مجله گل گیس

درمان ریزش مو با عصاره سیب زمینی

درمان ریزش مو با عصاره سیب زمینی
loading...

مو و نقش آن در زیبایی هر فرد نکته ای غیر قابل انکار است. با اینکه دیگر در انسان از مو به عنوان محافظ، نگهدارنده حرارت و یا پوشش استفاده نمی شود، هنوز عامل مهمی در ظاهر و شناخته شدن افراد می باشد. ظاهر خوب و آراسته در روابط اجتماعی و انسانی مهم است وگاهی باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در افراد می شود.
بدن انسان نزدیک به ۵ میلیون فولیکل مو دارد، در حالی که پوست سر ۱۵۰-۱۰۰ هزار از این تعداد را در بر می گیرد. افراد با موهای بلوند بیشترین تعداد فولیکول ها را در سر داشته و بعد از آنها مو قهوه ای ها و موقرمزها به ترتیب قرار دارند. رویش طبیعی (طولی) موی سر در ماه ۱cm است.

علت ریزش مو چیست؟

عوامل مختلفی می توانند روی سیکل رویش مو اثر گذاشته و باعث ریزش موی دائمی یا موقت شوند مثل: سابقه تب بالا، بیماری های تیروئید، کم خونی، رژیم های غذایی خاص، زایمان و شیردهی، مصرف بعضی داروها، بیماریهای التهابی یا عفونی پوست سر، مواد شیمیایی، شیمی درمانی، استرس و غیره.
شایعترین علت ریزش موی سر به شکل تاسی در مردان است، ریزش موی سر مردانه با زمینه ژنتیک می باشد. هورمونهای مردانه( آندروژن ها) مهمترین فاکتورهای کنترل رشد موی سر انسان هستند. رشد سبیل، موهای زیربغل و ناحیه کشاله ران به آندروژن ها وابسته است این امر باعث رشد ضخیم انها می شود. موی سر بعد از بلوغ به هورمونهای مردانه( آندروژن ها ) واکنش منفی نشان داده و به مرور سبب کاهش تعداد و ریزش آنها می شود.

اما بیشتر زنان از مشکل کم پشتی مو رنج می برند و برای آنها بسیار اهمییت دارد، زیرا یکی از جلوه های زیبایی امروزه موهای بلند محسوب می شود. زیرا اگر موهای شما دارای ریزش شدید و غیر طبیعی باشد، برای شما بسیار سخت است که بر روی رنگ موهای مورد دلخواهتان خط بکشید. درست است که محافظت از موها به وسیله ی شامپو ها و ماسک موها بسیار اهمییت دارد اما این مراقبت نباید هفتگی و بنا به روز های خاص باشد. امروز ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه از طبیعت به نفع خود و بر علیه ریزش مو استفاده کنید.

درمان ریزش مو با عصاره سیب زمینی
درمان ریزش مو با عصاره سیب زمینی

درمان ریزش مو با عصاره سیب زمینی

عصاره‌ سیب زمینی، یک درمان موثر برای آلوپسیا یا ریزش موی سر و بدن است. این گیاه ریشه‌ای دارای ویتامین‌های C، B و A بوده، و از مو در برابر شکنندگی و آسیب محافظت می‌کند. همچنین با تزریق ویتامین‌ها به هر تار مو، درخشش را به موهایتان باز می‌گرداند.

به منظور استفاده از عصاره‌ سیب زمینی بعنوان درمانی برای طاسی، ۲ تا ۳ سیب زمینی بزرگ را پوست بگیرید و رنده کنید. سیب زمینی‌های رنده شده را در یک پارچه‌ کتان جمع کنید و دو طرف آنرا ببندید. پارچه‌ کتان را روی موهای کم پشت مالش دهید و بگذارید حداقل بمدت ۱۵ دقیقه روی سرتان بماند و سپس با یک شامپوی سرشار از مواد مغذی، سرتان را بشویید. همچنین می‌توانید سیب زمینی‌های رنده شده را با زرده‌ تخم مرغ و عسل در یک کاسه مخلوط کنید و این ماسک را مستقیما روی پوست سر خشک بمالید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.