خوابیدن با آرایش
خوابیدن با آرایش

ریسک های خوابیدن با آرایش را بشناسید

همه ما می دانیم خوابیدن با آرایش برای سلامت پوست و زیبایی ما بد است. اما چقدر این کار چقدر می تواند مضر باشد؟ ریسک ها و مشکلات خوابیدن با آرایش برایمان چیست؟

ریسک اول

دکتر متخصص پوست آنی چیو می گوید زمانی که شما با آرایش می خوابید سلول های مرده پوست منافذ پوستی را مسدود کرده و این کار با التهاب مزمن به فرم جوش خود را نشان می دهد.

ریسک دوم

اگر تا به حال در هنگام صبح با صورت خسته رو به رو بوده اید به خاطر عدم پاکسازی پوست قبل از خواب است. روغنها و  سلولهای مرده پوست در بیرونی ترین لایه های آن تمام شب بر روی بالشت بوده و باعث می شود گردش طبیعی این لایه کاهش یابد.  دکتر چیو می گوید: ” پاکسازی منظم و لایه برداری به آشکار شدن سلول های جدید و سالم پوست کمک کرده و اجازه می دهد فرآیندهای پاکسازی طبیعی پوست رخ دهد. “

ریسک سوم

پوست مسن تر و چین و چروک آن بیشتر می شود. گرد و خاک و آرایش باعث آسیب اکسیداتیو ناشی از محیط زیست به پوست می شود. دکتر چیو می گوید : ” این امر منجر به شکسته شدن سد پوست قبل از موعد مقرر سن صورت می شود. ” در این زمینه تحقیقی در سال ۲۰۱۳ انجام شد که در آن یک زن به مدت یک ماه با آرایش خوابید پس از ۳۰ روز نتایج حاصله نشان داد چهره وی ۱۰ سال بزرگتر از سن عادی او نشان می داد.

ریسک های خوابیدن با آرایش را بشناسید
ریسک های خوابیدن با آرایش را بشناسید

ریسک چهارم

هر چقدر پاکسازی می تواند به جوانسازی و زیبایی شما کمک کند خوابیدن با آرایش می تواند برای کسانی که مبتلا به آکنه هستند بیماری آنها را بدتر کند. دکتر چیو می گوید: ” کسانی که پوست های چرب دارند علی الخصوص بیماران مبتلا به آکنه خوابیدن با آرایش بیماری آنها را تشدید می کند. “

ریسک پنجم

شما با خوابیدن با آرایش خود را در معرض عفونت قرار می دهید. دکتر چیو می گوید : ” اگر مبتلا به آکنه هستید این کار باعث عفونت جوش ها می شود فراموش نکنید پوست اولین لایه دفاعی ما در برابر عفونت است “

ریسک ششم

دکتر چیو می گوید : ” آرایش اغلب شامل مواد محرک مانند رنگ و عطر است، زمانی که بر روی پوست برای مدت زمان طولانی باقی می ماند، می تواند باعث التهاب شود،” دکتر چیو افزود، کسانی که دارای روزاسه و یا پوست حساس هستند می توانند بیشتر در معرض این ریسک باشند.

شستن پوست به مدت دوبار در طول روز باعث می شود تا سلول های زنده و جدید پوست بتوانند رشد کنند و همین امر باعث زیبایی هر چه بیشتر آنها شود. شستن صورت با پاک کننده متناسب با نوع پوست شما، برای لایه برداری شوینده و پاک کننده با اسیدهای آلفا هیدروکسی، و برای پوست های مستعد آکنه ، شوینده های شامل مواد فعال داپسون را به شما توصیه می کنیم.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید