آرایش مناسب محیط های کاری
آرایش مناسب محیط های کاری

آرایش مناسب محیط های کاری

یکی از چالش های که بسیاری از زنان با آن مواجه هستند انتخاب آرایش مناسب برای یک محیط حرفه ای و کاری است. این که چگونه و یا چه مقدار آرایش برای این محیط های قابل قبول است پاسخی است که در مطلب آرایش مناسب محیط های کاری به آن خواهیم پرداخت. قبل از اینکه سبک خاصی برای آرایش در محیط کاری معرفی کنیم توجه به چند نکته زیر ضروری است.

به احساساتتان مراجعه کنید

تحقیقات نشان داده است زنانی که در محیط های کاری کمتر آرایش می کنند دوست داشتنی تر و محبوب ترند. اما این فقط یک تحقیق است شما باید برای تصمیم گیری به احساستان مراجعه کنید و بببینید چقدر از آرایش کردن لذت می برید؟ و چرا نیاز به آرایش را در خود احساس می کنید؟

در مورد این که به چه نوع آرایش علاقه مند هستید فکر کنید

ریمل مژه و ابرو ؟ سایه چشم ؟ رژ لب ؟ رژ گونه ؟ بنابراین در مورد آنچه که دقیقا می خواهید در آرایشتان برجسته کنید فکر کنید. از خود بپرسید که ویژگی هایی که نیاز دارید تا قسمتی از آرایش خود را برجسته نشان دهید کدامند؟ چشم؟ ابرو؟ پوست؟ لب؟ …

به عنوان مثال علاقه دارید چه میزان کنتراست در آرایشتان رعایت شود؟  تحقیقات اخیر نشان داده است، زنانی که آرایش هایی با کنتراست بالا بین ویژگی های چهره (مانند چشم ها و لب و پوست  ) مثل استفاده از رژلب قرمز و کرم پودر سفید انجام می دهند، جوان تر به نظر می رسند.

مطمئن شوید چه نوع و چه میزان از آرایش در محیط کارتان قابل پذیرش است

این گام بخشی از تجزیه و تحلیل محیط است شما باید درک درستی از محل کار و عوامل مختلفی نظیر همکاران و حتی نوع پوششتان در محیط کار داشته باشید و بر مبنای آن تصمیم بگیرید چه میزان آرایش مناسب محیط و عوامل مختلفی است که ذکر شد.

ابزار و وسایلتان را محیا سازید

بسته به این که در مراحل قبلی چه تحلیل هایی انجام داده اید نیاز به لوازم آرایش دارید. کرم پودر، سایه چشم، ریمل مژه و ابرو و رژ لب از جمله اساسی ترین لوازم مورد نیاز شماست.

آرایش چشم

برای شروع از یک کانسیلر دور چشم استفاده کنید این به شما کمک می کند آرایش ماندگار تری داشته باشید.

آرایش مناسب محیط های کاری
آرایش مناسب محیط های کاری

یک خط چشم قهوه ای یا طوسی را انتخاب کنید و خطی نازک در امتداد محل رویش مژه ها بکشید.

آرایش مناسب محیط های کاری
آرایش مناسب محیط های کاری

استفاده از فر مژه قبل از ریمل باعث می شود مژه ها خوش فرم تر شده و نیاز به ریمل کمتری برای حالت دادن به آنها باشد.

آرایش مناسب محیط های کاری
آرایش مناسب محیط های کاری

آرایش لب

یک رنگ رژ لب از بین رنگ های قهوه ای و مات انتخاب کنید زیرا این رنگ ها در حال حاضر محبوب تر هستند. به عنوان مثال رنگ کالباسی را به شما پیشنهاد می کنیم. به یاد داشته باشید هر چقدر رژلب روشنی تری را انتخاب کنید ماندگاری آن در طول روز کمتر است.

آرایش مناسب محیط های کاری
آرایش مناسب محیط های کاری

یکی از تکنیک های رژلب زدن استفاده از برس برای این کار است. شما می توانید از یک قلمو نازک مخصوص این کار استفاده کنید. این کار باعث می شود رژلب در سراسر لب پخش شود.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید