مجله گل گیس

داستان بی پایان ریمل وما

داستان بی پایان ریمل وما

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه داستان بی پایان ریمل وما طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

دردنیای واقعی خیلی از خانم‌ها زیبایی و رنگ مژه‌ها را اولین قدم در زیباتر شدن می‌دانند؛ اینکه بتوانند با ریملی مناسب به مژه‌های‌شان حالتی مناسب و پرپشت بدهند برای‌شان اهمیتی زیاد داره؛ اما چرا وقتی به مژه‌های بعضی از خانم‌ها نگاه می‌کنیم، به هم چسبیده و مصنوعی جلوه می‌کنه ولی بعضی‌ها برعکس زیبایی مژه‌های‌شان به چشم می‌آید در حالی که هر دو گروه از ریمل استفاده کرده و قصدی جز زیباتر شدن نداشته‌اند. این وسط تفاوت اول آنها در انتخاب نوع ریمل است؛ تفاوت دوم در استفاده صحیح از ریمل است و تفاوت بعدی در راه‌های مراقبت از مژه‌های‌شون هست.

خرید ریمل از واقعیت تا توهم!

برخی ریمل‌ها به خاطر داشتن مواد شیمیایى و نگهدارنده باعث بروز حساسیت‌هایى همچون سوزش چشم، آبریزش و خارش مى‌شوند. اخیراً از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولید کنندگان لوازم آرایشى موظف هستن تا در این تولیدات مواردى را رعایت کنن. حتى در مورد ریمل‌هاى خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد کنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب اینگونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند یا این مواد آرایشى در آزمایشگاه‌هاى وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتى که مواد مضرى در تولید آنها به کار نرفته باشه توزیع مى‌شوند. بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنین و فقط از جاهای معتبر و مطمئن خرید خود را انجام بدید.

داستان بی پایان ریمل وما
داستان بی پایان ریمل وما

فرمژه یا ریمل کدام اول تر از همه می شه

اگر می‌خواهید از دستگاه فرکننده مژه استفاده کنین حتما قبل از زدن ریمل باشه، چرا که اگر بخواهید بعد از ریمل زدن از فرمژه‌ استفاده کنین احتمال داره مژه از ریشه کنده می شه یا موهای ظریف آن آسیب ببینند و در نهایت مژه‌ها حالتی نه‌چندان زیبا و مصنوعی به خود بگیرند. برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید و مژه‌های‌تان شبیه شخصیت‌های کارتونی پر می شه می تونید که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری برس بکشید. همچنین اگر می‌خواهید مژه‌های‌تان خیلی بلند می شه و در ضمن حالت طبیعی خود را هم حفظ کنه، می تونید قبل از استفاده از ریمل، از فر مژه استفاده کنین و بعد ریمل خود را بکشید. ازاینکــه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنین.

روش درست اینه خانوم ها

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت مژه‌های‌تان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه مژه‌های‌تان کشیده می شه و اگر می‌خواهید مژه‌های‌تان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام بدید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌های‌تان به داخل یکدیگه می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی بخشد. اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشید، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچوقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنین، چون باعث م‌می شه که ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک می شه. اگر ریمل شما نو است و میزان ریمل روی میله آن زیاد است اضافه آن را بادستمال پاک کنین. به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌های‌تان باید به سمت بالا و خارج باشه تا نگاه شما در دیگران اثر کنه و آنها جذب شما شوند. اجازه بدید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده وخشک می شه و بعد اگر کارهای دیگه ای را که مد نظر دارید بر چشمان‌تان انجام بدید.

داستان بی پایان ریمل وما
داستان بی پایان ریمل وما

دوباره می پرسید که اول ریمل بزنم یا خط چشم؟

برای آرایش اگر قبل از سایه و خط چشم ریمل بزنید احتمالا آرایش تمیزی نخواهید داشت چراکه تیرگی ریمل ممکن است روی پلک پخش می شه.اگر ریمل را برای آخرین مرحله آرایش بذارید نه‌تنها بهتر می تونید میزان ریمل و رنگ مژه‌ها را بهتر تنظیم کنین بلکه برای خط چشم و سایه هم کمتر مشکل خواهید داشت.

اگه مژه هاتون کوتاه هست این کار رو بکنید

باید ریملی انتخاب کنین که رنگ تیره ای داشته باشه و بلند کننه مژه باشه. یک بار ریمل بزنید، صبر کنین تا ریمل خشک می شه بعد یک لایه دیگه روی آن بزنید.اگر هم مژ‌ه‌های‌تان کوتاه است و نازک به دنبال ریمل بلند کننه و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید، اجازه بدید خشک می شه و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌های انتهای چشم را دوباره ریمل بزنید.

مشکل همیشگی رنگ

اگر می‌خواهید چهر‌ه‌‌ طبیعی داشته ‌باشید فقط سراغ ریمل‌های مشکی و قهوه‌ای بروید؛ درست است که ریمل‌های رنگی هم زیبایی خاص خود را دارند اما چهره را مصنوعی و پرآرایش جلوه می‌دهند. البته باز هم این که شما چه رنگی را انتخاب می‌کنین به عوامل زیادی بستگی داره، به رنگ چشمان‌تان، پوست‌تان، رنگ لباس‌تان و… بعد می‌بینید که عوامل متعددی در این انتخاب نقش دارند. ولی مشکی رنگی است که همیشه مناسب است، به همه صورت‌ها می‌آید و اگر هم بخواهید تغییری قابل ملاحظه در چشم‌ها به وجود بیاوریدمی تونید با رنگ‌ها بازی کنین، مثلا اگر چشمانی سبز دارید از ریملی با رنگ چشمان خودتان یعنی سبز یا رنگ بنفش استفاده کنین. اگر چشمان آبی یا خاکستری دارید از ریمل‌های هم رنگ چشمان‌تان یعنی قهوه‌ای و آبی یا آبی‌های پر رنگ مثل آبی نفتی یا بنفش استفاده کنید. اگرچشمان قهوه ای و مشکی دارید بهتر است سراغ ریمل سبز، آبی یا قهوه‌ای بروید. البته یادتان نرود ریمل مشکی را به همه توصیه می‌کنم.

ریملم رو چطور پاک کنم؟

خیلی مهم است که مواد ریمل پوست پلک یا جاهای دیگه صورت را تیره نکنه.اگر بعد از آرایش دیدید که نقطه‌ای از پوست تیره شده‌است ؛وقتی هنوز خیس است اقدام به پاک کردن آن نکنین بلکه صبر کنین تا خشک می شه و بعد خیلی آرام با یک گوش‌پاک کن تیرگی را پاک کنین و در نهایت اگر لازم بود با انگشت آرایش را یک دست کنین.

اگر حجم مژه هاتون کمه این کار رو بکنید

آنهایی که مژه‌های بلند دارند نیازی به استفاده از ریمل‌های بلند کننده ندارند برعکس باید ریملی انتخاب کنن که حجم دهنده باشه. این دسته از خانم‌ها هم باید صبر کنن لایه اولی ریمل خشک شده و بعد مژه‌ها را از ریشه ریمل بزنند تا پرتر به نظر برسد.

شما از ریمل حجم دهنده استفاده نکن

مژ‌ه‌های سیخکی هیچ حالتی ندارند ؛ بلکه به‌صورت یک خط مستقیم رشد می‌کنن. در این حالت باید هم از فرمژه استفاده کنین و هم از ریمل حالت دهنده و بلند استفاده کنید؛ این دسته از خانم‌ها نباید ریمل حجم دهنده استفاده کنن چون مژه‌های‌شان سنگین و خیلی مصنوعی به نظر می‌رسد.

تکنیک برس مادر بزرگ

همیشه یک برس ریمل قدیمی و تمیز را در کیف آرایش‌تان نگه دارید چون می‌تواند حسابی به کارتان بیاید؛ مثلا وقتی به طور سهوی بیش از اندازه ریمل روی مژه‌ها زده‌باشید یا مژه‌ها به خاطر ریمل به هم چسبیده باشند می تونید با این برس حالت یکنواخت‌تری به آرایش مژه‌هایتان ببدید.همچنین می تونید از این برس برای شانه کردن و مرتب کردن ابروهایتان هم استفاده کنین. البته یادتان باشه که بعد از ۲ یا سه بار استفاده برس را مجددا بشویید تا بهتر بتوانید از آن استفاده کنین.

نمی خواد هر روز ضد آب بشید

توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنین، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کنین و از مواد پاک‌کننده استفاده کنین و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم ؛ پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود به جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس. همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌ شدن آنها می شه. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج بدید.

برس های متفاوت و…

برس‌ با توجه به جنس و شکلی که داره می‌تواند به گونه‌ای‌ متفاوت به مژه حالت دهد ؛ در اینجا می تونید سه شکل متفاوت از برس به همراه حالتی که به مژه‌‌ها می‌دهند را ببینید.

داستان بی پایان ریمل وما
داستان بی پایان ریمل وما

مگه مژه های پایین آدم نیستن؟

ریمل‌زدن به مژه‌های پایین را فراموش نکنین، برای پلک پایین برس ریمل را به حالت عمود به چشم‌ها نگاه دارید و با حرکات جلو و عقب به مژه‌ها حالت بدید. در نهایت می تونید با یک برس ریمل تمیز به مژه‌ها حالت بهتری بدید.اگر می‌خواهید اصلا زیر چشم کثیف نمی شه می تونید از یک قاشق یکبار مصرف استفاده کنین، به این طریق که قسمت محدب قاشق را زیرچشم بذارید و بعد ریمل بزنید تا مبادا برس با پوست تماس پیدا کنه.

خواب ریملی نبینید

حتماً باید بعد از استفاده از ریمل‌ها آنها را پاک کنین و حتى الامکان سعى کنید با ریمل نخوابید، زیرا تمام فولیکول‌هاى مژه که روى پلک قرار دارند مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست‌وشو بیشتر ‌می شه. برای پاک‌کردن آرایش چشم، از مواد پاک ‌کننده آرایش که ویژه چشم است، استفاده کنین. چشمان شما خیلی حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند. برای پاک کردن آرایش چشمان‌تان، از حرکات ملایم‌تردست‌تان روی پوست اطراف چشم استفاده کنین چون پوست این نواحی خیلی حساس است و امکان آسیب‌دیدن و چروک شدن آن زیاد است.

روغنی ها و آبکی ها

ریمل‌ها از نظر شکل ساختارى به دو نوع پودرى ومایع در بازار ایران عرضه مى‌شوند. پایه اصلى ریمل‌هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها روغن است واصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می‌شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستن ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه‌ها به مدت طولانى صورت مى‌گیرد، ولى ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌هاى مزبور هستن و راحت‌تر پاک می‌شوند.در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل‌هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ریمل خوب وسیله ای است که استفاده از آن راحت باشه و نسبت به عرق، شست‌وشو و ریزش اشک مقاوم باشه.

مواظب به میکروب ها باشید

ریمل‌هاى مایع به خصوص آنهایى که پایه اصلى آنها آبکى است محیط مناسبى براى رشد و نمو میکروب‌ها هستن و با تکثیر این میکروب‌ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم مى‌تواند عفونت‌هاى چشمى، التهاب، قرمزى، ترشحات غلیظ، خارش و حتى پوسته ریزى لبه پلک را ایجاد کند. همچنین در موارد شدیدتر این ریمل‌ها به قرنیه چشم آسیب مى‌رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایى را به وجود مى‌آورند و این علائم با ادامه مصرف افزایش مى‌یابد، به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم، بهتر است از این ریمل‌ها کمتر استفاده بشه.

حساسیت با ریمل ها

وجود مواد رنگى، عطرى و نگهدارنده موجود در داخل ریمل‌ها هم مى‌تواند حساسیت‌هاى پوستى را افزایش دهد، وجود این مواد به دلیل جلوگیرى از خراب شدن ترکیبات موجود است و حتى بعضى از اوقات براى مقابله با میکروب‌ها از آنتى بیوتیک‌هاى پیشگیرى کننده استفاده مى‌کنن تا حتى‌المقدور احتمال عفونت‌ها در هنگام مصرف کاهش یابد. افرادى که با استفاده مکرر از ریمل‌ها دچار التهاب و حساسیت مى‌شوند، ریزش مژه‌ها در آنها به مراتب بیشتر از سایرین خواهد بود.

ریزش مژه ها با کدوم ریمل ها

ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها از روغن تشکیل شده است به دلیل این که به سختى پاک مى‌شوند، موجب افزایش ریزش مژه‌ها و چسبندگى آنها مى‌شوند. استفاده از ریمل‌ها یا هرگونه لوازم آرایشى ممنوعیت خاصى نداره، حتى افرادى که به دلیل بیمارى‌هاى مختلف مژه‌های‌شان کم پشت شده یا در اثر تصادف مژه‌هاى خود را از دست داده اند، مى‌توانند با استفاده از ریمل ظاهر چهره خود را تا حدى به صورت طبیعى برگردانند، ولى باید از مصرف زیاد و دائمى ریمل که شانس ابتلا به عفونت و حساسیت را افزایش مى‌دهد خوددارى کنن. این نکته ها رو به خاطر داشته باشید و یادتون نره اینا که گفتم برای دوستان گلم بود که خیلی دوستشون دارم.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.