مجله گل گیس

درمان ریزش مو با نسخه های خانگی

درمان ریزش مو با نسخه های خانگی
loading...

ریزش مو یکی از عوامل نا خوشایند و ناراحت کننده برای خانم ها است که متاسفانه این روزها بسیار شایع شده است. این معضل که تابع فاکتورهای بسیاری می باشد درمان های خانگی نیز دارد که در کم کردن سرعت و مقدار ریزش آن ها بسیار موثر می باشد.

اگر عوامل محیطی ریزش مو مانند استرس و رژیم غذایی نامناسب را پیدا کنیم،‌ می توانیم با برنامه ریزی درست و با رعایت دستورالعمل های زیر از ریزش مو جلوگیری کنیم.

پیشنهاد هایی درمان ریزش مو

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون برای مو علاوه بر شفاف کردن موها، به رشد موهای جدید هم کمک بسیار زیادی می کند.

سعی کنید قبل از خواب مقداری روغن زیتون به موهای خود بمالید و آن را با پارچه ای (مثل روسری) بپوشانید و بخوابید. فردا صبح موهای خود را بشویید. اگر چند بار این کار را تکرار کنید، رشد موهای جدید را در سرتان احساس می کنید .
یونانیان قدیم از این روش به عنوان درمان طبیعی ریزش موهای خود استفاده می کردند . این کار سبب حذف باکتری ها از فولیکول های مو می شود که در نهایت منجر به رشد موهای فرد می شود .

روغن بذر کتان

این روغن را برای مدت ۵ دقیقه بر روی سر خود به صورت حرکات دایره ای شکل بمالید. بعد از مالیدن اجازه دهید تا روغن برای مدت ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند.

روغن بذر کتان سبب تحریک فولیکول های مو می شود و با افزایش گردش خون در پوست سر، شرایط را برای رشد موها فراهم می کند. روغن این گیاه سرشار از ویتامین است که به ترمیم پوست سر هم کمک می کند.

درمان ریزش مو با نسخه های خانگی
درمان ریزش مو با نسخه های خانگی

تخم مرغ

زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید و آن را بر روی پوست سر خود بمالید. اجازه دهید زرده تخم مرغ برای مدت ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند. سپس سر خود را با آب سرد شستشو دهید. هرگز از آب داغ برای شستن تخم مرغ از روی سر خود استفاده نکنید، زیرا در این صورت زرده تخم مرغ بلافاصله سفت می شود.

استفاده از تخم مرغ برای مو، درمانی عالی برای موهای نازک است، زیرا این مواد مغذی سریعا جذب فولیکول های مو می شود و سبب رشد موها می شود و از ریزش موها جلوگیری می کند .

سرکه سیب

نصف فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه سیب ترکیب کنید و با آن موهای خود را شستشو دهید. سعی کنید پس از شامپو زدن موهای خود را با سرکه شستشو دهید. همچنین می توانید هنگام آب کشی موهای خود، از سرکه استفاده کنید.
سرکه سبب بازگرداندن سلامتی موها می شود و از شکنندگی موها جلوگیری می کند. همچنین با افزایش گردش خون در مویرگ ها، به رشد موها کمک می کند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین مواد مغذی طبیعی برای موهای شما است. این خواص ضد میکروبی و ضد قارچی این گیاه باعث می شود از شوره سر و یا شرایط دیگر تخریب کننده مو جلوگیری کند. روغن حاصل از میوه درخت نارگیل، با وزن مولکولی کم می تواند بسیار موثر تر از آن باشد که تصور می کنید، به این معنی که روغن نارگیل به آسانی می تواند بانفوذ درالیاف مو شده، آنها را مرطوب نگاه دارد و باعث کاهش از دست دادن پروتئین در موهایتان شود. از آنجا که موعمدتا از پروتئین ساخته شده، از دست دادن پروتئین به طور منظم می تواند مسئول به پایان رسیدن عمر آنها به دلایلی مانند خشکی و شکنندگی باشد. شواهد علمی مستند اثبات کرده اند با استفاده از روغن نارگیل قبل و بعد از استفاده از شامپو موها را قوی تر و درخشانتر می کند.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.