مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید
مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید

مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید!

مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید، این به چه معناست و چطوری امکان پذیره؟ آیا این به معنایی خود آرایی هستش؟ برای دریافت پاسخ این مطالب با ما همراه باشید.

اولین قدم برای یک آرایشگر حرفه ای بودن چیه؟

در موقع آرایش، اولین چیزی که باید به فکرش باشید، مرطوب کننده است. همه‌ ما می‌دانیم که مرطوب کننده چقدر برای رطوبت رسانی به پوست ضروری است، و همچنین یک زیرسازی صاف برای فونداسیون فراهم می‌کنه. اما از فونداسیون، بلافاصله روی مرطوب کننده استفاده نکنید. بعد از دوش گرفتن در صبح، فورا مرطوب کننده بزنید و حداقل ۲۰ دقیقه صبر کنین تا کاملا جذب می شه و بعد از فونداسیون استفاده کنین و اگر از کرم دور چشم استفاده می‌کنین، آن را در ناحیه‌ حساس زیر چشم بکار نبرید. فقط به آهستگی کرم دور چشم را در اطراف بالای استخوان گونه بمالید. پوست این ناحیه، بطور طبیعی کرم را جذب می‌کنه، درست مانند مو که آب را بالا می‌کشه.

مرحله اول

وقتی که فونداسیون انتخاب می‌کنین، همیشه باید موقع تست کردن کمی از آن را به صورت و خط آرواره بمالید. هرگز آنرا در پشت دستتان تست نکنین. فونداسیونی که مناسب رنگ پوستتان باشه، باید براحتی با رنگ گردنتان ترکیب بشه و خطوط مشخصی باقی نذاره. در موقع استفاده،از یک قلم‌موی فونداسیون استفاده کنین. زیرا به شما کمک می‌کنه که بطور یکنواخت آرایش کنین و پوست زیبا و ابریشمی داشته باشید. من دوست دارم که از یک قلم‌مو برای زدن فونداسیون استفاده کنم، زیرا بهداشتی‌تر و با صرفه‌تر است. و اما باید حتما حداقل هفته‌ای یکبار قلم‌موهایتان را بشویید. توصیه می‌کنیم که از کمی فونداسیون استفاده کنین و بعد از آن کانسیلر بکار ببرید. او اضافه می‌کنه: اگر آنقدر خوش شانس هستید که پوست صاف و یک دستی دارید، و فقط به کمی پوشش نیاز دارید، به تنهایی از کانسیلر استفاده کنین.

مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید
مثل یک آرایشگر حرفه ای خودتون رو آرایش کنید

مرحله دوم

اولین قدمی که باید قبل از آرایش چشم بردارید، استفاده از پرایمر است. پرایمر نه تنها به آرایش چشم شما قدرت ماندگاری بیشتری می‌دهد، بلکه رنگ بهتری هم بدست خواهید آورد. وقتی که از سایه چشم استفاده می‌کنین، رنگ‌ها را به آرامی بکار ببرید، زیرا سایه زدن، راحت‌تر از پاک کردن سایه‌ی اضافه است. از خط مژه تا ابرو را با یک رنگ پایه‌ی خنثی و لطیف بپوشانید، از یک رنگ با دوام‌تر، روی پلک استفاده کنین و سومین و با دوام ترین رنگ را در چین خوردگی چشم بکار ببرید.

سالن های زیبایی تهران

مرحله سوم

همچنین بجای اینکه بعد از کامل کردن آرایش یک چشم به سراغ چشم دیگه بروید، در یک زمان هر دو چشم را سایه بزنید. اگر سایه‌ای روی گونه‌هایتان ریخت، با یک قلم موی فونداسیون به آرامی به این ناحیه ضربه بزنید تا رنگ پاک بشه. اگر دستان شما موقع آرایش می لرزه، خط چشم ژله‌ای انتخاب مناسبی است. خط چشم‌های ژله‌ای عالی هستن، زیرا در مقابل لکه مقاومند. برای استفاده‌ی آسان از آنها، قلم‌موی زاویه دار بکار ببرید. در نهایت به مژه‌هایتان ریمل بزنید. به این صورت که به پایین نگاه کنین، برس ریمل را به دور مژه‌ها بپیچید و از پایین تا نوک مژه‌ها به سمت بالا بچرخانید. اگر می‌خواهید یک لایه‌ی دیگه هم ریمل بزنید، اینکار را سریع انجام بدید و صبر نکنین که لایه‌ی اول خشک بشه، زیرا در اینصورت مژه‌ها ظاهری چسبنده پیدا می‌کنن. اگر ابروهای شما کمی نامرتبند، از یک برس ابرو برای مرتب کردن آنها استفاده کنین، یا آنها را با یک مداد ابرو پر کنین. بیش از حد، از مداد استفاده نکنین. اگر لازم است از کمی رنگ برای صاف کردن ابروها و پرکردن آنها استفاده کنین.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید