ترفند های آرایش چشم
ترفند های آرایش چشم

ترفند های آرایش چشم

یکی از اعضا مهم صورت در آرایش، چشم است. این عضو می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی آرایش صورت داشته باشد. در صورتی که بتوانید مشکلاتی مانند عدم قرینگی چشم ها و ابروها، کم پشتی مژه ها، افتادگی پلک، پف زیر چشم و … را با استفاده از تکنیک های مختلف بر طرف سازید، آرایش چشم بسیار زیبایی خواهید داشت. امروز با ما همراه شوید تا برخی از ترفند های آرایش چشم و آموزش آرایش صورت را فرا گیرید.

اولین ترفند با نام پوشش مژه ها شناخته می شود. در این ترفند شما با استفاده از یک مداد چشم و قلمو قسمت بالایی و داخلی مژه را سایه زده و پر رنگ می کنید. به این ترتیب علاوه بر درشت نشان دادن چشم مژه ها نیز پرپشت و حجیم نشان داده خواهد شد. برای درک بهتر به عکس زیر توجه کنید و مراحل کار را فرا بگیرید. همچنین شما می توانید در قسمت انتهایی عکس تفاوت بین آرایش چشم به این سبک را با آرایش چشم معمولی ببینید.

ترفند های آرایش چشم
ترفند های آرایش چشم

ترفند دیگر تنظیم نوع ابرو با مدل آرایش چشم است. در این ترفند متناسب با آرایش چشمی که انتخاب کرده اید ابرو را سایه می زنید. در صورتی که آرایش دخترانه و ملایمی دارید ابروها کلفت و بی حالت بهترین گزینه است اما در صورتی که آرایش های غلیظ را در نظر دارید ابروها را تا حد امکان حالت دهید. تنها مسئله در مورد ابرو این است که باید قرینه سازی ابرو رعایت شود. به عنوان مثال به عکس زیر که ابرو را متناسب با آرایش چشم انتخاب کرده است توجه کنید.

ترفند های آرایش چشم
ترفند های آرایش چشم

چطور یک سایه چشم طبیعی بزنیم؟ راز این سبک آرایش را در این ترفند بخوانید. خط چشم دنباله دار و پر رنگ تنها مخصوص زمانی است که می خواهید آرایش غلیظ داشته باشید برای داشتن یک آرایش طبیعی برای چشم باید از سایه های مات و نیمه مات و هم خانواده استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از سایه کرم در کنار سایه بژ مات می تواند بسیار مناسب باشد. برای این کار ۳ سایه هم خانواده را انتخاب کنید و رنگ روشن تر را در قسمت داخلی چشم بمالید و به ترتیب با حرکت به سمت شقیقه ها رنگ ها تیره تر را استفاده کنید. دقت داشته باشید که در انتها نباید خطوط بین این سایه ها و مرز آنها مشخص باشد برای این کار می توانید از یک برس آرایشی برای از بین بردن مرزها استفاده کنید.

ترفند های آرایش چشم
ترفند های آرایش چشم

برای داشتن سایه چشم زمستان مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا از سایه بیس استفاده کنید. این کار باعث می شود رنگ های دیگر گه بر روی این سایه قرار می گیرد به خوبی با هم ترکیب شوند.
  2. با استفاده از سایه چشم شامپاینی و قلم مخصوص سایه خط روی مژه را با حرکت رفت و برگشت بپوشانید.
  3. از یک رنگ قهوه ای که دارای تن قرمز است در سراسر پلک بالا و خط پایین پلک پایین استفاده کنید و سپس سایه قهوه ای تیره را در انتهای پلک بالا بزنید.
  4. برای بخشیدن گرمای بیشتر از یک سایه روشن مثل بژ در بالای قسمت تیره انتهایی چشم استفاده کنید.
  5. خط چشم را طوری ترسیم کنید که حالت گردی چشم را کاملا نشان دهد و در صورت دلخواه دنباله ای کوتاه را برای آن بکشید.
  6. در انتها از یک ریمل حجم دهنده برای پوشش مژه ها استفاده کنید. در صورت دلخواه می توانید از مژه مصنوعی نیز استفاده کنید.

برای درک بهتر به تصویر زیر دقت کنید.

ترفند های آرایش چشم
ترفند های آرایش چشم

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *