مجله گل گیس

من و کیف آرایشم

من و کیف آرايشم
loading...

من هنرمند هستم عشق من به گریم باعث شده یک کیف لوازم آرایش همیشه همراهم باشد.

من معتاد به زیبایی هستم. اما شواهد بسیاری روی صورت و ابزار مورد استفاده ام وجود ندارد که به عنوان یک آرایشگر این علاقه را نشان دهد. کیف آرایش دست و پا گیر من، کاملا در همه زمان ها همراهم هست. اما بی پرده می گویم به عنوان یک فرد حرفه ای که کار اصلی ام آرایشگری است، می توانم به شما اطمینان بدهم که همیشه یک سری از وسایل آرایشی هستند که به کارتان نمی آید ولی در کیف آرایشی خود همیشه آنها را حمل می کنید.

یک آرایشگر شاید نتواند به خوبی یک ویرایشگر و یا یک تحلیل گر خوب باشد. این حس که می خواهم همیشه همه ی لوازمی که شاید به آنها نیاز پیدا کنم در نزدیکی من و همراهم باشد یک تصور کاملا اشتباه و غلط است. همراه داشتن طیف های رنگی مختلف از رژ لب، هر نوع خط چشم، انواع خط لب و کرم ها و پودرها و غیره و غیره، تنها به دلیل تصور اشتباه از نیاز های احتمالی، یک دردسر عظیم است.

زیرا هر بار که در کیف آرایش من باز می شود با حجم درهم و برهم عظیمی از محصولات آرایشی روبرو می شوم که بسیاری از آنها مشابه هم هستند و اختلاف آنها بسیار جزیی می باشد و من همانند یک خانه به دوش خودآزار که دوست دارد وزن اضافی همیشه بر دوشش باشند دائما در حال حمل کردن آنها هستم.

برای حل این مشکل من به سراغ کتاب “نگاه شما، یک سرویس سرپرستی” که امروزه در دنیای آرایش گران و هنرمندان بین المللی حرف بسیاری برای گفتن داشت رفتم و با قدم گذاشتن در قلمرو آموزش و پرورش در دنیای آرایشگران، با مطالعه ی مبحث درس کیف آرایش به کمک خودم آمدم و از آن زمان تصمیم گرفتم از احتکار لوازم غیر ضروری در کیف آرایشی خود اجتناب کنم.

زمانی که من بنیان گذار BYL لارامی گلن، را ملاقات کردم و او از من خواست تا کیف آرایشی ام را در اختیارش قرار دهم، به شدت از بازدید محتویات درون آن و اوضاع نا به سامان آنها توسط او خجالت زده شدم به طوری که احساس می کردم بدنم در مقابل کسی برهنه شده است؛ و او به راحتی فهمید که من قادر به پیدا کردن آرامش روانی خود نیستم و به عادتی که اغلب زنان به آن دچار هستند مبتلا بودم. داو به من آموخت که اعتماد به نفسم را از لوازم آرایش درون کیفم دریافت نکنم و اگر تنها به حس زیبایی و ابزاری به آنها نگاه کنم احساس مطلوب تری از ظاهر و وضعیت خود خواهم داشت.

در پایان جلسه او اجازه داد تا تنها وسایل معمول و ضروری در کیف آرایشم باقی بماند و بقیه لوازم سم زدایی شد.

در آن جلسه من قوانینی را درباره لوازم مورد نیاز در کیف آرایش آموختم که گفتن آن را به همه زنان ضروری می دانم. پس با من همراه باشید با قوانینی درباره کیف لوازم آرایش:

  • آیینه ضروری ترین جز مورد نیاز است اما، این نکته را فراموش نکنید حضور مجزای آن ضرورت ندارد. زیرا بسیاری از محصولات دیگر مانند رژگونه ها یا پنکیک ها دارای آیینه می باشند پس بنا بر این همان آیینه کفایت می کند.
  • نیاز اساسی دوم وجود یک برس برای آرایش است. استفاده از انگشتان کاملا غیر بهداشتی می باشد. پس با همراه داشتن یک برس از حضور پر برکت باکتریها در امان باشید.
  • تا جای ممکن لوازم ساده ای را همراه داشته باشید. همراه داشتن یک برس ریمل قدیمی، کرم دست و پا، موچین، و … کاملا ممنوع می باشد.
  • بازی شیر یا خط رژ لب ها را تمام کنید و به جای همراه داشتن ۴ یا ۵ رژ لب تنها یک رژ لبی را که استفاده کرده اید و امکان پاک شدن آن وجود دارد را به همراه داشته باشید. برای ارفاق کردن اجازه دارید یک یا نهایتا دو مداد لب متفاوت از رژ لبتان را همراه داشته باشید.
  • پوستتان را شکنجه نکنید. پایه و اساس بسیاری از محصولات خصوصا پودرها و کرم هایی که دارای پوشانندگی بسیار و ماندگاری طولانی مدت می باشد حاوی درصدی سرب و فلزات سنگین است، پس به جای برخورد خشن با پوستتان از یک ضد آفتاب مناسب که دارای خواص ضد چروک می باشد استفاده کرده و نواحی اطراف چشم را هم با یک کانسیلر پوشش دهید. و فقط کرم ضد آفتاب را به دلیل آنکه هر دو ساعت باید تجدید شود در کیفتان قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از اقلام مورد استفاده تان فاسد نشده است. برای این کار به تاریخ انقضای آنها مراجعه کنید و یا اگر تاریخ انقضای آنها مشخص نیست، در پودر ها تغییر رنگ، کرم ها ایجاد حباب و ریمل ها بوی نامطبوع آنها را چک کنید.
  • بد نست اگر کیسه یا کاور کوچک در دسترس دارید محصولات مختلف را به طور جداگانه بر حسب استفاده در یک جا قرار دهید.
  • سری به محصولات ۳ در ۱ بیندازید. فکر و روش زیرکانه در داشتن محصولات آرایشی همراه استفاده از پالت های چند کاره که شامل انواع رژ لب یا رژگونه، کانکتور و یا سایه است، می باشد.

برای افرادی که واقعا این قوانین را رعایت می کنند حضور تنها ۵ قلم از لوازم و ابزارهای آرایشی کفایت می کند.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.