مجله گل گیس

چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم؟

چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم؟

طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

هدف از کرم پودر زدن چیست؟

هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست شما حالت یکنواخت و آماده برای آرایش را پیدا کنه. هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست.به همین خاطر بهتر است که تا آنجا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیکترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار رنگ آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید. رنگ درست باید در مقایسه با رنگ گردن طبیعی جلوه کنه. توی نور روز بهتر می شه این یکنواختی رو تشخیص داد.

این نکات رو به خاطر داشته باشید

کرم پودر درست را انتخاب کنید و به خط فک پایین خود بمالید، دیگر خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نمی آید. برای تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزدیک به رنگ بر روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می شه یا نه. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشه. اکثر خانمها چند درجه زردی در پوستشان دارند. بعد کرم پودرهایی که بعد زمینه طلایی دارند از کرم پودرهایی که بعد زمینه صورتی دارند طبیعی تر نشان می دن. اگر میخواید مقداری سرخی به پوستتون بدید، به جای کرم پودر این کار را با رژ گونه انجام بدید .این روش بهتری هم هست که بعدا بیشتر براتون توضیح می دم.

چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم
چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم

اگر در مورد رنگ پوستتان دو دل بودید، از یک رنگ خنثی استفاده کنید که نه زیاد زرد باشه و نه زیاد صورتی. که اکثر خانوم ها هم دودل می شن که واقعا پوستشون تح مایه های چه رنگی داره اگر هنگام کشیدن آن بر روی پوست نامرئی شد، رنگ درست را انتخاب کرده اید اگر پوستتان چرب باشه بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کنید. پوستهای خشک با کرم پودرهای مایع و کرم پودرهایی که حالت کرم دارند، سازگاری بهتری دارند.کرم پودر را درست زیر چانه تست کنید .حتما برای مقایسه از دیگران هم نظر بخواهید.

این کار باعث می شه بفهمید که آیا کرم پودر در صورتتان نامرئی می شه یا نه. اشتباهی که اغلب خانم ها می کنن این هست که کرم پودر رو روی گونه تست می کنن، که اغلب پوست آن تیره تر از دیگر قسمتهای صورت هست، و یا روی پشت دستشان.زنان پوست رنگی رنگدانه های زرد در پوستشان دارند و به همین خاطر باید از کرم پودر با بعد زمینه زرد و بدون چربی استفاده کنن. پوستهای تیره تر نور بیشتری منعکس می کنن و چرب تر هستن.نوع پوستتان را در نظر بگیرید. اگر در مجموع پوست صاف (با لکه ها و آسیب دیدگی بسیار اندک) دارید و می خواهید ظاهری صاف داشته باشید، از یک کرم پودر مایع یا کرم استفاده کنید که جلای مات داشته باشه، مانند کرم هایی که دارای فرمول ضد آفتاب و اس پی اف ۲۰ هستن. اگر چرب بودن برای شما ایجاد مشکل می کنه. از فرمول هایی استفاده کنید که درخشش اضافه را جذب می کنه و حاوی مواد ضد جوش هستن. اگر می خواهید لطافت و صافی پوست رو حفظ کنید از فرمول های ضد پیری استفاده کنید، یعنی فرمولهایی که در آنها ترکیبات مس استفاده شده باشه تا صافی پوست شما را تقویت کنه. هر نوع از کرم پودر های مورد استفاده خواص خاصی دارن که برای بعضی از خانوم ها مناسب هستن و برای بعضی دیگه مناسب نیستن شما باید بدونید از کرم پودر تون چه انتظاری دارید.

چطور از کرم پودرم استفاده کنم؟

وقتی نوبت به کرم پودر زدن می رسه، به یاد داشته باشید که کم آن هم زیادیه. منظورمن این هست که هر کسی نیاز نداره که از پیشانی تا زیر چانه خود را کرم پودر بزنه. یکی از ترفندهای داشتن یک ظاهر طبیعی این است که فقط جاهایی را آرایش کنیم که پوست تیره یا سرخ دارند. (اکثرا روی بینی، کناره های بینی، گونه ها، اطراف دهان و گوشه چشم) کرم پودر را نقطه به نقطه بزنید و بعد با نوک انگشت یا اسفنج آرایش به سمت خارج، بخاطر خط مو پخش کنید.انگشتان بهترین برسها هستن. غالبا استفاده از انگشتان برای پخش کردن کرم پودر از هر وسیله دیگری بهتره چون حرارت نوک انگشتان باعث آب شدن تدریجی کرم پودر می شه، که به این ترتیب راحت تر می تونه اون رو روی نقاطی که می خواهیم پخش کنیم. به تدریج این رنگ را به تمام صورت، از جمله پلکها و زیر چانه پخش کنید تا چهره تان دو رنگ نشه و کاملا یکدست می شه بعد پشت آن حتما پودر بیرنگ را با برس یا اسفنج مخصوص پودر روی تمام صورت استفاده کنید. یکنواختی توی این مرحله از هر چیز دیگه ای مهم تره اینو به یاد داشته باشید.

این باعث می شه که آرایش تون دیرتر ترک خورده یا عرق کنه مخصوصا پشت چشمها.در آرایش ترمیمی بیشتر از پودر استفاده می شه تا از کرم و مایع، چون پودر به راحتی روی صورت پخش می شه. آرایش ترمیمی بر اثر تکرار بهتر می شه چون تکرار این آرایش باعث می شه که متوجه شیم که چگونه باید اعضای صورت را با استفاده از رنگهای متضاد کامل نشون بدیم.به طور مثال برای بینی پهن، کنار بینی را کمی تیره تر می کنیم و روی بینی رو پودر می زنیم. این نکته ها رو فکر می کنم توی یکی دیگه از مطالب سایت مجله گل گیس براتون نوشتم که اینجا دیگه تکرارش نمی کنم.

چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم
چطور کرم پودر مناسب خودم رو انتخاب کنم

هفت نکته برای شما
یک:

صورتتون رو مرطوب کنید و بگذارید کرمتون جذب بشه. این موضوع باعث می شه که کرم پودرتون در سطح پوست بیشتر بمونه.

دوم:

کرم پودر رو بزنید و فورا پخش کنید. با زدن برس تو پنکک و پخش کردن اون روی صورت به صورت حرکات مدور هماهنگی کرم پودر رو ایجاد کنین. نگرانی ماتی جلای صورت تون نباشین. کرم پودر رو با نوک انگشت یا اسفنج آرایشی بمالید تا پوستتون درخشان و طبیعی جلوه کنه.

سوم:

بعد از تموم شدن کار با یک دستمال نمناک روی صورتتون بزنید تا اضافه های پن کیک رو از روی اون برداره و درخشش لازم به چهره تون داده می شه.

چهارم:

هنگام زدن کرم پودر دهانتان را باز کنید تا قسمت گردن قشنگ آرایش می شه و خطی باقی نمونه

پنجم:

دو رنگ کرم پودر را همیشه دم دست داشته باشین. یکی برای زمستون و دیگری برای تابستون. اغلب ماه های سال اگر این دو رنگ را با هم مخلوط کنید هماهنگی بسیار زیبایی به دست میاد.

ششم:

بعد از تموم شدن آرایش، یک تیکه پارچه رو روی صورت تون بزنید که هم آخرین پوشش را تکمیل کنه و هم نرمشی به ظاهرتون داده باشید.

هفت:

برای جلوگیری از ورود کرم پودر به چشم , یک لایه از دو لایه دستمال کاغذی را روی چشم گرفته و بعد کرم پودر رو استفاده کنید.

نکته آخر

آرایش تو زیر نور مصنوعی و رنگ طبیعی متفاوت جلوه می کنه، به همین خاطر همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که می خواهید برید آرایش کنید.رنگهای روشن صورت تون رو جلوه دار تر می کنه. ولی رنگهای تیره تر این جلوه ها رو کمتر نمایان می کنن. برای استفاده از این روشها باید نکته های اولیه رو یاد بگیرید و از اونا پیروی کنید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.