فون صورت

اساس کار گریم را بشناسیم!

اساس و پایه کار گریم و یا همان آرایش حرفه ای به گونه ای که به جای تشدید زیبایی به وسیله ابزار و لوازم زیبایی بتوان زیبایی چهره فرد را با استفاده از هنر و لوازم خاص بر اساس و پایه آنچه که در صورت و ظاهر فرد وجود دارد نمایش داد. یا به اصلاح بتوان عیوب موجود در صورت فرد را اصلاح کرد. این کار در حرفه ی آرایشگری به وسیله ی فون صورت انجام می پذیرد. فون مخفف فاندیشن و به معنای پایه و زیر بنا می باشد، که در آرایشگری به معنای زیرساز یا اساس کار گریم و میک آپ است. فون صورت شامل سه نوع مختلف است: ۱- فون خشک یا پنکیک ٢- فون چرب در انواع مختلف ٣ -فون مایع یا کرم پودر

فون صورت
فون صورت

فون خشک یا پنکیک: پنکیک به پوست حالتی صاف،یکدست و مات می دهد.فون خشک برای محو کردن لک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد.برای افرادی که دارای پوست چرب هستند بسیار مناسب بوده و مانع براقیت و چرب شدن پوست می گردد.فون خشک توسط اسفنج مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.
فون چرب: به صورت لوله ای (پن استیک) و به اشکال مختلف موجود می باشد.پن استیک محصولی است حرفه ای با پوشش مناسب و ماندگاری بالا و قابل ترکیب با کرم های آرایشی که با اسفنج مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.قبل از بکار بردن فون روی پوستهای خشک می توانید از مقدار کمی کرم یا لوسیون مرطوب کننده استفاده نموده و برای جذب بهتر آن در حدود ۵ دقیقه مکث نمایید.استفاده از مرطوب کننده باعث نرم شدن پوست گردیده و فون راحتتر روی آن قرار می گیرد.برای ماندگاری بیشتر فون از پودر فیکسر روی آن استفاده کنید.برای پوشاندن کبودی و حلقه های زیر چشم از تصحیح کننده یا پن استیک ٢ تا ٣ درجه روشن تر از رنگ پوست با تم زرد استفاده کنید زیرا فون چرب با تم صورتی رنگ قرمز و قهوه ای را تشدید می کند.
فون مایع یا کرم پودر: کرم پودر مایع در ٣ نوع کرم پودر معمولی،کرم پودر نیمه چرب و کرم پودر چرب می باشد.کرم پودر مایع معمولی روی اکثر صورتها به خوبی پخش می شود و میتوان با اسفنج آن را یکدست کرد. کرم پودر های مایع نیمه چرب که با اسفنج مرطوب زده می شوند بدون اینکه احساس سنگینی روی پوست ایجاد کند قدرت پوشانندگی بسیار بالایی دارند و برای همه نوع پوستی مناسب است. کرم پودرهای مایع چرب ماهیت سنگین تری نسبت به کرم پودر های طبیعی و یا نیمه چرب دارند. مقدار بسیار کمی از آنها برای پوشاندن ناحیه وسیعی کافیست و قبل از مصرف باید ظرف آنرا کاملا تکان داد تا ذرات چربی و پیگمنت های رنگی آن بخوبی در هم مخلوط شوند.
نکته: برای زیر چشم باید از کانسیلر استفاده کنید که بدلیل سبک بودن خطوط را کمتر نشان می دهد و پوشش قوی ندارد
• در مورد پوستهای معمولی و خشک باید حتما قبل از زدن فون یا پنکیک از کرم مرطوب کننده استفاده کرد،برای انتخاب رنگ دلخواه همیشه قبل از خرید، کرم را روی پوست صورت تست کنید نه روی دست.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید