افدرا گیاه لاغری
افدرا گیاه لاغری

اثرات گیاه افدرا بر بدن

همانطور که پیگیر مطالب قبلی بودید تا به امروز با گیاه افدرا آشنا شده و از اثرات آن را بر روی لاغری علی الخصوص لاغری موضعی آگاه شدید. این گیاه در حالی که اثرات خود را بر روی لاغری و کاهش وزن نشان داده است، اما بهتر است تا نتیجه گیری کامل صبر کنید و با آگاهی از اثرات این گیاه در صورت رضایت و قبول عوارض آن دست به مصرفش بزنید. این تفکر که شاید خیلی ها به این موضوع فکر کنند که گیاهان دارویی نمی تواند اثرات بد و ناگواری داشته باشد بسیار اشتباه است. زیرا شاید اثرات این گیاهان همانند داروهای شیمیایی سریع و بلافاصله نباشد، اما در طولانی مدت حتما اثراتشان در بدن به تثبیت می رسد.

چگونه از گیاه افدرا استفاده کنیم؟

اگر از گیاه افدرا استفاده می‌کنید، از یکی از منابع حاوی کافئین مانند قهوه در کنار آن استفاده نمایید و همچنین در صورت مصرف افدرا از آب زیادی استفاده کنید تا مواد خطرزای موجود در گیاه هرچه زودتر از بدن خارج شود. لازم به ذکر است، ۸۸ درصد آن بعد از ۴ ساعت و ۹۷ درصد آن بعد از ۴۸ ساعت از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند. در ضمن از افدرا در هنگام شب استفاده نکنید، زیرا این گیاه به خواب رفتن را مشکل می‌سازد و ممکن است مشکلات خواب یا بی‌خوابی برایتان به همراه داشته باشد.

افدرا گیاه لاغری
افدرا گیاه لاغری

اثرات جانبی افدرا

تا قبل از سال ۲۰۰۵ افدرا یک ماده قانونی و مجاز به حساب می‌آمد؛ اما بعد از تحقیقات متعدد و گزارشات مختلف مبنی بر عوارض خطرناک این گیاه، دو ماده افدرا و افدرین به عنوان مواد خطرناک شناسایی شدند و توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ممنوع گردیدند؛ و اکنون بسیاری از شرکت‌های خارجی در ترکیب مکمل‌های لاغری خود از این گیاه استفاده نمی‌کنند.

چند مورد از عوارض گیاه افدرا در زیر آمده است:

  1. عوارض ناشی از افزایش سطح انرژی در بدن مانند اضطراب، افزایش تعریق، گرگرفتگی، اختلالات خواب و بی‌خوابی.
  2. اختلالات عصبی مانند جنون، رعشه، برافروختگی، خارشک، خستگی و سردرد.
  3. اختلال در سیستم گردش خون مانند افزایش فشارخون و احتمال سکته از دیگر عوارض این گیاه است.
  4. اختلال در ژن‌ها: تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد افدرا ممکن است فعالیت تیروزیناز و ملانین را کاهش دهد. چون افدرا بر بیان ژن تیروزیناز موثر است.
  5. سایر عوارض مانند اسهال، آلرژی، افزایش دفع ادرار و …

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید