مجله گل گیس

رازهای شادابی پوست و مو در پاییز

رازهای شادابی پوست و مو در پاییز
loading...

خشکی پوست و مو در فصل پاییز به اوج خود می‌رسد. بنابراین با رعایت رازهای شادابی پوست و مو در پاییز؛ می‌توان این مضرات را به حداقل رساند.
فصل پاییز با تمام ویژگی‌های زیبایی‌اش می‌تواند برای پوست و موی شما ضررهایی نیز داشته باشد. خشکی پوست و مو در فصل پاییز به اوج خود می‌رسد. خشکی مو باعث شکستن مو و ریزش آن و وارد شدن آسیب‌های جدی به مو و پوست شما می‌شود. با رعایت نکات زیر می‌توان این مضرات فصل پاییز را به حداقل رساند

راز های شادابی پوست و مو در پاییز

 از کپسول‌های ویتامین E استفاده کنید

ویتامین E دقیقاً همان چیزی است که پوست و موی ما در فصل زمستان به آن نیاز دارد. ویتامین E باعث صافی پوست می‌شود که می‌تواند از چین و چروک پوست حاصل از خشکی هوا جلوگیری کند

موارد غنی ویتامین D را فراموش نکنید

استفاده از منابع ویتامین D به شما کمک می کند تا پوست و موی شاداب تری داشته باشید. این ویتامین ها که در خوراکی هایی مانند ماهی و غذاهای دریایی است، علاوه بر شاداب نگه داشتن پوست به رشد سریع موهایتان کمک می کند.

ریز مغذی ها

استفاده از خشکبار و میوه های خشک شده که حاوی مقادیر زیاد ویتامین و ریز مغذی های مورد نیاز شماست، به طرز بسیار شگرفی به شادابی پوست و مو در فصل های سرد کمک خواهند کرد. استفاده از خشک شده ی میوه هایی که در فصل زمستان و پاییز امکان دسترسی به نوع تازه آن وجود ندارد بهترین راهکار برای محافظت از سلامتی و زیبایی است.

 بالش ساتن تهیه کنید

آیا می‌دانستید بالش‌های پنبه‌ای می‌توانند باعث خشکی موهای شما شوند؟
استفاده از بالش‌های از جنس ساتن می‌تواند به درخشانی موهای شما و جلوگیری از خشکی آنها کمک زیادی کند و البته خواب بهتری نیز تجربه خواهید کرد.

مواد مورد نیاز پوست خود را فراهم کنید

استفاده از کرم های مرطوب کننده و یا کرم های مخصوص شب قبل از خواب بهترین محافظ برای پوست شما محسوب می شود. از طرفی خوردن سبزی جات و میوه جات تازه را فراموش نکنید.

 دستگاه بخور تهیه کنید

استفاده از دستگاه بخور باعث افزایش میزان رطوبت در هوای اتاق می‌شود و این بدان معناست که با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید خشکی هوا و نتیجتا خشکی پوست خود را متوقف کنید.

رازهای شادابی پوست و مو در پاییز
رازهای شادابی پوست و مو در پاییز

 از ماسک مو استفاده کنید

ماسک‌های موی متفاوتی وجود دارند که می‌توانید در مجله گل گیس طرز تهیه آنها را مطالعه کنید. اما از میان ماسک‌های موجود می‌توان به ماسک حاصل از ترکیب آواکادو و شیر نارگیل و یا به ماسک پاپایا و ماست اشاره کرد که باعث براقی و چربی مو می‌شود و از خشکی و شکستگی و آسیب مو جلوگیری می‌کنند. البته طرز اعمال ماسک بر روی پوست سر و مو نیز بسیار مهم است.

در ابتدا می‌بایست ماسکی را که تهیه کردید بر روی دست خود بریزید تا کمی گرم شود و سپس بر روی سر خود قرار دهید و با حرکت دست دایره ای روی سر خود را بمالید تا تمام سر شما را فرا بگیرد و پس از صرف مدتی موی خود را با بشویید تا کاملاً از ماسک عاری شود. بهتر است این کار را حدودا یک ساعت قبل از به حمام رفتن انجام دهید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.