مجله گل گیس

عادت های ثروتمندان را بشناسید

عادت های ثروتمندان را بشناسید
loading...

بین همه ثروتمندان رازی وجود دارد که دلیل ثروتمند شدن این اشخاص است، گاهی اوقات ما فکر می کنیم این رفتارها خاص و مرموز هستندو برای هر کسی دست یافتنی نیست. این راز بزرگ را می توان در سخنان ارسطو نیز یافت: ”ما چیزی هستیم که مرتبا انجام می دهیم. بنابراین, اینکار عمل نیست, بلکه اینکار عادت ما است.“ افراد ثروتمند فرآیند پر زحمت کسب عادات افراد ثروتمند را گذرانده اند, اگر ذهنیت تان را اینگونه نمایید می توانید از لحاظ مالی در رفاه کامل باشید.

۱۰ عادت از ثروتمندترین افراد جهان

افراد هدفمندی هستند

افراد ثروتمند اهدافی را تعیین می کنند تا آنها را ثروتمند نماید. انسان ها بصورت تصادفی ثروتمند نمی شوند. افراد ثروتمند سنجیده عمل می کنند: آنها اهدافی برای ثروتمند شدن تعیین می کنند و در نهایت آن اهداف را کسب می نمایند. عمل تنظیم هدف به خودی خود یک تمرین بسیار پرارزش است، زیرا کمک می کند قبل از اینکه آن پول را بدست آورید ببینید و احساسش کنید.

فقط بر روی یک کار تمرکز می کند

پرتو لیزر می تواند تقریبا از هر شی سختی عبور کند, برای اینکه تمام توانایی اش را برای تمرکز پرتو بروی یک نقطه خاص می گذارد, تا اینکه آن شی به مرور زمان ذوب شود. افراد ثروتمند معمولا مانند پرتو لیزر عمل می کنند. آنها اهدافشان را ظالمانه تعیین می کنند, و تمام تمرکزشان را بروی آن هدف قرار می دهند, و تا زمانی که تکمیل نشود دست از کار بر نمی دارند. اگر می خواهید پولدار شوید پس متمرکز شوید.

برای زمان احترام خاصی قائل هستند

برایان تریسی می گوید افراد ثروتمند به این فکر می کنند که چطور بجای اینکه ماهانه و یا سالانه پول در آورند ساعتی درآمد کسب کنند. بخاطر اینکه ساعتی فکر می کنند, هیچگاه زمانشان را برای فعالیت های بی فایده تلف نمی کنند, به این فکر می کنند که هر لحظه که می گذرد چقدر از دست می دهند. افراد ثروتمند زمانشان را برای تماشای تلویزیون و یا شبکه های اجتماعی تلف نمی کنند. آنها از کل زمانشان استفاده می کنند و نمی گذارند حتی یک دقیقه هم تلف بشود.

آنها کمتر از چیزی که در می آورند خرج می کنند

به همین سادگی که بنظر می رسد, این راز ثروتمند شدن است: همیشه کمتر از آن چیزی که بدست می آورید خرج کنید. مشکل مردم فقیر از طرز تفکر آنهاست, همیشه هزینه هایشان را به تناسب درآمدشان افزایش می دهند. همیشه ماشین بهتر می خرند, خانه بزرگتر و همیشه ضعیف و یا متوسط باقی می مانند. اگر می خواهید ثروتمند شوید این کار را حتما انجام بدهید, ”۱۰% از هر پولی که به دستتان می رسد را پس انداز کنید.“ اما در این مورد هوشمندانه رفتار کنید. همانطور که وارن بافد گفت: ”بعد از هزینه کردنتان هر چیزی که باقی بماند پس انداز نیست, پس انداز چیزی است که قبل از هزینه کردنتان باقی می گذارید.“ من توصیه می کنم که با بودجه کار کنید و لیستی از درآمدها و هزینه هایتان را داشته باشید.

عادت های ثروتمندان را بشناسید
عادت های ثروتمندان را بشناسید

آنها خیلی سخت کار می کنند

بجز کسانی که ثروتشان را به ارث می برند, من هیچ انسان ثروتمند تنبلی ندیدم. افراد ثروتمند خیلی سخت و مداوم کار می کنند. افرادی که سخت کار می کنند هیچگاه عقب نمی افتند, فارغ از اینکه کارفرما باشند, شغل آزاد داشته باشند و یا اینکه کارمند باشند همیشه در بالاترین جایگاه نسبت به دیگران هستند. همیشه کارهایی را انجام می دهند که دیگران قادر به انجام دادنش نیستند.

دائما در حال یادگیری هستند و از آموزش لذت می برند

هر چقدر آگاهی تان بیشتر باشد بیشتر درآمد بدست می آورید. قدرت یادگیری تان تعیین کننده قدرت درآمد زایی تان است. به همان اندازه که سخت کار کردن مهم است, کار سخت به
تنهایی نمی تواند شما را ثروتمند کند. قبل از اینکه بتوانید پول بدست آورید, باید به کارتان ارزش بدهید, و تنها راهی که به مشتریانتان بتوانید ارزش بدهید این است که در ابتدا به خودتان ارزش ببخشید. این فقط می تواند از طریق آموزش مسمتر میسر شود. ذهنتان را به توسعه مهارت های جدید تشویق کنید و هر روز تجربیات جدیدی بدست آورید.

شبکه ای از ثروتمندان را کنارشان دارند

افراد ثروتمند دوستان فقیری ندارند. همینطور که این نوشته قدیمی می گوید, ”به من بگو دوستانت کیست تا بگویم تو چه کسی هستی.“ اجازه بدهید نکته ای را گوشزد کنم: هیچگاه نمی توانید ثروتمند شوید, تا زمانی که با افراد ثروتمند و یا کسانی که این توانایی را دارند نشت و برخاست نکنید.

در راه و کارشان استوارند

افراد ثروتمند کوتاه نمی آیند. آنها سعی کردند, آنها شکست خوردند, و مجددا برخواستند تا اینکه در نهایت موفق شدند. حتی ممکن است پول زیادی در این راه از دست داده باشند, شما باید از تجربیات و شکست هایتان درس بگیرید آنقدر که به استقلال مالی مورد نظرتان برسید.

آنها ریسک های حساب شده می کنند

افراد ثروتمند علاقه به ریسک کردن دارند. وقتی بخواهند چیزی را بدست بیاورند, هر بهایی را که لازم باشد برای بدست آوردنش می دهند, حتی اگر لازم باشد بروی زندگی شان ریسک می کنند. اگر می خواهید ثروتمند شوید, از ریسک کردن نترسید. جسور و شجاع باشید, اما حتما حساب شده عمل کنید. بدانید که هر تصمیمی که می گیرید چه بهایی دارد و هرگز تمام تخم مرغهایتان را درون یک سبد قرار ندهید.

آنها سخاوتمند هستند

افراد ثروتمند بسیار سخاوتمند هستند. اگر به زندگی افراد ثروتمند در این دوره و زمانه نگاه بکنید, به این نکته پی می برید که اکثرشان کارهای بشر دوستانه انجام می دهند: افرادی مانند راک فلر, اندرو کارنگی, بیل گیتس, کارلوس اسلیم, برخی از این قبیل افراد هستند. این را جزئی از عادت هایتان از همین حالا قرار دهید, بالاخره روزی ثروتمند خواهید شد.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.