چیز کیک انار
چیز کیک انار

چیز کیک انار برای شب یلدا

شب یلدا تو راهه و خیلی به فکر تدارک دیدن برای این شب هستن. اونایی که تازه عروس دارن، اونایی که امشب کلی مهمون دارن و خلاصه هر کی به طریقی تو فکر تهیه این مقدماته. بد ندیدم از تامروز تا شب یلدا یه سری دسر و کیک و تزیین و خلاصه کلی جینگیل فینگیل های شب یلدایی رو براتون بزارم.

پس پیگیر مطالب مجله گل گیس باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انار

کره نرم به دمای محیط رسیده ۱۰۰ گرم
شکر قهوه ای ½ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
آرد ۱ و ¼ پیمانه
پنیر خامه ای ۲۲۰ گرم
پودر شکر ۱ و ¼ پیمانه + ۱/۴ پیمانه
وانیل ۱ قاشق چای خوری
خامه ۴۰۰ گرم
رنده پوست لیمو ۱ قاشق غذاخوری
دانه انار ۱ پیمانه
آب انار ۵۰۰ میلی لیتر

طرز تهیه:

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. کره را بزنید تا نرم و کرم رنگ شود. ¼ پیمانه از شکر قهوه ای را اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شود یک عدد تخم مرغ اضافه کنید و بزنید تا مخلوط شود آرد را اضافه کنید و بزنید تا کاملا مخلوط شود خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده نیمی از آن را داخل پلاستیک داخل یخچال قراردهید. حلقه دور قالب کمربندی را بردارید و نیمه خارج از یخچال خمیر را کف آن پهن کرده در فر ۱۸۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه بپزید. پس از اینکه کاملا سرد شد حلقه دور قالب کمربندی را روی قالب گذاشته بقیه خمیر را از یخچال خارج کنید و دور کمربند قالب پرس کنید. میتوانید به کمک یه قاشق یا یک لیوان آن را خوب پرس کنید.

چیز کیک انار
چیز کیک انار

در ظرفی پنیر خامه ای و پودر شکر را بزنید تا کاملا پوک و یک دست شود. تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از هر تخم مرغ مواد را در حد مخلوط شدن بزنید. وانیل را هم اضافه کنید. ½ پیمانه خامه پوست لیمو ترش و ¾ پیمانه دانه انار را اضافه کنید مواد را داخل قالب روی کراست بریزید و داخل فر از پیش گرم شده ۱۷۰ درجه به مدت ۱ ساعت بپزید .

بقیه خامه را همراه بقیه شکر قهوه ای بزنید و روی چیز کیک ریخته دوباره به مدت ۱۰ دقیقه بپزید سپس قالب را از فر خارج کرده پس از سرد شدن حلقه دور آن را جدا کنید و حداقل به مدت ۴ ساعت داخل یخچال قراردهید.

اگر قالب کمربندیتون نازک بود می تونید برای اینکه نسوزه یک فویل رو دور تا دور قالب بپیچید.

چیز کیک انار
چیز کیک انار

برای سس، آب انار را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید . ¼ پیمانه شکر قهوه ای را با یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت مخلوط کرده به آب انار اضافه کنید و دو دقیقه دیگر بجوشانید . پس از سرد شدن روی سس را با پلاستیک بپوشانید و تا زمان مصرف در یخچال نگه دارید. موقع سرو نیمی از سس را روی چیز کیک ریخته دانه های انار را روی سس بریزید و بقیه سس را روی دانه های انار بریزید.

همچنین ببینید

یک دسر کم کالری و خوشمزه

دسر بخش پر کالری غذا را تشکیل می دهد علی الخصوص دسرهای ایرانی مانند شله …

دیدگاهتان را بنویسید