طرز تهیه چیز کیک پنبه ای به روش ژاپنی
طرز تهیه چیز کیک پنبه ای به روش ژاپنی

طرز تهیه چیز کیک پنبه ای به روش ژاپنی

دستور این چیز کیک پنبه ای که به چیز کیک ژاپنی هم معروف شده چیز خاص و سختی نداره و شاید یکم با چیز کیک های معمولی خودمون فرق کنه، ولی بسیار لطیف و خوش خوراکه و حداقل به یکبار تست کردنش می ارزه.

از طرفی این روزها حسابی باب شده که حتما سر میز غذا دسر سرو بشه، خوب چی بهتر از اینکه این ذسر ژله نباشه و بالاخره یه چیز جدید تر باشه. پس با ما درادامه با دستور پخت این دسر خوشمزه همرا باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک پنبه ای

  1. شکر ۱۴۰ گرم
  2. تخم مرغ ۶ عدد
  3. کره ۵۰ گرم
  4. پنیر خامه ای ۲۵۰ گرم
  5. آرد سفید ۶۰ گرم
  6. پودر نشاسته ذرت۲۰ گرم
  7. وانیل۱/۴ ق چ
  8. شیر ۱۰۰ میلی لیتر
طرز تهیه چیز کیک پنبه ای به روش ژاپنی
طرز تهیه چیز کیک پنبه ای به روش ژاپنی

طرز تهیه چیز کیک پنبه ای

در ابتدا باید کره و پنیر آب بشن اما به جالت بن ماری (روی بخار آب). در مرحله بعد شیر را اضافه کنید و بگذارید خنک شود. سپس به سراغ آرد و پودر نشاسته که الک شده بروید و آن ها را به همراه زرده های تخم مرغ و وانیل به مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن به هم بزنید. سفیده تخم مرغ را جداگانه با دور تند همزن بزنید تا پف کند، بعد به آن شکر را کم کم اضافه کرده و دوباره بزنید تا فرم بگیرد و شبیه خامه زده شده بشود. در این مرحله باید هر دو مواد را با هم مخلوط کنید( مخلوط آرد و زده ها با سفیده و شکر زده شده) مواظب باشید تا پف سفیده ها از بین نرود. سپس مواد کیک را باید درون قالب کمر بندی که با کاغذ روغنی پوشانده ایم ریخته (دیواره های قالب را با کاغذ بپوشانید بطوری که از لبه ها بالاتر بیاید) و قالب را درون ظرف بزرگتری که آب گرم ریخته اید قرار دهید.  هر دو ظرف را درون فری که از قبل با حرارت ۱۶۰ درجه گرم کردید به مدت یک ساعت و ده دقیقه قرار دهید. توجه داشته باشید که اطراف قالب را فویل بپیچید چون ممکن است بعضی از قالب های کمربندی حسابی سفت عایق نباشند و آب وارد قالب شود ولی اگر قالب کمربندی نبود نیازی نیست. بعد از این مدت نیم تا یک ساعت قالب را درون فر با در نیمه باز بگذارید، سپس بیرون بیاورید و منتظر شوید تا سرد شود. هنگامی که سرد شد درون یخچال قرار دهید و بعد از سه چهار ساعت می توانید آنرا تزیین کرده و برش بزنید.

نکته

وانیل خیلی زود سبب تلخ شدن و تیز شدن مزه شیرینی میشه پس مواظب باشید در ریختن اون افراط نکنید.

گذاشتن قالب کوچک که حاوی مواد کیک است درون قالب بزرگتر آب به گونه ای که آب تا نیمه های قالب بالا بیاید به دلیل مرطوب نگه داشتن فضای درونی فر است تا کیک حسابی ترد شود.

برای این کیک قالب ۲۳_۲۵ سانت مناسب است.

همچنین ببینید

کیک گوشت

کیک گوشت

اگر می خواهید یک عصرونه گرم و خاص رو تدارک ببینید و یا در کنار …

دیدگاهتان را بنویسید