنه.

دوم لبها

وقتی خیلی خسته می‌شوید احتمالا لب‌های‌تان رنگ‌پریده و پوسته پوسته می‌‌شوند که این حالت بیشتر از همه نشان‌دهنده از دست‌ دادن آب پوست است. از طرف دیگه سلول‌های مرده روی لب نه تنها ظاهری ناخوشایند به صورت می‌دهند بلکه آزاردهنده هم هستن. برای رهایی از این سلول‌های مرده روی لب می تونید یک مخلوط چسب مانند از جوش‌شیرین و آب درست کنین و بعد خیلی آرام با نوک انگشت روی لب بمالید و ماساژ بدید. وقتی این پوسته‌های خشک شده از سطح لب جدا شدن با یک کرم مرطوب‌کننده لب‌ها را چرب کنین. اگر بتوانید از مرطوب کننده های مخصوص لب استفاده کنین خیلی بهتر هست چون مواد درون آنها به‌گونه‌ای است که حالت لب را بهتر می‌کنن.

گونه های قشنگم

یک رژگونه هلویی رنگ کرمی می‌تواند کمی به صورت طراوت ببخشد و کاری کنه که حلقه‌های سیاه زیر چشم کمتر جلب‌توجه کنن. رژگونه‌های کرمی کمی درخشندگی را روی گونه‌ها ایجاد می‌کنن، بنابراین کدری پوست کمتر به‌نظر می‌رسد و صورت خسته کمتر کدر و پژمرده جلوه می‌کنه.

آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود
آرایش مخصوص صورت های خسته و خواب آلود

 

پف و پف و پف

صورت‌های خسته معمولا پف‌آلود به نظر می‌رسند، برای پوشاندن این پف ‌آلودگی پیشنهاد می‌کنیم زیر رژگونه‌‌تان را کمی تیره کنین؛ برای این کار می تونید از پودری برنزه که دو یا سه درجه تیره‌تر از پنکیک مورد استفاده‌تان است مصرف کنین یا حتی برای این قسمت کرم پودری تیره به کار ببرید، شما باید استخوان زیر گونه را تیره کنین. بعد از این کار سراغ خط فک و شقیقه‌ها بروید و آن بخش‌ها را هم تیره کنین و درنهایت با یک برس یا اسفنج آرایشی بزرگ رنگ پوست را یکنواخت کنین. یادتان باشه مرز بین رنگ‌ها نباید مشخص باشه وگرنه چهره‌ای مصنوعی پیدا می‌کنین.

این کار ها رو هم انجام بدید

با اسفنج کانسیلر فقط روی قسمت‌های تیره را بپوشانید، گوشه‌های داخلی را فراموش نکنین؛ جایی که معمولا بیشتر از هر جای دیگه ای تیرگی و کبودی داره. پودر ماتی را که انتخاب کرده ‌بودید را روی این قسمت بزنید، اگر اسفنج‌تان کمی مرطوب باشه، بهتر جذب ‌می شه. فرورفتگی پلک را سایه قهوه‌ای تیره بزنید تا باعث می شه چشم‌ها بازتر به نظر برسد. توصیه می‌کنیم داخل چشم را کامل تیره کنین، این کار جلوه چشم‌ها را بیشتر می‌کنه و در نتیجه تیرگی‌ها کمتر جلب توجه می‌کنن. با همان مدادی که داخل چشم‌های‌تان را کشیده ‌بودید، کناره‌های چشم و روی خط مژ‌ه‌ها را هم تیره کنین. با یک مداد آبی نرم روی خط قهوه‌ای که کشیده‌ بودید خطی دیگه بکشید، بیشتر روی دو سوم خارجی خط مژه‌ها تمرکز کنین، رنگ آبی کاری می‌کنه که سفیدی چشم درخشان‌تر به نظر برسه. با یک ریمل ضدآب دو بار مژه‌ها را بپوشانید تا کمی حلقه‌های سیاه محو شوند.

نکته های کوتاه

اگر مژ‌ه‌ها فر شده باشند چشم‌ها ظاهری بازتر و سرحال‌تر پیدا می‌کنن و خواب‌آلودگی و خستگی آنها کمتر جلوه می‌کنه. برای اینکه مژه‌ها بهتر فر بخورند یک‌بار از میانه دستگاه فرمژه‌ها روی مژه‌ها بذارید و یک‌بار هم گوشه خارجی مژه‌ها را فر بزنید و درنهایت با ریمل به مژه‌ها رنگ ببدید. اگر ابروها را کمی و فقط کمی پهن‌‌‌تر کنین، توجهات را بیشتر به سمت بالای چشم می‌‌برید، یعنی دیگه کسی چندان به زیر چشم شما نگاه نخواهد کرد تا متوجه سیاهی‌ها می شه. می تونید با یک برس زاویه‌دار سایه، سایه قهوه‌ای خاکستری داخل ابرو را پر کنین و به آن فرم بدید.

بی خواب ها بخونن

بعد از یک روز خسته‌کننده یا یک شب بی‌خوابی اولین چیزی که سراغ‌مان می‌آید هاله‌های تیره زیر چشم‌هاست که برای محو کردن این حالت به چیزهایی نیاز دارید که اگر می‌خواهید سایه‌ای با تن رنگ آبی انتخاب کنین،‌ باید کانسیلر شما پایه‌ رنگ زرد داشته باشه. اگر رنگ پوست‌تان کمی تیره و سبزه است از کانسیلر هلویی رنگ استفاده کنین. همچنین کانسیلر باید کرمی و نسبتا غلیظ باشه تا به‌خوبی روی پوست پخش می شه و خطوط ریز این قسمت را بپوشاند. : پودری که تقریبا هم‌رنگ پوست خودتان باشه نه‌تنها باعث پایداری بیشتر کانسیلر می‌می شه که مانع براقی این قسمت هم ‌می شه. به دنبال مدادی ضدآب باشید که به راحتی نریزد و بیشتر تیرگی داشته ‌باشه.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید