مجله گل گیس

برطرف کردن بوی نامطبوع واژن

برطرف کردن بوی نامطبوع واژن
loading...

در برخی از خانم ها عرضه ای نا خوشایند وجود دارد که اغلب از افشا کردن و بازگو کردن آن خجالت می کشند. عارضه بوی نامطبوع و تند واژن شاید دلایل خاصی داشته باشد که به راحتی بتوان آن را درمان کرد.

بوی واژن مشکل شایعی بین زنان است. این تا اندازه‌ای طبیعی است. با این حال بوی تند واژن می‌تواند ناشی از دوش واژینال، استفاده بیش از حد مواد پاک کننده و پوشیدن لباس‌هایی باشید که مواد شیمیایی خاص دارند و تنگ هستند. این بوی تند می‌تواند خجالت آور باشد اگر شما خودتان این بوی قوی را احساس می‌کنید بهتر است از برخی از این نکات استفاده کنید.

دلایل بوی نامطبوع واژن چیست؟

عدم تعادل را بررسی کنید

واژن اکوسیستم غنی دارد و در آن همه چیز در تعادل کامل است. اما اگر صابون، مواد ضد باکتری، حمام خیلی گرم یا پد معطر و لوسیون، عوض نکردن مرتب لباس زیر استفاده کنید ممکن است این تعادل به هم بخورد. به طور کلی باید از این موارد پرهیز کنید. ضمن آنکه هر روز واژن را تنها با آب و نه با صابون بشویید و از لباس‌های تمیز استفاده کنید.

عفونت را شناسایی کنید

اگر می‌خواهید از بوی واژن جلوگیری کنید باید اول علت را پیدا کنید. رایج‌ترین منبع بوی واژن عفونت است. این می‌تواند شامل عفونت‌های باکتریایی یا عفونت ناشی از بیماری‌های مقاربتی باشد. بهتر است بررسی کنید.

اگر شما ترشحات سفید داشتید احتمالا دچار عفونت قارچی شده‌اید. اگر دچار عفونت باکتریایی شده باشید احتمالا در شستشوی خود دچار مشکل شده‌اید از عقب به جلو این کار را انجام داده‌اید. اگر مشکوک به بیماری مقاربتی هستید بهتر است به پزشک مراجعه کرده و آزمایش دهید.

عوامل بیرونی محرک بوی واژن هستند

گاهی اوقات خانم‌ها از تامپون یا کاندوم استفاده کرده و فراموش می‌کنند آن را خارج کنند. این چیزها می‌تواند باعث بوی بد بدن شود بنابراین باید خیلی زود از شر جسم خارجی خلاص شود. جا ماندن تامپون برای مدت طولانی حتی بعد از خارج کردن آن ممکن است باعث بوی بد واژن باشد.

برطرف کردن بوی نامطبوع واژن
برطرف کردن بوی نامطبوع واژن

شاید علت بو بدن شما نباشد

رفتارهای جنسی خاص می‌تواند باعث بوی واژن شود که می‌تواند ناشی از باکتری که همسرتان به شما منتقل می‌کند باشد یا صرفا رابطه جنسی باعث آن شود. مطمئن شوید که علت ارتباط جنسی است یک کاغذ را به هر دو عضو آغشته کنید تا متوجه شوید عامل این بو شما هستید یا همسرتان.

دوش واژینال استفاده نکنید

برای تمیز کردن ناحیه واژن به هیچ عنوان از دوش واژینال استفاده نکنید. دوش واژینال می‌تواند تعادل باکتریهای سالم واژن را تغییر داده و باعث رشد سایر باکتری‌ها شود. این ماده تنها باید توسط متخصص زنان تجویز شود.

شستشوی واژن با هر ماده ای خوب نیست

بهتر است از یک صابون بی بو با آب گرم استفاده کنید. صابونی که حاوی مواد سنگین بوده یا معطر است می‌تواند باعث بوی بد واژن شود. مطمئن شوید که صابون را حتی به نزدیکی واژن هم نمی‌برید.

مرتب با آب گرم حمام کنید

این کار می‌تواند باکتری‌های طبیعی بدن را بکشد. سعی کنید از حمام سرد یا دوش آب نیمه گرم استفاده کنید تا بوی واژن کاهش پیدا کند. انجام این کار به تنهای می‌تواند به شما کمک کند تا از شر بوی تند واژن خلاص شوید.

بهتر است حتما این نکات را رعایت کنید

• عطر بزنید.
• لباس زیر نخی استفاده کنید.
• خودتان را با سرکه سیب بشویید.
• آب زیاد بخورید.
• ماست و سیر بخورید.
• از مصرف مواد قندی پرهیز کنید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.