مجله گل گیس

عینک آفتابی مد امروز

fashion-sunglasses-today
loading...

بیش از سه چهارم از بزرگسالان از فواید استفاده از عینک آفتابی آگاه نیستند، این درحالیست که بسیاری والدین  فکر می کنند لازم نیست کودکان و نوجوانان از عینک آفتابی استفاده کنند و به این وسیله تنها به چشم یک وسیله تزیینی و زیبای در مد نگاه می کنند. با نزدیک شدن فصل تابستان ما می توانیم این دید و نگاه را با توجه به دستاوردهای جدید علمی بهبود ببخشیم. این موضوع در حالیست که تنها ۴۳ درصد از بزرگسالان اقدام به استفاده از عینک آفتابی می کنند و تنها ۱۵ درصد از آنها از فرزندان خود می خواهند از عینک آفتابی استفاده نمایند. شایان ذکر است هر سال حدود یک چهارم از این افراد با از دست دادن و یا شکستن عینک آفتابی، دیگر زحمت خرید مجدد را به خود نمی دهند و از مزایای استفاده از این و سیله چشم پوشی می کنند. بخش قابل توجهی از مردم هنوز نمی دانند که قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید (UV) برای چشم و همچنین پوست به چه میزان مضر است.

پل مایک رئیس موسسه چشم انداز بهتر، چشم پزشک معروف در کالیفرنیا چنین می گویند: «کسانی وجود دارند که حتی درک جامعه از تجمع اشعه خورشید و مضرات آن ها برای شان غیر قابل فهم است»
ایشان عقیده دارند برای عادت دادن کودکان به عینک آفتابی باید از سنین کودکی به آنها آموخت، این گزارش با عنوان پیدا کردن سایه شما، حفاظت از چشم شما، علاوه بر رد یابی عادات پوشیدن عینک آفتابی فهرستی از بلندمدت ترین و کوتاه مدت ترین اثر تابش نور خورشید تهیه کرده  و در اختیار افراد قرار داده است.

fashion-sunglasses-today
fashion-sunglasses-today

نتیجه تحقیقات چه می گوید؟

طبق بررسی ها بررسی های انجام شده متخصصین چشم پزشکان و انجمن سلامت بینایی، استانداردهایی برای عینکهای آفتابی تعیین شده. طبق این تحقیقات اشعه ماوراءبنفش (UV) دارای سه نوع طول موج UVA ،UVB و UVC است. که اشعه «UVC» در لایه ی اوزون شده به زمین نمی رسد، و قسمتی که برای چشم آزار دهنده می باشد همان اشعه UVB است که موجب التهاب پوستی و اثرات طولانی مدت بر روی چشم است. این اشعه زمانی که بر روی اجسام و سطوح سفید همانند برف تابیده می شود می تواند اخلال در بینایی موقت را موجب شود و فرد برای ۱۲ تا ۴۸ ساعت بینائی خود را به طور موقت از دست دهد. همچنین تماس طولانی مدت با این اشعه می تواند موجب مشکلاتی همچون آب مروارید، تغییر در مرکز دید و بیماری شایع ناخنک شود.

اشعه «UVA» نیز منحصرا توسط لنز موجود در عدسی چشم جذب می شوند و هنوز نتایج خاصی مبنی بر مضر بودن آن برای چشم وجود ندارد.طبق تحقیقات به عمل آمده آنچه که مسلم شده است، محافظت از عدسی چشم در مقابل اشعه های UVA و UVB  است. بر اساس این پژوهش ها عینکهای که بتوانند حداقل ۹۸ در صد این اشعه ها را جذب کنند، عینکهای استاندارد محسوب می شوند.

استفاده از عینک های آفتابی به عنوان یک ضرورت برای حفظ سلامت در چشمانتان تاکید شده است، اما امروزه نه تنها به فواید سلامتی عینک های آفتابی توجه بسیار شده است بلکه نقش این وسیله در زیبایی و مد به شدت بالا رفته است. این محبوبیت که بیشتر در میان جوانان به چشم می خورند گاهی نه تنها مفید اثر واقع می شود، بلکه به شدت نیز مضر خواهد بود.  چراکه این روزها مرکز توجه جوانان فقط به جنبه های زیبایی عینکهای آفتابی معطوف شده است و برای رسیدن به این نتیجه بسیاری از استفاده کنندگان و سوء استفاده کنندگان از این میل زیاد، خط تولید عینک های آفتابی که غالبا فاقد هرگونه استاندارد می باشند، به وفور گسترش یافته است. استفاده از عینک های نامعتبر و نادر ست نه تنها مسبب محافظت از چشم شده، بلکه به شدت به بینایی و شیوع بیماریهایی همچون قوز قرنیه، آب مروارید و انواع آسیب های شبکه شده است لذا حساسیت انتخاب عینک های آفتابی به شدت نیاز محسوب می شود، و برای رسیدن به این منظور آگاهی از استاندارد های لازمه در انتخاب ضروری است.

در شماره های بعدی ما منتظر توصیه های لازم در مورد انتخاب عینک های آفتابی استاندارد باشید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.