آیا نوشیدن ماءالشعیر شکم می آورد؟
آیا نوشیدن ماءالشعیر شکم می آورد؟

آیا نوشیدن ماءالشعیر شکم می آورد؟

خوردن ماءالشعیر در هر وعده غذایی به جای آب عادتی است که امروزه بسیاری از افراد به آن مبتلا شده اند. این دسته از افراد پس از مدتی متوجه می شوند که دچار اضافه وزن شده اند و به قولی شکم آورده اند. مطالعات نشان داده شد آنچه که موجب جمع شدن بافت چربی در بدن این افراد می شود؛ دریافت کالری مازاد در بدن آنهاست.

نوشیدن ماءالشعیر زیاد چه عوارضی دارد؟

ماءالشعیر که کالری قابل توجهی دارد این این روزها پایه ثابت بسیاری از سفره هاست، این دسته از نوشیدنی ها هرچند که مقدار کمتری کالری نسبت به های نوشابه های کولا دار دارند؛ ولی این مقدار هم بسیار زیاد است.

وقتی شما به جای آب مدام از ماءالشعیر استفاده کنید، در واقع در حال رساندن کالری به بدنتان هستید. این کالری های اضافه بر نیاز بدن، در بدن آقایان در اطراف شکم و در بدن خانومها در اطراف باسن و رانها به صورت چربی ذخیره می شود. اگر از هر منبعی بیشتر از نیاز بدنتان کالری دریافت کنید؛ تعادل انرژی دریافتی و مصرفی بدن به هم می خورد و این کالری اضافی به صورت بافت چربی در بدن ذخیره می شود.

آیا نوشیدن ماءالشعیر شکم می آورد؟
آیا نوشیدن ماءالشعیر شکم می آورد؟

معادل ریاضی نوشیدن ماءالشعیر

با مصرف روزانه ماءالشعیر حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ کیلوکالری اضافه در روز مصرف می کنید، حالا خودتان قضاوت کنید این کالری های اضافه در ماه معادل چه عددی خواهد شد؟ بهتر است بسیار ساده تر سخن بگوییم این مقدار کالری مازاد برابر با ماهانه اضافه شدن یک کیلو چربی به بدن شما است. این دیگر به خودتان باز می گردد که با خوردن ماءالشعیر چربی اضافه و ذخیره کنید و بقول قدیمیها شکم بیاورید و یا نه؟

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید