مجله گل گیس

خوراکیهای فصل بهار

خوراکیهای فصل بهار
loading...

در طب سنتی بهار را فصل جوشش خون می دانند. این تعبیر نمادی از نوعی دگرگونی در سیستم حسی، عاطفی و روانی ما است. رابطه ی میان خلق و جو و موادی که به عنوان خوراکی از آن ها استفاده می کنیم کاملا به اثبات نرسیده است، اما محققان یقین دارند که رابطه ای مستقیم میان آن چه که می خوریم با احساسات، عواطف و تعادل هورمونی بدنمان وجود دارد. اما در طب سنتی سال ها است که با اصظلاحاتی مانند طبع سرد و طبع گرم آشنا هستیم، به جز استفاده ی این وازگان در مورد برخی از خوراکی های بعضا با کاربرد دارویی این موضوع به روح و روان فردی نیز اطلاق می شود و مسلما رابطه ی میان تغذیه و خلق و خو رابطه ای اثبات شده است.

خوراکیهای فصل بهار
خوراکیهای فصل بهار

برای سپری کردن این روزهای زیبا همراه با شادابی و سر زندگی بد نیست پیشنهادات ما را عملی نمایید.
در بهار از خوراکیهای معتدل چون جوجه و تخم مرغ عسلی (نیم آبپز) استفاده نمایید.
حبوبات. کاهو. کاسنی. شاهی( ترتیزک) را فراموش نکنید.
شیر گوسفند اگر در دسترستان بود به وفور میل نمایید.
در بهار حمام کردن باید کمتر صورت گیرد چون پوست خشک می شود، حتما بعد از حمام بدن خود را با روغن بنفشه چرب کنید.
بهتر است در آغاز و پایان بهار حجامت کنید.
در فصل بهار به هیچ وجه جلوی آب ریزش وعطسه را نگیرید چون باعث فلج شدن سلولها می شود.

دربهار از عرق کردن نگران نباشید زیراعرق کردن در این فصل به سبب بالا بودن سرعت گردش خون و در نتیجه افزایش دمای درونی بدن طبیعی است. پس تعریق نه تنها بد نیست بلکه بسیار مفید است .
پیش از غذا حتما یک عدد سیب بخورید تا معدتان قوی و دهانتان خوشبو شود.
سعی کنید از عصبانیت و قهر کردن در فصل بهار خود داری کنید چون فصل جوشش خون ست و به قولی خون شما در حالت عادی به جوش آمده است.
بر خلاف روحیه و حس زیبای این فصل باید بگوییم متاسفانه افسردگی در بهار بیشتر از هرفصل سال رخ می دهد برای مبارزه با این بیماری از جوشانده هایی مثل چایی کوهی، عرق بهار نارنج و یا مربای آن و اسطوخدوس زیاد استفاده کنید.
امیدواریم در لحظه های شاد خود ما را نیز همراهی نمایید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.