مجله گل گیس

آیا می خواهید یک روش طلایی برای انتخاب عطر را بیاموزید؟

آیا می خواهید یک روش طلایی برای انتخاب عطر را بیاموزید؟
loading...

روش انتخاب درست عطر چیست؟

بعضی افراد دوست دارند عطر بزنند اما بعد از استفاده از آن، احساس رضایت نمی کنن. این موضوع دلایل مختلفی داره زیرا عطرزدن هم فوت و فن های خاص خود را داره و اگر از بوی عطری که دیگران می زنند خوشتان می آید، اما وقتی خودتان عطر می زنید راضی نیستید، شاید نکته های مهم در مورد استفاده از عطر را نمی دانید

عطر ترکیبی از روغن های ضروری معطر یا ترکیب های آروماتیک ثابت کننده و محلول هاست و برای معطر کردن بدن استفاده می شه. معمولا ترکیب های اصلی عطر یا به صورت مصنوعی ساخته یا از منابع گیاهی یا حیوانی استخراج می شه.

داستان عطر از اوایل تمدن بشری و عهد باستان شروع می شه اما عطرهای مدرن و صنعتی از قرن ۱۹ به بعد، پا به میدان رقابت با عطرهای طبیعی و سنتی گذاشتند.
جالب این است که بدانید عطرهای اولیه در مصر، روم و ایران باستان ریشه دارند.

چطور عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب عطر، نشانه و نماد وضعیت کلی شخصیت آدم هاست. عطر افرادی که اصول عطرزدن را بلد هستن، به نوعی مثل امضای آنهاست. اگر شما هم چنین تمایلی دارید، باید مراحلی را بگذرانید تا عطر مناسبی انتخاب کنین.

آیا می خواهید یک روش طلایی برای انتخاب عطر را بیاموزید؟
آیا می خواهید یک روش طلایی برای انتخاب عطر را بیاموزید؟

اولین گام، درک و شناخت نوع عطرهایی است که با شخصیت شما تناسبی ندارند و اصلا با موقعیت و مشخصات ظاهری تان، هماهنگ نیستند. با این شناخت می تونید عطرهایی انتخاب کنین که شخصیت شما را کامل تر کنن نه اینکه با خصوصیات شخصی تان منافات داشته باشند. مثلا اگر شخصیتی آرام و ملایم دارید، استفاده از عطرهای تند با بوهای ماندگار، اصلا با روحیاتتان سازگار نیست و اطرافیان را در برخورد با شما گیج و سردرگم می کنه!

مرحله اساسی دیگه این است که عطرها و رایحه هایی که دوست ندارید، کنار بذارید و تحت هیچ شرایطی حاضر نشوید از آنها استفاده کنین. اگر واقعا عطری را دوست ندارید یا بهتر است بگوییم اگر از ته دل، عاشق عطری که انتخاب می کنین، نیستید، هیچ وقت نمی تونید عطر اصلی یا همان عطر امضایی خودتان را پیدا کنین. اگر عطری که انتخاب کرده اید هیچ تاثیر مثبتی روی خودتان نداره، بعد استفاده از آن اصلا توصیه نمی شه. عطر شما باید قبل از همه روی خودتان تاثیر عمیق و مثبت داشته باشه.

سومین مرحله که خیلی مهم و در انتخاب عطر امضایی قابل اهمیت است، این است که عطری انتخاب کنین که در زمره عطرها و مارک های شناخته شده در صنعت عطرسازی باشه، بنابراین از آزمون و خطا برای انتخاب عطر استفاده نکنین و به عطرهایی اعتماد کنین که معتبر باشند.

منظور از عطر امضایی و هویتی این نیست که تا آخر عمر فقط از یک یا دو عطر خاص استفاده کنین، بلکه باید در طول زندگی با توجه به شرایط و دوران خاص، عطر انتخاب کنین.

فراموش نکنین در انتخاب عطر، فرمول نهایی به شامه قوی شما و درک صحیح از شرایط و مد بستگی داره و چون عطری که انتخاب می کنین در برقراری ارتباط با دیگهان موثر است، باید در انتخاب آن دقت و توجه داشته باشید. اگر بوی عطرتان دیگران را آزار دهد، مطمئن باشید به مشکل برمی خورید.

عطری انتخاب کنین که با رایحه طبیعی پوست بدنتان هماهنگ باشه. عطر انتخابی شما هر چه باشه، باید آنقدر لطیف و نافذ باشه که به «حریم خصوصی» دیگران تجاوز نکنه و در عین حال به قدر کافی دلنشین باشه که دیگران را در اطراف شما نگه داره. عطر باید شخصیت شما را بالا ببرد و در کل بر آراستگی عمومی شما بیفزاید.

اگر پوست شما خشک است، باید بیشتر عطر بزنید زیرا چربی روی پوست یا خشک بودن آن می تونه رایحه عطر را افزایش یا کاهش دهد. وقتی هوا سرد است هم باید بیشتر عطر بزنید. چون هوای سرد، رایحه عطر را تضعیف می کنه. وقتی می خواهید عطر جدیدی بخرید به اینکه روی بدن دیگهی چه بویی می دهد، اکتفا نکنین بلکه روی پوست خودتان آن را امتحان کنین. پوست هر فرد در مورد رایحه های مختلف، واکنش های مختلفی نشان می دهد و اثر عطر در همه یکسان نیست.

در طول یک سال، فقط از یک عطر استفاده نکنین. در فصل های مختلف، عطرهای متفاوتی بزنید تا ببینید کدام یک در هوای گرم و سرد، بهترین تاثیر را دارند. درجه حرارت هوا روی شدت رایحه عطر تاثیر داره.

اگر اینترنتی عطری انتخاب می کنین، فقط به دلیل معروف بودن یا تبلیغاتی که نشان می دهد مثلا کدام هنرپیشه یا شخصیت معروف از آن استفاده می کنه، عطر نخرید بلکه به شرایط خودتان توجه کنین.

loading...

نظرات

  • با سلام
    ممنون از خبر خوبتان. مسیله اصلی در انتخاب عطر، اصل یا تقلبی بودنش هست؟ و گر نه الان برای هر سلیقه ای عطر زیاد تو بازاره. من خودم تازه گی از فروشگاه های اینترنتی عطر می خرم. یه سایت هست به نام پرفیوم ایمپریال چند باری ازشون خرید کردم. بد نبوده قیمتاشونم خوبه. جنساشونم اصل هست. کلا صداقت دارن.

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.