پیر ترین لوازم آرایشی
پیر ترین لوازم آرایشی

پیر ترین لوازم آرایشی

مواد ارایشی رو اینجوری می شه به دوران پیری رسوند
لوازم آرایشی مانند همه محصولات دیگه تا ابد دوام نمی آورند. خیلی از محتویات کیف آرایش شما باید بعد از یک یا دو سال دور ریخته شوند، چون کم کم کیفیت خود را از دست می دهند، یا با گذشت زمان آلوده می شن. ولی راه هایی هم وجود داره برای اینکه بتوانید عمر مواد آرایشی مورد علاقه خود را کمی بیشتر کنین.

لوازم آرایش

برس ها

برس های روژگونه یکی از مهم ترین عوامل انتشار باکتری ها هستن. بنابراین لازم است آنها را حداقل دو بار در ماه تمیز کنین. برای این کار می تونید از شامپو استفاده کنین. شوت را خیس کنین، با شامپو بشویید و بعد آن را به مدت یک روز در جایی قرار بدید تا خشک بشه.

سایه ها

اگرچه سایه های شکسته را می توان با استفاده از کمی الکل و صبر و حوصله زیاد دوباره به هم چسباند، ولی راه دیگه ای هم برای نجات آنها وجود داره. باقیمانده سایه را بشکنین و آن را در یک ظرف کوچک قرار بدید. جالب است که سایه شکسته می تونه رنگ بیشتر و جذاب تری ایجاد کنه.

ریمل ها

شستن برس ریمل با آب یا الکل اشتباه بزرگی است، زیرا این مایعات، ترکیب شیمیایی ریمل را به هم می ریزند و موجب سوزش چشم می شن. در عوض می تونید هر یک هفته یک بار برس را با دستمال پاک کنین تا تکه های اضافه ریمل از لا به لای آن خارج شوند.

رژلب ها

اگر رژ لب موردعلاقه تان تقریبا تمام شده و باقیمانده آن دیگه قابل استفاده نیست، آن را با جسمی کوچک خارج کنین، در یک ظرف کوچک قرار بدید و بعد ظرف را به مدت یک ساعت در فریزر قرار بدید. بدین ترتیب می تونید با استفاده از یک شوت کوچک، روژ لب را با هر رنگی که دوست دارید ترکیب کنین.

پیر ترین لوازم آرایشی
پیر ترین لوازم آرایشی

لاک ناخن ها

اگر با گذشت زمان، لاک غلیظ شده و دیگه به خوبی قابل استفاده نیست، کمی رقیق کننده به آن بزنید و لاک را تکان بدید. بدین ترتیب می تونید برای مدتی دیگه از لاک استفاده کنین.

مداد چشم ها

گاهی مدادهای چوبی ترک بر می دارند و دیگه قابل تراشیدن نیستند. برای سالم نگه داشتن مدادها و هم برای جلوگیری از آلوده شدن آنها، در مداد را همیشه روی آن قرار بدید.

اگر چند مداد را در کیفتان قرار می بدید و آنها را حمل می کنین، با یک نوار پلاستیکی مدادها را در کنار هم قرار بدید تا به راحتی شکسته نشوند.

یکی از بهترین راه ها برای افزایش عمر خوب مداد چشم آن است که هر بار قبل از استفاده، آن را تیز کنین

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها از مهم ترین محصولات آرایشی بهداشتی هستن، اما وقتی در حال تمام شدن هستن نمی دانیم چگونه از آخرین قطرات آنها استفاده کنیم . بهترین راه این است که بطری را به صورت افقی در جایی قرار دهیم و بعد از آنکه مواد داخل آن به سمت بالای بطری حرکت کرد، یک پارچه نرم را به شکل لوله داخل آن فرو ببریم. بعد آن را در یک ظرف مسطح و دردار قرار دهیم.

موچین

برای داشتن ابروهای زیبا لازم است داشتن یک موچین خوب ضروری است. اشتباهی که خیلی از افراد انجام می دهند این است که موچین را بدون پوشش پلاستیکی اش رها می کنن. وقتی موچین باز رها می شه، تیزی و ظرافت خود را از دست می دهد و دیگه نمی تونه موهای ریز را از زیر پوست خارج کنه.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید