مجله گل گیس

چطور اتاق خوابمان را بزرگتر نشان دهیم؟

چطور اتاق خوابمان را بزرگتر نشان دهیم؟
loading...

اتاق خواب های کوچک دارای مزیت هایی است. از این مزیت ها می توان به مواردی نظیر صرف انرژی کمتر برای گرم و یا سرد کردن، نیاز به مبلمان کمتر و آسانی در تزیین این اتاق ها اشاره کرد. اما شاید شما جزء آن دسته افرادی باشید که دوست دارید اتاق خوابتان بزرگتر به نظر برسد. در مطلب چطور اتاق خوابمان را بزرگتر نشان دهیم؟ با چند حقه و ترفند ساده در تزیینات اتاق ، بدون نیاز به بازسازی و یا انجام تعمیرات پر هزینه اتاق خوابتان را از آن چه هست بزرگتر نشان دهید.

چطور اتاق خوابمان را بزرگتر نشان دهیم؟
چطور اتاق خوابمان را بزرگتر نشان دهیم؟

رنگ دیوارها

شما همیشه شنیده اید که یک اتاق کوچک نیاز دارد دیوارهای سفید داشته باشد تا فضای بازی را به وجود آورد. این درست است که سفید نشانی از ظاهر باز است اما رنگ های تیره اجسام را نسبت به چشم دورتر نشان می دهند. استفاده از یک رنگ تیره مانند آبی نیلی، سبز تیره و یا خاکستری زغالی برای یکی از دیوارهای اتاق می تواند ظاهر آن را تغییر دهد.

استفاده از الگوها

یک اتاق کوچک به این معنا نیست که شما در استفاده از الگوی خاص محدود هستید. سعی کنید از طرح های خاص و چشم نواز برای روی بالشتی و یا قاب پنجره ها استفاده کنید.

کفپوش

سعی کنید کف اتاق را نه خالی نگه داشته و نه کاملا پر کنید استفاده از یک فرش کوچک در فضای باز کف اتاق را به شما توصیه می کنیم.

پرده ها

رنگ پرده های اتاق باید دقیقا مشابه رنگ دیواری باشد که پرده به آن وصل شده است این کار باعث می شود تا اتاق وسیع تر به نظر برسد. برای نصب میل پرده نیز ۱۰ سانت پایین تر از سقف را در نظر بگیرید یعنی دقیقا از بیخ دیوار شروع به نصب نکنید و فاصله حداقل ۱۰ سانت را رعایت کنید.

نور

اتاق کم نور حس کسالت باری را منتقل می کند. حتی در یک اتاق خواب کوچک نیز شما نیاز به حداقل دو منبع نور دارید. یک لامپ و یا آباژور کنار تخت و یک منبع دیگر در سقف که بتواند سراسر اتاق را روشن کند.

استفاده از آینه

شما می توانید با ترفند نصب آینه چشم را فریب دهید. در اتاق خواب باید حداقل یک آینه های بزرگ و یا تمام قد نصب باشد. حتی می توانید یک آینه بزرگ روی کمد خود، و یا آینه تمام سایز در درب گنجه خود نصب کنید.

پاتختی

استفاده از پاتختی در کنار تخت خواب به دلیل ایجاد خط افقی بلند در کنار دیوار خطای دید ایجاد کرده و باعث می شود چشم عرض دیوار را بزرگتر از حد ارزیابی کند.

رنگ های شفاف

پنجره های تمیز و استفاده از یک مبلمان و سرویس خواب با رنگ روشن و شفاف می تواند به بزرگ نشان دادن اتاق کمک کند. به عنوان مثال استفاده از مبلمان تک نفره از جنس پلاستیک شفاف یکی از راه کارهای مهم و اساسی است.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.