سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!

سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!

سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!
سلام طراوت هستم امروز با یه مطلب دیگه در خدمت شما هستم امروز می خوام در مورد معیار های انتخاب یک سالن زیبایی از نظر خانوم ها صحبت کنم و بگم که چرا مهمه که ما توی انتخاب یه سالن آرایش زنانه دقت کنیم .
چطور یک آرایشگاه زنانه خوب پیدا کنم؟
این سوالیه که اکثر خانوم ها از من می پرسن و دوستام که نمی تونن پیش من بیان که چطوری در نگاه اول بفهمیم یه سالن زیبایی زنانه یا یه کلینیک زیبایی خوبه یا نه همیشه اولین چیزی که من هم از این خانوم ها می پرسم اینه که شما خوب بودن یه سالن آرایش زنانه رو توی چی می بینید؟ نزدیک بودن یه آرایشگاه زنانه به محل زندگی تون یه نکته ای هست که اکثر خانوم ها ازش به راحتی نمی گذرن ودوستان من هم از این دسته خانوم ها هستن که به دلیل مشغله زیاد توی زندگی مشترک شون همیشه وقت کافی برای خودشون ندارن و پیش میاد که در مواردی برای این که کارشون سریعتر تموم بشه سعی می کنن برن به یه سالن زیبایی که نزدیک خونشون باشه که البته این یک مزیتی هست که نمی شه به راحتی ازش گذشت چون اگر توی ساعتهای تقریبا خلوت هم بخواییم به یکی از سالن های زیبایی تهران که اون طرف شهرِ و معمولا از شانس بد ما هم دقیقا بیشترین فاصله رو از محل زندگی ما داره بریم حداقل باید برای رفت و برگشت مون سه ساعت وقت بزاریم که خیلی هم اذیت کننده می شه.
مرحله اول:
البته من اعتقاد دارم که اصلا این کار ضروری نیست چون مثلا اگر شما توی تهران زندگی می کنید و مثلا شرق تهران هستید می تونید به یه سالن آرایش و زیبایی نزدیک محل زندگی تون برید که کارش هم خیلی خوب باشه و راضی تون بکنه منظورم از این حرف اینه که شما می تونید توی هر محله ای چندتا سالن زیبایی خوب پیدا کنید که مناسب شما باشه البته توی سایت گل گیس هم لیست آرایشگاه های تهران و شهر های دیگه وجود داره تا با توجه به نزدیکی اون سالن های زیبایی به محل زندگی تون انتخاب های خوبی رو داشته باشید.
این یه کمک بزرگ برای شماست من اعتقاد دارم که با توجه به تعداد زیاد آرایشگاه های زنانه توی هر شهری مشتری ها انتخاب های زیادی دارن البته همه سالن های زیبایی خوب نیستن.
مرحله دوم:
سوال دوم اینه که بعضی از خانوم ها محل آرایشگاه براشون در درجه اول اهمیت نیست بلکه پایین بودن قیمت خدمات اون سالن زیبایی براشون مهم هست من فقط یک توصیه به این دسته از دوستان دارم که سعی کنید اگر قیمت براتون مهم هست توی انتخاب تون دقت هم داشته باشید. کمترین قیمت یکی از خدمات آرایشگاه شما رو به اشتباه نندازه گاهی برای یک خدمت آرایشی قیمت خاصی وجود داره و گاهی هم نسبت به مهارت آرایشگر می تونه این قیمت متفاوت باشه چون اکثر خدمات آرایشی مهارت محور هستن یعنی خیلی فرق می کنه که این کار رو کدوم آرایشگر برای شما انجام بده برای پیدا کردن یه قیمت کم زیر دست هر آرایشگری نرید یه نکته خوب بهتون می گم تا شاید برای این دسته از خانوم ها هم راهنمایی خوبی باشه دقت کنید هر خدمت آرایشی یه رنج قیمتی نسبتا معلومی داره که تقریبا توی اکثر آرایشگاه ها هم همون قیمت یا نزدیک به اون قیمت رو می گیرن حالا اگر یه آرایشگاه زنانه خیلی بیشتر یا کمتر از اون قیمت رو بهتون داد سعی کنید دلیلش رو بفهمید. قیمت کم و یا زیاد باید یه دلیل داشته باشه که شما رو مجاب کنه و گرنه شک بر انگیزه و دقت کنید که سلامتی و پولتون رو به خطر نندازید گاهی بعضی مشتری ها رو می بینم که می گن مثلا فلان آرایشگاه یا سالن زیبایی و حتی کلینیک زیبایی این خدمت رو با این قیمت برای ما یا دوستا نمون انجام دادن و من هر جور حساب می کنم نمی تونم بفهمم که اون مرکز زیبایی با توجه به قیمت مواد اولیه چطور تونسته این قیمت رو به مشتری بده یا از مواد کاملا بی کیفیت استفاده می شه و حتی دقتی هم در کیفیت انجام اون کار صورت نمی گیره یا بعضاً به مشتری در مورد قیمت مواد اولیه دروغ گفته شده که مثلا این ژل توی بازار به این قیمته در صورتی که اصلا این نوع از ژل با اون برندی که ادعا می شه توی ایران نیومده و تازه اگر هم بصورت مسافری وارد ایران شده باشه قیمتش این نیست و معمولا این قیمت با قیمت اصلی شرکت چند برابر تفاوت داره پس دقت کنید هر قیمتی رو دلیل خوبی یا بدی نبینید.
مرحله سوم:
سوال سوم من از شما؛ چقدر براتون مهم هست که به یه سالن زیبایی برید که مدل های آرایشی و امکاناتش به روز باشه البته این برای همه ما مهمِ چون نمی خوایم آرایشمون قدیمی و از مد اوفتاده باشه یا مدل مو ها مون برای بقیه باعث خنده بشه و ما رو به عنوان یه زن به روز نشناسن حتما شما هم آرایشگاه هایی رو دیدید که هنوز هم با مدل های قدیمی مشتری هاشون رو راه میندازن و اصلا هم از دنیای مد روز خبری ندارن. من که خیلی از این آرایشگاه ها رو دیدم که منتظر می شینن تا ببینن همکار های دیگه شون چکار می کنن تا اونها هم برن دنبالش واصلا برای فهمیدن این که توی دنیای مد روز چی میگذره وقت نمی زارن این آرایشگر ها علاقه ی زیادی به رشته کاریشون ندارن و فقط می خوان ازش پول در بیارن من که به شما توصیه می کنم حتما برید پیش یه آرایشگری که از دنیای مد روز بی خبر نباشه گروه گل گیس که من هم باها شون به تازگی همکاری می کنم توی یکی از بخش های سایت شون مجله گل گیس رو هم راه انداختن و توی این مجله اختصاصا به موضوعات مربوط به زیبایی ومد مطالب بسیار زیبایی ترجمه می شه و برای آرایشگر ها و مخاطب ها خیلی خوبه مخصوصا اونایی که به علت مشغله کاری نمی تونن خودشون موضوعات شغلی و حرفه ای شون رو پیگیری کنن برای به روز بودن زیاد نباید زحمت کشید کافیه از دنیای مد و زیبایی مخصوصا تئوری های آرایشی با خبر باشید. عضو مجله های مد و زیبایی باشید و مطالب رو دنبال کنید وقت زیادی ازتون نمی گیره.
مرحله چهارم:
اما در مورد وسایل آرایشگاهی به روز باید بگم که شما به عنوان یه آرایشگر حرفه ای می تونید از وسایل به روزی استفاده کنید که توی جذب مشتری و کیفیت کار ها تون هم خیلی موثره خانوم های که دنبال یه سالن آرایش خوب با امکانات خوب وبه روز هستن دقت کنن که وسایل به روز نیست که کار خوب رو انجام می ده بلکه آرایشگر خوبه که کار رو انجام می ده هر سالن آرایش زنانه ای یه سری امکانات اولیه لازم داره تا کارش تمیز در بیاد و بعضی سالن های زیبایی هم هستن که وسایل بروز و گرون قیمتی هم دارن ولی از کیفیت چندان مناسبی برای خدمات آرایشی شون برخوردار نیستن که تعداد این سالن ها هم کم نیست که با تبلیغات زیاد و نمایش وسایل به روزشون مشتری ها رو به سالن می کشن ولی کار با کیفیتی هم تحویل مشتری نمی دن اما سالن های زیبایی دیگه ای هم هستن که هم وسایل خوبی دارن و هم کیفیت کارشون خوبه که این بیشتر بر می گرده به مهارت آرایشگر های حرفه ای اون سالن زیبایی و تجربه هاشون.
مهم ترین چیز برای یک آرایشگر تجربه هست چون تمام کارهای مهارتی با تجربه اموزش داده می شه و من همیشه به آرایشگر های تازه کار می گم شما با تمرین این مهارت می تونید مشتری های زیادی پیدا کنید حتی اگر یک یا دو مهارت آرایشی رو هم خوب یاد بگیرید و تمرین کنید همون ها می تونه آینده شغلی بسیار مناسبی رو براتون داشته باشه حالا از این بگذریم.

سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!
سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!

مهم ترین نکته توی انتخاب یه آرایشگاه زنانه چیست؟
مطمئن هستم که همه مواردی که گفتم رو کم وبیش شما هم می تونستید حدس بزنید یا شاید برای شما هم دغدغه بود اما به نظرم هنوز مهمترین نکته توی انتخاب یه سالن زیبایی رو نگفتم و اونم اینه که باید حتما مطمئن بشید که سالن زیبایی مد نظرتون از نظر بهداشتی هم مناسب باشه اکثر سالن های زیبایی به موضوع بهداشت به اندازه کافی اهمیت نمی دن و برای من هم جای تعجب هست که مشتری های یه سالن زیبایی هم چندان به این موضوع حساسیت نشون نمی دهند.
دوستای عزیز، ما به عنوان یه خانوم نسبت به بیماری های عفونی و پوستی بسیار حساس تر از آقایون هستیم و این نشون می ده که باید بیشتر به سلامتی مون اهمیت بدیم سعی کنید این نکته رو حتما بیشتر جدی بگیرید. حتما همه شما این صحنه ها رو که می گم دیدید و باهاش مواجه شدید.
بعضی از خانوم ها وقتی از آرایشگاه بر می گردن دچار زگیل، تبخال یا بیماری های قارچی و پوستی می شن که به دلیل تماس با وسایل آرایشی آلوده یا حوله های آلوده به وجود می یاد.
هرگز به آرایشگاه هایی که یه حوله رو برای چندتا مشتری استفاده می کنن اعتماد نکنید باید حتما اصول بهداشتی پایه توی این آرایشگاه ها رعایت بشه.
به این موارد بهداشتی که بصورت فهرست وار در زیر می گم دقت کنید.
استفاده از چسب دور گردن برای بستن پیشبند: حتما از آرایشگرتون بخواید قبل از بستن پیشبند برای لبه اون یک دستمال کاغذی یا چسب دور گردن براتون ببنده بعضی سالن ها برای هر مشتری ثابت شون یه پیشبند اختصاصی دارن که خیلی خوبه.
حتما آرایشگاه باید برای ضد عفونی وسایلی که مستقیما با پوست و موی مشتری در تماسه از مواد گند زدا یا الکل استفاده کنه.
آرایشگر های حرفه ای با نگاه کردن به مشتری ها می تونن بعضی بیماری های پوستی رو هم تشخیص بدن و برای این مشتری ها از وسایل یک بار مصرف استفاده کنن البته تا جای امکان.
سر شویی آرایشگاه بعد از استفاده هر مشتری باید شسته و خشک بشه این کار خیلی به نظافت موهای مشتری بعدی کمک می کنه.
قبل از بند انداختن یا برداشتن مو توسط موچین حتما همه وسایل رو با الکل ضد عفونی کنید این قانون شامل قیچی اصلاح، نخ اصلاح، و شونه هم می شه.
مشتری های حساس که خیلی باید مراقبت بیشتر از خودشون بکنن و دچار برخی بیماری های خاص پوستی و ویروسی هستن حتما وسایل مورد نیازشون رو از خونه با خودشون ببرن مثلا موچین حوله و …
حتما دقت کنید که برای هر مشتری آرایشگر یه تیغ جداگانه استفاده کنه.

سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!
سالن های زیبایی خطرناک را انتخاب نکنید!

قانون کلی:
در کل یک قانون هست که رعایتش می تونه جلوی ابتلاع به خیلی از بیماری ها رو بگیره و توی یک آرایشگاه زنانه و کلینیک زیبایی خوب اجرا می شه اونم اینه که تا جای ممکن برای هر مشتری از وسایل جدا گانه استفاده بشه و حتما ابرازهای استفاده شده برای نفر قبلی استریل بشه تا قابل استفاده برای نفر بعدی باشه با رعایت این قانون ساده می تونید سلامتی تون رو حفظ کنید.
امیدوارم همیشه صحیح و سالم باشید و توصیه های بهداشتی رو هم موقع انتخاب یک آرایشگاه یا یک کلینیک زیبایی جزء معیار های انتخابتون قرار بدید. چون من همیشه گفتم هیچ چیز ازش به خطر انداختن سلامتی تون رو نداره حتی اگر بخاطر زیبایی باشه طراوتم درخدمت شما و منتظر نظراتتون هستم.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید