فلافل مرغ
فلافل مرغ

فلافل مرغ

اگر می خواهید مهمان دعوت کنید و این بار یه غذای ساده رو در کنار غذاهای سنتی خودتون درست کنید، من بهتون پیشنهاد فلافل مرغ یا مرغ های توپی رو می کنم. چون این غذا خیلی ساده و راحت بدون هیچ لم خاصی تهیه میشه و از طرفی پخت اون خیلی سریع هستش. این غذا رو حتی می تونید در مهمانی های عصرانه و یا جشن های خانگی کوک درست کنید و خیلی خوب هم رنگ و رنگ لعاب میده.

از طرفی بچه ها که هم بد غذایی می کنن و هم از خوردن غذاهای تکراری خسته میشن و این روزها هم که تب فست فودی بالا رفته این غذا می تونه خیلی خوب و راحت تهیه بشه و از طرفی هم به سلامت این غذا و هم تامین انرژی لازم اون مطمئن باشید. در ادامه با آموزش تهیه این غذای ساده و خوشمزه با ما باشید:

مواد لازم:

روغن برای سرخ کردن ۵۰۰ میلی لیتر

فلفل سبز ۱ عدد

گوجه فرنگی ۱۰۰ گرم

سینه مرغ ۵۰۰ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

پودر ذرت ۵۰ گرم

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری.

فلفل تند، خردشده ۱/۴ قاشق چایخوری (در صورت تمایل)

فلافل مرغ
فلافل مرغ

طرز تهیه:

گوشت مرغ را چرخ کنید و با تخم مرغ، پودر ذرت، نمک و فلفل ورز دهید چرخ کردن این غذا از تهیه آن در غذا ساز بهتر می باشد، اما اگر چرخ گوشت در منزل و یا در دسترس ندارید می توانید مواد را دو یا سه بار در عذا ساز حسابی بزنید تا به شکل خمیر در آید. سپس  به شکل توپه های کوچک درآورید و بعد در روغن سرخ کنید. روغن توپکها را گرفته و با استفاده یک سیخ چوبی آنها را با فلفل و گوجه فرنگی به سیخ بکشید.(قابل توجه دوستانی که مایل به استفاده از روغن نمی باشند میتوانید در دمای ۱۸۰ درجه بمدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید)

فلافل مرغ
فلافل مرغ

دیدگاهتان را بنویسید