انتخاب صحیح برس های آرایشی
انتخاب صحیح برس های آرایشی

انتخاب صحیح برس های آرایشی

بیشتر ما داخل کشوی میز توالت و یا کیفت های آرایشی مان برس ها و قلم مو های آرایشی زیادی داریم ولی آیا نحوه کار کردن با آنها و ویژگی های هر یک را می دانیم؟ احتمالا پاسخ منفی است. آرایشگر و هنرمن معروف هالیوود اروین گومز راه استفاده از این برس ها را در چند راهنمایی کوتاه به ما اینگونه می آموزد:

استفاده از برس ها برای پوشاندن عیوب پوست : اکثر خانم ها فکر می کنند برای پخش کردن کرم پودر بر روی صورت بهتر است از دست استفاده کنند اما استفاده از برس های پخش کننده هم حالت مخملی و نرم و صاف به کرم داده و هم سطح بیشتری را با کرم پوشش می دهد پس بهتر است برای پخش کردن کرم پورد از برس های مخصوص این کار استفاده کنید. به یاد داشته باشید برس های ضخیم تر برای مناطقی مانند گونه و چانه مناسب است برای حفظ حالت مخملی کرم برای نقاط حساس مانند زیر چشم از برس های نازک تر استفاده کنید.

سایر برس پنکیک : در زمان انتخاب برس پنکیک ممکن است به صورت غریزی برس بزرگ تر را انتخاب نمایید در صورتی که عامل اصلی در انتخاب قلم و برس پودر باید گرد بودن سر آن باشد. حالت گوی مانند این برس به شما امکان می دهد بر روی پوست چرخش بیشتری داشته و پودر را به سادگی در تمامی سطوح پخش کنید.

سایز برس متناسب با سایز صورت : در کنار تمامی این نکات باید در نظر داشته باشید سایز برس انتخابی با سایز صورتتان هماهنگی داشته باشد برای صورت های پهن تر برس های بزرگ تر استفاده می شود.

کوچک کردن بینی : برای کوچک کردن بینی قلم موی نازکی را انتخاب کرده و دو طرف بینی را با استفاده از سایه تیره رنگی سایه بزنید. به خاطر داشته باشید که قلم موی استفاده شده حتما باید نازک باشد تا دست شما را برای حرکات ظریف بر روی پهنای بینی باز بگذارد.

برس های شیب دار یا زاویه دار : از برس های زاویه دار برای سایه زدن و یا فرم دادن به قسمت هایی از صورت استفاده می شود که فرم خاصی ندارند.

برس های ابری : معمولا از اینگونه برس ها برای نتیجه نهایی و زدن سایه ها استفاده می شود.

البته باید متذکر شویم که جنس و میزان مرغوبیت هر برس در نتیجه کار نیز تاثیر گذار است اما انتخاب درست برس ها و نحوه صحیح استفاده از آنها نیز از عوامل مهمی است که می تواند نتیجه کار را بسیار متفاوت تر از انتظار کند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *