مجله گل گیس

مراقبت بیشتر از ناخن

مراقبت بیشتر از ناخن
loading...

یکی از عوامل مهم در زیبایی دست و پا داشتن ناخن های زیبا و مرتب است. برای مرتب نگه داشتن ناخن ها مانیکور و پدیکور پیشنهاد می شود. اما پس از آرایش ناخن ها عوامل زیادی وجود دارد که می توانند زیبایی ناخن ها را به خطر بیاندازند. بسیاری از خانم ها شکایت دارند که هنگام کار کردن ناخن هایشان می شکند و از شکل مرتب خود پس از مانیکور خارج می شوند. در این مطلب از مجله گل گیس با ما باشید تا راه های مراقبت بیشتر از ناخن را فرا گیرید.

راه های مراقبت از ناخن

برای مراقبت از ناخن ها نیازی به استفاده از دستورالعمل های خاص و پیچیده ای نیست کافی است چند نکته زیر را رعایت کنید. با ما همراه شوید.

مراقبت بیشتر از ناخن
مراقبت بیشتر از ناخن
  1. زیپ ها یکی از دشمنان ناخن شمرده می شوند. هنگام استفاده از لوازم و لباس هایی که زیپ دارند دقت کنید که گوشه ناخن به آن برخورد نداشته باشد زیرا یا آنها را می شکنند  و یا دندانه دندانه می شوند. برای این کار بهتر است ناخن ها را زیاد به زیپ نزدیک نکنید.
  2. آبرسانی و نرم نگه داشتن ناخنها می تواند آنها را در برابر ضربه های ناگهانی مقاوم تر کند. برای این کار می توانید از روغن ها گیاهی متفاوتی نظیر روغن نارگیل، روغن آوکادو، و یا روغن بادام استفاده کنید. این روغن ها را شبها بر روی دست مالیده و دستکش به دست کنید.
  3. شن و ماسه نیز از عوامل مخاطره بر انگیز برای ناخنها است. رفتن شن ماسه زیر ناخنها آنها را سابیده و شکننده می کند. تا جای ممکن از دست زدن به شن و ماسه های ساحل خودداری کنید.
  4. برای مراقبت بیشتر از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. این کار اثر مخرب نور خورشید بر روی ناخن را کم می کند.
  5. کلر موجود در آب استخر نیز می تواند بر روی کیفیت ناخن ها تاثیر گذار باشد تا حد ممکن از رفتن به استخر بپرهیزید.
  6. اما نکته آخر این که شکل ظاهری خود ناخن نیز می تواند در کیفیت آن تاثیر بگذارد. برای اینکه مقاومت آنها در مقابل عوامل مختلف و برخوردهای ناگهانی را کم کنید بهتر است از آرایشگر خود درخواست کنید هنگام مانیکور و پدیکور گوشه ها ناخن را اندکی گرد کند. این کار خطر گیر کردن آنهابه لباس و یا … را کم می کند.
loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.