مجله گل گیس

قورمه سبزی نذری ماه محرم برای ۱۰۰ نفر

قورمه سبزی نذری
loading...

قورمه سبزی نذری ماه محرم برای ۱۰۰ نفر

 

طرز تهیه قورمه سبزی:
۱٫ لوبیاها را بشویید و بذارید بپزد .گوشت گوسفندی را هم پاک کنین و به اندازه خورشی خرد کنین. پیازها را خرد کنین و کناری بذارید. سبزی قورمه را هم پاک کنین و بعد از شستن خرد کنین و در روغن سرخ کنین.

۲٫ دیگی آماده کنین و گوشت را همراه با کمی روغن در آن بریزید و تفت بدید.به گوشت در حال سرخ شدن پیاز هم اضافه کنین.

۳٫ ریختن زردچوبه هم فراموش نکنین..بعد سبزی سرخ شده و لوبیای پخته را هم بیفزایید. حالا کمی آب بریزید و در دیگ را بذارید و صبر کنین تا گوشت بپزد و خورش جا بیفتد نیم ساعت قبل از پایان پخت ،بعد از اینکه از پختن گوشت مطمئن شدید ،نمک به همرااه با لیمو عمانی اضافه کنین.

۴٫ برای اینکه خورش خوشمزه تر می شه لوبیاها را به جای پختن بعد از شستن و خشک کردن ،۵ تا ۶ دقیقه در تابه ای بدون روغن که از قبل گرم کرده اید تفت بدید.البه لوبیاها را باید مرتب هم بزنید تا نسوزد. مراقب باشید کمی شنبلیله سبزی زیاد نباشهزیرا خورش تلخ می می شه.

 

 

قورمه سبزی نذری
قورمه سبزی نذری

 

۵٫ اگر گشهم سبزی قورمه را زیاد بریزید خورش کمی شیرینتر میمی شه . بعضی ها اصولاً آن را حذف می کنن.

۶٫ در مخلوط سبزی قورمه، با توجه به فصل،اسفناج یا برگ چغندر می ریزند. حالا که فصل زمشتان است از اسفناج استفاده کنین اسفناج به خورش لعاب می دهد.

۷٫ به هر کیو گرم شسبزی ۵ تا ۶ شاخه پیازچه هم بیفزایید . پیازچه طعم خورش را خوشمزه می کنه. سبزی خورش قورمه را خیلی سرخ نکنین زیرا تلخ می می شه.

۸٫ برای پخت قورمه سبزی در حجم زیاد معمولاً لوبیا را از قبل نمی پزند آن را از شب قبل خیس کرده و همزمان با سبزی به گوشت اضافه می کنن ولی در این صورت دیگه نمی شه لوبیارا تفت داد.

۹٫ اگر علاوه بر لیمو عمانی درسته از پودر لیمو عمانی هم اضافه کنین خورش خوش طعم تر می می شه. بعضی ها علاوه بر لیمو عمانی آبلیمو ترش یا آبغوره هم می ریزند.

 

قورمه سبزی نذری
قورمه سبزی نذری

 

ارزش غذایی
سبزی قورمه، شنبلیله و تره و جعفری است. این سبزی ها هم خورش را خوشمزه می کنه، هم خواص زیادی دارند؛ تره قورمه سبزی، برای عفونت های بدن خوب است، مخصوصا در ماه محرم که چند سالی است با فصل زمستان مقارن شده و خیلی از مردم سرما خورده هستن.

وجود شنبلیله هم این خورشت را برای افراد دیابتی مناسب می کنه. این سبزی در گذشته، داروی مرض قند بوده است. لوبیایی که در خورشت قورمه سبزی می ریزند، پروتئین و فیبر داره و این غذا را برای ایام عزاداری که انرژی و توان زیادی نیاز است، مناسب کرده.

 

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.