مجله گل گیس

آیا آکنه هم می تواند از لوازم آرایشی به وجود بیاید؟

آیا آکنه هم می تواند از لوازم آرایشی به وجود بیاید؟

مواد آرایشی نامرغوب آکنه می‌آورد؟

متخصصان در باره علت به وجود آمدن «آکنه» یا «جوش جوانی» این ضایعه را حاصل بلوغ فرد می دانند. با فعال شدن هورمونهای جنسی همچنین شرایط فرد و با توجه وضعیت ایمنی بدن به وجود می‌آید.
آنها معتقددند سلول‌های چربی،انسداد و عدم پاکسازی منافذ پوست یا وضعیت تخریبی که در پوست ایجاد ‌می شه در بروز آکنه موثر است.

لوازم آرایش
اینکه دو درصد تنفس فرد از طریق پوست است توضیح داد: وقتی مجراهای پوست به وسیله چربی دچار انسداد می شه و برای تمیز کردن آن اقدامی صورت نگیرد جوش جوانی به وجود می‌آید. استفاده از مواد آرایشی نامناسب و کار در محل‌هایی که باعث می شه گرد و غبار و چربی روی پوست بنشیند هم یکی از عوامل ایجاد این عارضه است.
در خانم‌ها منافذ پوست پیش از قاعدگی تنگ‌تر ‌می شه. همچنین زخم شدن پوست کارهایی مثل اصلاح صورت در خانم‌ها و آقایان هم منجر به تشدید عارضه آکنه ‌می شه.
این عارضه با فرا رسیدن سن بلوغ از ۸ تا ۱۰ سالگی در افراد دیده می شه و اوج آن در زنان سنین ۲۰ تا ۲۵ سالگی است.
در مورد مراقبت از پوست‌های مبتلا به این عارضه گفته شده شست‌و‌شوی صورت با صابون، ژل یا لوسیون‌های مخصوص (با توجه به چربی پوست)، استفاده از داروهایی که پزشک تجویز می‌کنه و «دستکاری» نکردن جوش‌ها در کاهش این عارضه خیلی مؤثر است.

آیا آکنه هم می تواند از لوازم آرایشی به وجود بیاید؟
آیا آکنه هم می تواند از لوازم آرایشی به وجود بیاید؟

و همچنین استفاده نابجا و نامناسب از مواد آرایشی و اصلاح صورت هم از عوامل تشدیدکننده است و بهتر است خانم‌ها از کرم‌های آرایشی مناسب مثلاً بدون چربی یا مخصوص پوست‌های چرب استفاده کنن.
افرادی که به این عارضه دچار هستن باید از صدمه زدن به جوش‌ها یا اصطلاحاً دستکاری آنها خودداری کنن در غیر این صورت آکنه حتی بعد از بهبودی روی پوست باقی می‌ماند.
این متخصصان با اشاره به اینکه آکنه یا باقیماندن اثر جوش و لک‌های پوست بر اعتماد به نفس افراد تأثیر منفی داره، توصیه می کنند جوانان از زمان بروز این عارضه به پزشک مراجعه کنن و آگاهی و اطلاعات خود را نسبت به این عارضه با مطالعه مطالب علمی افزایش بدن.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.