مجله گل گیس

نگهداری از پوست در گرما

نگهداری از پوست در گرما
loading...

نیازها و مراقبت های پوستی در فصل گرما به طبع بیشتر از فصول سرد است. پدید آمدن آکنه در سطح پوست، تاثیرات دراز مدت اشعه آفتاب و بسیاری از عوارض ناشی از گرمای زیاد ایجاب می کند تا روش های نگهداری و مراقبت از پوست، تغذیه مناسب و مواردی از این دست را در فصول گرم با دقت بیشتری انجام دهیم. در این مطلب می خواهیم بهترین راه کارها برای مراقبت از پوست در شرایط آب و هوایی گرم و خشک را برای شما بازگو کنیم. با گل گیس همراه باشید.

کرم های ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب بهترین و اولین راه برای حفاظت از پوست در مقابل اشعه خورشید است. این کرم های باید هر دو ساعت یک بار تجدید شده و در صورتی که تعرق زیاد باشد این فواصل زمانی نیز باید کوتاه شود. در انتخاب کرم های ضد آفتاب دقت کنید کرم هایی که دارای SPF بالاتری هستند از پوست شما بهتر محاظت می کنند.

تعرق

تا جای ممکن سعی کنید عرق بر روی صورت نماند در صورت تعرق بیش از حد صورت خود را با یک شست شو دهنده ملایم بشویید.

نگهداری از پوست در گرما
نگهداری از پوست در گرما

جوش
پوست در هوای گرم بیشتر مستعد ابتلا به جوش است. آکنه مکانیکا نوع خاصی از آکنه است که در آب و هوای گرم شایع تر است. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که درجه حرارت بالا بوده و پوست با جسمی مانند کلاه تماس و مالش داشته باشد. شوینده ها و کرم های موضعی یا لوسیون های حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید می تواند به پیشگیری و درمان جوش و آکنه در آب و هوای گرم کمک کند.

درمان پیشگیرانه
پیشگیری کلید مراقبت از پوست در گرمای تابستان است. لایه برداری به وسیله کرم ها یا لیز پوست می تواند سطح پوست را از شر سلول های مرده پوست خلاص کند و منافذ بسته شده را باز کند.. استفاده از یک مولتی ویتامین روزانه می تواند آنتی اکسیدان هایی که موجب محافظت از پوست در برابر گرما می شوند را آزاد سازد.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.