آیا لوازم آرایش تان فاسد شده؟
آیا لوازم آرایش تان فاسد شده؟

آیا لوازم آرایش تان فاسد شده؟

معمولا خانم‌ها در دور انداختن لوازم آرایشی حسابی تنبل هستن و حتی گاهی خساست به خرج می‌دهند، اما باید بدانید که لوازم آرایشی هم مثل مواد غذایی تاریخ انقضا دارند و مصرف آنها بعد از تاریخ معین شده عوارضی ایجاد می‌کنه که گاه خطرناک‌تر از مواد غذایی است. همانطور که سطل ماست تاریخ مصرف گذشته را فورا دور می‌اندازید، لازم است هرچند ماه یک بار سراغ لوازم آرایشی‌تان هم بروید و کهنه‌ها را دور بیندازید؛ یادتان باشه زیبایی تاریخ نداره ولی محصولاتی که به سلامت و زیبایی شما کمک می‌کنن تاریخ مصرف دارند.

لوازم آرایش

تاریخ مصرف

لوازم آرایشی، عطرها و کرم‌های پوستی که تاریخ مصرف‌شان سپری شده باشه و همچنان استفاده شوند، احتمال بروز التهاب و عفونت را در شما افزایش می‌دهند. محققان علت بروز این مشکل را وجود هوا و باکتری در این محصولات می‌دانند. لوازم آرایشی که استفاده چندمنظوره دارند مثل فرچه‌هایی که رژلب یا سایه را روی پوست پخش می‌کنن، می‌توانند اثرات این پدیده را تشدید کنن چون میکروب‌ها را بین پوست لب و چشم‌ها منتقل و ایجاد آلرژی و حساسیت را تشدید می‌کنن. جالب است بدانید ۶۰ درصد بانوانی که دچار آلرژی و حساسیت شده بودند لوازم آرایشی خود را به دوستان‌شان قرض داده بودند.

آیا لوازم آرایش تان فاسد شده؟
آیا لوازم آرایش تان فاسد شده؟

عامل جوش و آکنه

اگر در کرم‌پودرتان را هنوز باز نکرده‌اید، می تونید تا ۲ سال آن را نگه دارید اما بعد از باز کردن، باید نهایتا بین ۶ تا ۱۲ ماه از آن استفاده کنین، چراکه بعد از این تاریخ دیگه قابل استفاده نخواهد بود.

همچنین یادتان باشه کرم‌پودرهای خود را دور از فضاهای مرطوب(مثل حمام)، گرم و پر نور نگهداری کنین چون این محیط‌ها رشد باکتری‌‌ها را بیشتر می‌کنن و باعث می‌شوند کرم‌پودر و به طور کلی تمام لوازم آرایشی شما سریع‌تر فاسد شوند.

از کجا بفهمید فاسد شده ‌است؟
از نشانه‌های انقضا تغییر بو یا رنگ کرم‌پودر است، در این حالت ممکن است مصرف کرم‌پودر باعث ایجاد حساسیت و آکنه و جوش می شه. یادتان نرود وقتی رنگ کرم شما کمی تغییر کنه نشان می‌دهد که فاسد شده‌ و دیگه قابل استفاده نیست.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید