مجله گل گیس

از پروتز سینه بیشتر بدانیم ۲ اتفاقات بعد از عمل جراحی

learn-more-breast-prosthesis
loading...

شماره دوم

با سلام خدمت تمام دوستاران مجله گل گیس. همانطور که در مطالب پیشین مجله گل گیس به شما قول داده بودیم قرار بود برای شما عزیزان مطالبی در مورد مراقبت های بعد از عمل، شرایط بارداری و محدودیت سنی در انجام عمل پروتز سینه را انتشار دهیم. حال به برخی از سوالات رایج در این زمینه و پاسخ های آن ها می پردازیم.

البته پیشنهاد می کنم اگر مطلب قبلی با عنوان از پروتز سینه بیشتر بدانید را نخوانده اید، ابتدا آن را مطالعه کنید و سپس به مطالعه این مطلب بپردازید.

بعد از عمل جراحی منتظر چه اتفاقاتی باشیم؟

  •  درد بعد از عمل جراحی بزرگ کردن سینه تا حدی وجود دارد؛ ولی در هر فرد با فرد دیگری متفاوت است و البته بستگی به محل قرارگیری پروتز نیز دارد، مکان قرار دادن پروتز سینه در پشت ماهیچه سینه ‌ای همراه با درد بیشتری است. معمولا در ۵ روز اول بعد از عمل، نیاز به مُسکن برای کم کردن درد از سوی پزشک تجویز می‌ شود.
  •  بعد از عمل، سینه‌ ها تا حدودی ورم کرده و این حالت معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد از بین می‌ رود.
  • بعد از عمل، مساله ‌ای که برخی افراد را دچار نگرانی می‌ کند، ‌این است که اظهار می ‌‌کنند سینه خیلی در بالا قرار گرفته که این حالت نیز عادی است. در طی ۲ ماه بعد به پایین آمده و حالت طبیعی پیدا می ‌‌کند .
  •  تغییر احساس در نوک سینه و خود سینه نیز موقتی است.

نکته: دوره کامل بهبودی و درمان گاهی تا ۱۸ ماه طول می ‌کشد.

عوارض بعد از عمل پروتز سینه چیست؟

  1. عوارضی که می ‌توانند در تمام اعمال جراحی ایجاد شود. مثل عفونت محل زخم، عوارض بیهوشی و خونریزی.
  2. عوارض اختصاصی در این عمل، ایجاد عفونت پروتز است. این عارضه به ویژه با درمان‌ های پیشگیرانه آنتی‌ بیوتیکی بسیار نادر و کم است . عارضه دیگر ایجاد کپسول دور پروتز است. گاهی سیستم دفاعی بدن فرد در دراز مدت، پروتز را به عنوان یک جسم خارجی در نظر گرفته و به آن حمله می ‌کند. در این حالت کپسولی دور پروتز ایجاد می‌ شود و التهاب آن باعث کشش و کوچک شدن فضا و سفتی و تغییر شکل سینه می ‌شود.
learn-more-breast-prosthesis-
learn-more-breast-prosthesis-

آیا شیردهی و حاملگی برای زنانی که پروتز سینه دارند امکان ‌پذیر است؟

باید این مساله را بدانید که پروتز سینه هیچ مانعی را برای شیردهی ایجاد نمی‌ کند و فرد قادر به تولید شیر کافی خواهد بود. حاملگی برای فردی که پروتز سینه دارد هیچ مانعی ندارد .

مواردی که باید بعد از عمل به آن ها توجه کنیم

بعد از عمل به آرامی می ‌توانید راه بروید و کارهای بسیار سبک را انجام دهید ولی باید توجه داشته باشید که تا ۱۰ روز اول از انجام هرگونه کارهای کشیدنی یا بلند کردنی پرهیز کنید و فعالیت جنسی بعد از ۴ هفته مانعی ندارد.

آیا پروتز سینه محدودیت سنی دارد؟

زمانی که بلوغ سینه کامل شده باشد یعنی ۱۸ سالگی به بعد، این عمل قابل انجام است.

آیا پروتزهای سیلیکونی خطرناک هستند؟

پوسته خارجی تمام پروتزها از ماده‌ ای به نام سیلیکون ساخته شده است، ولی ماده پُرکننده پروتزهای مختلف با هم متفاوت است،که این مواد می ‌تواند از آب نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دو دسته ژل ساده یا ژل منسجم تقسیم می ‌شود، ژل شکر و نمک(هیدروژلی)‌ و روغن سویا(تری لوسنت)‌ تشکیل شده باشد.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.