مجله گل گیس

زیبایی با ماسک لیمو ترش

زیبایی با ماسک لیمو ترش

از آنجایی که در این فصل به وفور لیمو ترش در دسترس است، بد نیست که این بار به جای استفاده خوراکی از آن ماسک تهیه کنید و شما هم زیبایی با ماسک لیمو ترش را تجربه کنید. لیمو ترش که از خواص معجزه آسای آن برای زیبایی و سلامت بسیار خوانده اید، به طرز معجزه آسایی می تواند برای درمان بیماری های پوستی مفید واقع شود. لیمو ترش که به دلیل داشتن اسیدهای درونش همچون یک اسکراپ عمل کرده و مراحل درمان پوست شما را کوتاهتر می کند،از طرفی بسیار مقرون به صرفه و در دسترس است.

زیبایی با ماسک لیمو ترش را تجربه کنید

زیبایی با ماسک لیمو ترش
زیبایی با ماسک لیمو ترش

در زیر به چند نمونه ماسک لیمو ترش را با کارکرد های متفاوت را برایتان معرفی می کنم

۱- ماسک خانگی لیمو برای کم رنگ کردن کک و مک:

آبلیمو و عسل را به میزان یکسان مخلوط کنید. یک برگ دستمال کاغذی را در محلول مرطوب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی محل کک و مک قرار دهید؛ سپس صورت را با آب سرد بشویید.

۲- ماسک لیمو برای پوست‌های چرب:

یک سفیده تخم‌مرغ را با پنچ قطره آبلیمو مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. آب‌لیموی تازه را در همان میزان آب بریزید و روزی دو تا سه دفعه صورت را با آن پاک کنید.

۳- ماسک لیمو برای پوست‌های خشک:

یک قاشق چایخوری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری خامه ترش مخلوط کنید. مواد را روی صورت قرار دهید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب جوشانده گرم آبکشی کنید.یک قاشق چایخوری آبلیمو را با مقدار مشابه عسل مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری حریره جوی گرم را به آن بیفزایید. ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب گرم آبکشی کنید.

۴- ماسک لیمو برای پوست‌های خیلی خشک

یک پره لیمو را به همراه پوست آن به خوبی ریز کنید. یک عدد سفیده تخم‌مرغ و یک قاشق چایخوری خامه پر چرب یا خامه ترش را با هم مخلوط کنید. مواد را به خوبی هم بزنید و روی صورت قرار دهید. پس از ۱۵ دقیقه ماسک را توسط پارچه کتانی که با آب گرم مرطوب شده است پاک کنید.

زیبایی با ماسک لیمو ترش
زیبایی با ماسک لیمو ترش

۵- ماسک لیمو برای نرمی پوست دست

پوست لیمو‌ترش را گرفته و رنده کنید. گلیسیرین و سفیده تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و به صورت کرم در بیاید. کرمی را که تهیه کرده‌اید روی دست‌هایتان بمالید و خوب ماساژ دهید. بهتر است دستکش دست کنید و به مدت دو ساعت کرم را روی دست‌ها نگه دارید، سپس دست‌ها را با آب بشویید و در نهایت کرم مرطوب‌کننده همیشگی خود را بزنید.

۶- ماسک لیمو برای خلاص شدن از شر لکه‌های قهوه‌ای دست‌ها

لکه‌های قهوه‌ای رنگی که روی دست‌ها ظاهر می‌شوند، همواره دلخوری خانم‌ها را به همراه دارند. برای خلاص شدن از وجود این لکه‌های قهوه‌ای کافیست آب لیموی ترش را گرفته و روی دست‌هایتان بمالید و اجازه بدهید خشک شود. همچنین روزانه سه بار مقداری روغن کرچک را به دست‌ها بمالید و از ماسک‌هایی که در بالا آموزش داده شد نیز غافل نشوید. همچنین مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E را فراموش نکنید زیرا باعث احیای سلول‌های پوستی می‌شود.

البته اگر در جای هستید که دسترسی به لیمو ترش تازه ندارید، در بازار می توانید ماسک ها و اسکراپ های آرایشی را پیدا کنید که پایه و اساس آنها لیمو ترش است، این ماسک لیمو ترش بهداشتی و صنعتی نیز می تواند مشکلات پوستی شما را تا حدودی برطرف سازد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.