مجله گل گیس

نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی

نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی
loading...

ابتلا به آلرژی یا همان حساسیت در افراد بزرگسال یا به صورت ژنتیکی است و یا ریشه در کودکی به دلیل تغذیه نادرست و مصرف مواد غذایی مضر برای کودکان دارد. نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی وجود دارد که می تواند به شیوه ای بسیار ساده و کارآمد، آنها را از خطر حملات آلرژیک محفوظ کند. این نکات را در زیر بخوانید.

نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی
نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی

نکات مهم برای افراد مبتلا به آلرژی

 1. در انتخاب مبلمان منزل دقت کنید. مبل هایی که دارای طرح ها پیچیده و پارچه های طرح دار هستند می توانند میزان بیشتری گرد و غبار را به خود اختصاص دهند. بهترین نوع پارچه برای مبلمان منزل این افراد، مبل هایی با پارچه های پلاستیکی با قابلیت شستشو است.
 2. لباس های پشمی را در کیسه های زیپ دار نگهداری کنید. آنها بسیار مستعد جذب گرد و خاک هستند. همچنین برای محافظت از آنها هرگز از نفتالین و موادی امثال آن استفاده نکنید.
 3. مکان هایی از خانه که دسترسی به آنها دشوار است را زود به زود تمیز کنید.
 4. کف اتاق ها را تا حد امکان با چوب و کفپوش های قابل شستشو پوشش دهید و کمتر از فرش استفاده کنید.
 5. برای بالشت و تشک چند روکش در نظر بگیرید این کار باعث می شود غبار کمتری از آنها خارج شود.
 6. بهترین پتو برای این افراد پتوهای پنبه ای یا الیاف مصنوعی است.
 7. برای اتاقتان هرگز از پرده های کرکره ای و یا پلیسه دار استفاده نکنید یک پرده ساده پنبه ای خاک کمتری دارد.
 8. پنجره های اتاق ها را باز نکنید علی الخصوص هنگام صبح که درختان و گل ها گرد افشانی می کنند. برای تهویه هوای اتاق از دستگاه تهویه هوا استفاده کنید.
 9. برای روی بالشتی از پارچه پنبه ای استفاده کنید پارچه های پلاستیک در اثر تعریق مقدار زیادی میکروب تولید می کنند.
 10. تخت را دور از محل تهویه و هوا کش های احتمالی در منزل قرار دهید.
 11. و نکته آخر این که هوا کش ها منتهی به بیرون از خانه را با پارچه های نمد ار یا چرب پوشش دهید به طوری که تنها هوا از داخل آن عبور کند.
loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.